Kako najlakše zatrudniti?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tina1510

    Tina1510

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Probat ce mo i to onda 😀 čitala sam isto da se treba svaki ili svaki drugi dan seksat..da to isto kao..al kad sam to pročitala mužu,pitao me: “kaj ti misliš kolko ja toga imam” 😂😂 al za vrijeme plodnih dana,moram ga pohvalit da može.. 🙈🙈

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Tina, mislim da ako u godinu i po redovitih nezasticenih odnosa ne dodje do trudnoce, svakako treba poceti s pretragama, nemate sto cekati.
    Koliko imate godina?
    Jesi vadila hormone?
    Jesi bila na folikulometriji, ti je utvrdjena ovulacija?
    Je muz radio spermiogram?
    Daj neke odgovore na ova pitanja, pa da se vidi dalje kako ti mozemo pomoci, ali tu po meni nije stvar “opusti se i nemoj razmisljati” ako je proslo godinu dana.

  • Avatar Tina1510

    Tina1510

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Teta90

    Tina, mislim da ako u godinu i po redovitih nezasticenih odnosa ne dodje do trudnoce, svakako treba poceti s pretragama, nemate sto cekati.
    Koliko imate godina?
    Jesi vadila hormone?
    Jesi bila na folikulometriji, ti je utvrdjena ovulacija?
    Je muz radio spermiogram?
    Daj neke odgovore na ova pitanja, pa da se vidi dalje kako ti mozemo pomoci, ali tu po meni nije stvar “opusti se i nemoj razmisljati” ako je proslo godinu dana.


    Ja 22 muz 26..nisam vadila hormone ni navedene pretrage. I ja sam čitala da je do godinu i pol normalno pa sam prije 3mj isla ginekologu koji mi je rekao da je samnom sve uredu i da nema potrebe za daljnjim liječenjem..
    Muz nije radio spermiogram.

  • Avatar MalaTajna222

    MalaTajna222

    Broj poruka: 762

    Prijavi adminu

    Tina godine su vam svakako prednost ako ce i trebati obaviti neke pretrage. Ja bi se na tvom mjestu narucila kod nekog dobrog privatnog ginekologa (nezz di zivis)i o svemu se posavjetovala i vidila sta ce rec, sta treba itd.  
    Ja idem ovaj sada tjedan , nije mi zao platit (jer mi je to najvaznije na svijetu ) , i iako smo tek poceli radit na bebi(2 mj.) , zelim se posavjetovat o svemu(inace redoviti ciklusi, ostalo ok, hormoni su ok..)  😘

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Tina, odradi neke osnovne pretrage da se vidi kakvi su ti hormoni. Cure sigurno znaju, ja nisam vadila, ali nesto se vadi na 3-5 dan ciklusa, nesto na 21. u 28-dnevnom ciklusu koji rijetko tko ima, pa se zapravo ide 7. dan od ovulacije, i muz neka napravi spermiogram, jer ti je time 50% problema rijeseno.
    Ja bi krenula barem s necim, nebi cekala jos puno jer nema smisla.
    Osobno mi je ovo 4. trudnoca, iz ukupno 5 pokusaja. Dakle jedan ciklus u kojem nismo uspjeli, a ovi spontani doktor kaze da nije bila kvalitetna jajna stanica i vjerojatno je doslo do kromosomske greske (nebitno za ovu pricu), ali ugl., potrazite pomoc doktora. 
    Kakvi su ti inace ciklusi?

  • Avatar Tina1510

    Tina1510

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    A nekad 30 dana, nekada 35..i za to mi je isto rekao ginekolog da nema problema, da mi je to zbog viška kg..mislim da je vrijeme da mjenjam ginekologa 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Tina, meni godinama nitko nije rekao da su ciklusi od 35 dana zapravo losi, bez obzira sto su takvi cijeli zivot. Dok mi jedan doktor nije rekao da tim gore sto se nitko nije zapitao 15 godina zasto mi ciklusi traju duze od 32 dana. I da zbog toga moze biti losa ovulacija i jajna stanica.
    O koliko kg viska se radi? Nije isto 5 ili 25. Ako je dosta, razmisli o skidanju, puno ce pomoci. 
    I mijenjaj gina svakako.

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Teta, da potvrdim tvoj post, i meni su utvrđene kasne ovulacije, poslije 19 dana ciklusa, jednom sam tako ostala trudna međutim spontani. Tada mi je dr rekla da od sljedećeg mjeseca nećemo čekati moju prirodnu ovulaciju, nego da ćemo odmah ići na stimulaciju ovulacije jer kasna ovulacija rezultuje nepravilnim LH pikom u odnosu na FSH, tako da jajna ćelija nije sposobna za pravilnu implantaciju.

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina1510

    Tina1510

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    15kg viška imam..imala sam i 25kg viška ali počela sam napokon radit pa je otišlo dolje to..ali ni to mi nije reko da je problem..ja sam mislila da ce mi mozda dat hormone ili nešto jer moja krizmana kuma isto nije mogla zatrudnit zbog viska kila (dobro ona ima puno vise od mene viska) i ginekolog joj je dao hormone i eto plusica..a meni nije dao nista jer kaze nema potrebe. Sad cu ici jedan dan privatno pa cu vidit kaj ce mi taj rec..

  • ANYMANY

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Tina neznam koliko si pratila na onoj temi post od neki dana kada sam bila kod doktora. Naime ja imam 30 godina, i tri trudnoće iza sebe. Ne pazimo se od ljeta i ništa, a ciklusi su mi koma, pa sam bila kod ginekologice koja je rekla da ona ne vidi nikakav problem, ali oni ne smatraju pokušavanjem ako ponekad imaš nezaštičen odnost. To je za njih ništa. Oni neuspjehom smatraju da ti pratiš ovulacije, i pokrivaš dobre dane, a nema rezultata.
    Uglavnom, kako mi je dala samo tsh da vadim, ja sam se nadala da će doktorica opće prakse imat neke druge ideje, međutim prvo što mi je doktorica rekla je da višak kilograma, pogotovo na području trbuha, kod žena uzrokuje povaćenje muških hormona, i to je jedan od mogućih razloga zašto se ciklus poremeti. Doslovno mi je rekla da skinem 10-15 kg i da će se više manje taj problem riješiti. Prvo mi je to bilo smješno, a onda kad sam malo sjela i sabrala se - pa zbilja, sa 60 kg nisam imala problema sa ciklusom. Sve do cca 65 kg ciklus mi je bio 28-30-32, kad sam prešla 65 kg onda je sve krenulo nizbrdo.

    Čitala sam da mnogim ženama pomogne u začeću čaj od vrkute, pa evo pijem ga nadajući se da će riješiti problem ciklusa. Neki spominju matičnu mliječ (meni je osobno preskupa). Svakako bi trebala piti folnu kiselinu, ona se preporučuje kod žena koje planiraju trudnoću, ali razmisli i o skidanju kila. 

    Sin - 2009.
    Beba anđeo - 2012.
    Kćerka - 2014.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.