Jesenske bebe 2017

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunflower4399

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav klokanice :)

    Tek sam saznala da sam trudna (5. tjedan), termin mi je krajem 9. mjeseca :) 
    Htjela bi znati kakve ste vi simptome imale tako rano, kada ste prvi put išle na pregled (meni je tek za dva tjedna), koje preglede ste sve obavile, čega se moram paziti…malo se bojim, prva trudnoća a radili smo neko vrijeme na bebici i sad kad sam trudna još ne vjerujem :D :D pa bi htjela da zajedno djelimo iskustva :) Lijep pozdrav :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Čestitam! :-) Ja sam isto imala u 7. tjednu prvi pregled. Na početku su mi grudi bile dosta veće, osjetljive i bolne. Dobro je piti neke prenatal tablete i prestati piti kavu, alkohol, smanjiti ili prestati pušiti. Treba nastaviti s životom kao do sada ako nemaš nikakve tegobe, jedino nemoj dizati teške stvari za svaki slučaj. S prehranom nastavi kao do sada, nemoj povećati unos fast fooda i grickalica/slatkiša. Probaj jesti i zdravije nego do sada jer sad jedeš za dvoje pa treba biti i kvalitetnije (a ne količinski veće)  Salate bolje operi nego do sada, nemoj komnzumirati nepasterizirano mlijeko, sokove, sireve… Ako jedeš puno konzervi, smanji na 1-2 put tjedno. Što se tiče pregleda, ginekologica će te poslati na sve. Eto… to je sve čega sam se sjetila za sada.


  • sunflower4399

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru Lagertha :) pijem folnu kiselinu i to je za sad sve, kod mene su isto bolne i osjetljive grudi, mučnina nemam, ponekad mi je malo zlo al prođe, nijeništa strašno. Nažalost pušač sam, ali drastično sam smanjila cigarete i mislim uskoro prestati. kavu sam isto smanjila na pola šalice dnevno i to rijetka kava… inače ne pijem puno alkohola, a otkad sam posumnjala na trudnoću nisam uopće. Meni je stalno u glavi da trebam što više mirovati, neznam zašto, valjda jer sam previše toga do sad pročitala… :/ 
    U kojem si ti sad mjesecu?

  • Avatar dancy

    dancy

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ciao ☺ ja sam trenutno u 9tjednu.Simptomi bolne grudi,probadanje u donjem dijelu trbuha,lagana bol u donjem dijelu ledja kao simtomi pms-a.Za sada drugih simptoma nemam.
    Ali moja trudnoca je za sada malo rizicna pa sam odlucila ovdje potraziti utjehu 😊.Trebala je biti blizanacka ali sam u 5tjednu prokrvarila.Ostalo je jedno kojemu srceko kuca od 7tjedna.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

     Ja sam sad trudna negdje 5 i pol mjeseci. Nekako mi je to brzo prošlo, a opet mi se čini i da nikako dočekati kraj.


  • sunflower4399

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Dancy žao mi je. Držim fige da ti trudnoća dalje prođe u najboljem redu. I ja ponekad još imam bolove u leđima, i bolove kao pred menstruaciju, čitam da je to normalno, al nekad zna baš jako zaboljet. Dali piješ sad duphaston? 

    Lagertha ti si polovicu prošla :) tvoja trudnoća je dosad bila u redu?

  • Avatar dancy

    dancy

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    I ja se nadam da ce sve biti u redu,teze je kad ti se tijelo pocne privikavati ,a neznam na cemu sam.Pijem i dalje Duphastone drugu kutiju.Rekli su mi do 12tjedna da cu ga piti.Uzela sam i Elevit folnu kiselinu.
    Rekao je i ginekolog da to sto zaboli je normalno jer nam se maternica i to sve unutra rasteze i namjesta.A to su sve slatke boli 😊Samo da nam svima sve bude dobro.

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Da. Nemrem vjerovati, ali još samo cc 16 tjedana  S bebom je do sad bilo sve ok, ja sam imala povišen TSH pa pijem hormone svako jutro i na žalost još uvijek mi je posteljica nisko. Nadam se da će mi sad u četvrtak reći da mi se povisila posteljica.


  • Avatar dzenny

    dzenny

    Broj poruka: 1082

    Prijavi adminu

    sunflower4399


    Pozdrav klokanice :)

    Tek sam saznala da sam trudna (5. tjedan), termin mi je krajem 9. mjeseca :) 
    Htjela bi znati kakve ste vi simptome imale tako rano, kada ste prvi put išle na pregled (meni je tek za dva tjedna), koje preglede ste sve obavile, čega se moram paziti…malo se bojim, prva trudnoća a radili smo neko vrijeme na bebici i sad kad sam trudna još ne vjerujem :D :D pa bi htjela da zajedno djelimo iskustva :) Lijep pozdrav :)

    pozdrav,
    eto i ja sam u 5tt  termin mi je takodjer krajem 9 mjeseca  takodjer mi je prva trudnoca 
    prvi pregled isto imam za cc 2 tjedna  za sada pijem isto samo folnu kiselinu  super se osjecam,malo grceva u stomaku ali nista strasno i samo ponekad poslije jela mucinina ali veoma kratko i bez povracanja.. ne dizem nista tesko,odmaram malo vise ii uzivam u trudnoci 
    Eto,nas dvije smo bas iste 

    [lilypie.com]

  • sunflower4399

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    piješ po jednu tabletu na dan ili dvije? ja sam pila duphastone prošli mjesec, meni su bile za pomoć pri začeću, od 16 do 25 dana ciklusa po dvije na dan…prije toga pila sam vrkutu i svašta nešto od tih čajeva…ovaj mjesec sam sve pustila i tablete i čajeve i folnu, počela sam ju pit tek kad sam saznala da sam trudna…i evo baš se ovaj mjesec primilo, kod mene je vrjedilo ono da sam previše po d stresom od želje…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.