Izlazak iz rodilišta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Drage buduće mame, rodit ću pravu ljetnu bebu (krajem 7.-og mjeseca) i dobila sam puno različitih savjeta o tome dal da stavim bebu u jastuk pri izlasku iz bolnice ili ne i šta da joj obučem. Zanima me dal'ste razmišljale ili znate već kako ćete vi sa svojom bebicom?

    5ra ;)

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila na Sv. duhu u Zg i tamo u biti kod izlaska moraš stavit bebu u autosjedalicu tak da ju nemreš stavit u jastuku :D Ja sam rodila obje u 6. mjesecu i veća je bila samo prvi dan u jastuku, a mala nije uopće više bila u jastuku. Još neko vrijeme su spavale noću, al ne dugo jer nisam mogla ih lijepo namjestit da sisaju. U glavnom, veća je išla van u tankom kombinezoniću i imala je dugi bodić benkicu ispod i čarapice i tanku kapicu. Manjoj sam stavila dugi bodić i pajac bez rukava i donio mi je muž trenirkicu jer je kiša padala i kapicu. U glavnom, mislim da je dugi bodić i pajac čist ok za to vrijeme, lako se ponese manja dekica ak bi bilo hladnije. Pazite da auto nebude prevruć i sve bude ok :)

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Iz rodilišta u autosjedalici a poslije po volji. Nekim mamama (tatama pogotovo ;) ) je jastuk zgodan jer je lakše držat dijete, fiksirano je pa ne treba pazit na glavicu i sl. Zimi je dobar i za bebu jer joj je toplo al u 7 mj. nema straha od hladnoće tako da nećeš pogriješiti kako god odlučila. Savjetujem ti da ga posudiš ako je moguće i isprobaš dal ti je to zgodno, da ne kupuješ nešto što ti možda neće uopće trebati. Sretno mamica!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Dijete iz bolnice ide u autosjedalici, tako da ti za to jastuk svakako ne treba. Kako je rhaea rekla, za probu si ga posudi pa ces vidjeti jel ti to odgovara ili ne. Ja ga nisam imala i nije mi falio.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Ja trebam roditi u 6.mj., mogu očekivati vrućine ali i hladnije vrijjeme…o jastuku ni ne razmišljam jer mislim da će mu biti prevruće, iako sam se u početku dvoumila zbog lakšeg držanja bebe. Ne znam što ću za izlazak, ne znam koliko će biti vruće. Mislila sam bodi kratkih rukava, odjelce i kapu, to mu je najkomotnije. U pripremi će biti tetra, ali i dekica ako bude hladnije da ga umotam ili pokrijem. Neki me opet savjetuju samo kratki bodi, kapicu i čarapice, neki dugi bodi, kapicu i hlačice sa stopalima…imam još vremena pa ću vidjeti šta sve imam od robice i šta moram kupit, i šta mi se najviše svidi ide u torbu za izlazak. Malo me strah iznijeti bebu u AS, radije bih u košari, valda neće biti sudara ni policije do kuće 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    bjap


    Ja trebam roditi u 6.mj., mogu očekivati vrućine ali i hladnije vrijjeme…o jastuku ni ne razmišljam jer mislim da će mu biti prevruće, iako sam se u početku dvoumila zbog lakšeg držanja bebe. Ne znam što ću za izlazak, ne znam koliko će biti vruće. Mislila sam bodi kratkih rukava, odjelce i kapu, to mu je najkomotnije. U pripremi će biti tetra, ali i dekica ako bude hladnije da ga umotam ili pokrijem. Neki me opet savjetuju samo kratki bodi, kapicu i čarapice, neki dugi bodi, kapicu i hlačice sa stopalima…imam još vremena pa ću vidjeti šta sve imam od robice i šta moram kupit, i šta mi se najviše svidi ide u torbu za izlazak. Malo me strah iznijeti bebu u AS, radije bih u košari, valda neće biti sudara ni policije do kuće 

    Neke bolnice ti ne daju odvesti dijete bez autosjedalice, pa se raspitaj vezano za to. Osim toga, kao sto i sama znas u sukobu si sa zanokom ako dijete nije u sjedalici.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Hvala vam na savjetima i iskustvima…nadam se da ću na kraju dobro odlučiti.
    BJAP i ja nekako mislim da je košara praktičnija i udobnija za bebu…vidjet ćemo…

    5ra ;)

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Najvjerojatnije nećete imat prometnu do kuće, niti ćete sresti policiju ali ja sam osobno prometnu imala 50 m od kuće!!! Ne s djetetom hvala Bogu. Ali hoću ti reći, stvari su nepredvidljive a sreću sigurno ne želiš iskušavati sa svojim djetetom. Najmanje što ti se može desit je susret s policijom. A auto sjedalicu ionako moraš imati i ubuduće i djetetu nije neudobno u njoj tako da..

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Mi smo iznijeli bebu iz bolnice u košari, a tako je i većina koje sam vidjela. Bili smo na pedijatriji i nitko ništa nije pitao za autosjedalicu, a vjerujem da je tako i u rodilištu. Živim u gradu, od bolnice par min i nisam razmišljala ni o prometnoj ni policiji.  Tako su i neke moje kolegice iznijele bebu pa sam onda i ja prema njihovom iskustvu i sve je bilo ok.

  • LanaEma

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Mi smo bebicu iznjeli u košari nekak sam mislila da je to najudobnije a koliko sam vidjela i većina drugih roditelja. 

    18.12.2013

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.