Kako pomoći djetetu da što bolje spava?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Ispričavam se ako tema postoji, ja je nisam pronašla. Imam dijete od 5 i pol mjeseci i želim mu pomoći (a i sebi) da ima što kvalitetniji san. Problemi su počeli s 4-5 mjeseci. Do tada je odlično spavao budio se jednom ponekad nijednom tijekom noci. U zadnjih mjesec dana se stalno budi. Primam sve savjete osim rakije hahah

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Joan

    Ispričavam se ako tema postoji, ja je nisam pronašla. Imam dijete od 5 i pol mjeseci i želim mu pomoći (a i sebi) da ima što kvalitetniji san. Problemi su počeli s 4-5 mjeseci. Do tada je odlično spavao budio se jednom ponekad nijednom tijekom noci. U zadnjih mjesec dana se stalno budi. Primam sve savjete osim rakije hahah


    Mislim da tu nema neke pomoci, nama se san pokvario negdje oko 6-7 mj, i trajalo je do 13 mj dok nije pocela spavati cijelu noc.
    S obzirom da je bila dojena jedini spas je bio da spava s nama u krevetu da se ja sto manje razbudim od stalnog davanja cice. 
    Bilo je boljih i losijih dana, al sve to prodje. 
    Meni su govorili da prestanem s dojenjem, sta se glupiram, da joj dam bocicu jer je vec velika i slicno, nisam odustajala i kad je vec jela normalnu veceru stvar je bila ista, tako da niti to nema puno veze. 
    Ped nam je rekao da njihov mozak u toj dobi i po noci radi 100 na sat i da je to jedan od razloga budjenja, a uz to se sami neznaju uspavat i trebaju blizinu mame jer ih to najbolje umiri.
    Eto, nemam savjet, osim puno strpljenja i mazenja i mantraj si da ce sve to proci. 
    A kad ti je bas tesko, drmni ti jednu rakijicu 😋

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Ovo me na neki način razočaralo jer sam do sad sve odrađivala odlično i iznenadila samu sebe s obzirom da mi je prvo dijete. Probat ću još neke trikove. Nema odustajanja! Hvala na podršci

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Joan

    Ovo me na neki način razočaralo jer sam do sad sve odrađivala odlično i iznenadila samu sebe s obzirom da mi je prvo dijete. Probat ću još neke trikove. Nema odustajanja! Hvala na podršci


    Nemoj odustat, probaj sve sto ti padne na pamet, ali eto moje iskustvo je jednostavno cekat da prodje. 
    A iskreno takvo je i iskustvo nekolicine mama u mojoj okolini, neke su imale srece pa je proslo za 2-3-4 mj, nekima su se tako budili do valjda 2 godine. 
    Oni nama namecu tempo, a nazaloste ne mi njima kako bi htjeli. 
    Puno strpljenja samo. 
    Eto meni kad je bilo najteze samo sam zahvalila Bogu i rekla hvala sto imam zdravo dijete, a lako za sve drugo. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    I nemoj krivit sebe, i dalje odradjujes sve odlicno. 
    Najbolja si mama svojoj bebi i najbolje ju poznajes. 

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Probat cu ga navikuti na dudicu ako pristane mozda mo pomogne. Do sad ju je odbijao samo se igra s vezicom. Javim za par dana kako napreduju.

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Joan

    Probat cu ga navikuti na dudicu ako pristane mozda mo pomogne. Do sad ju je odbijao samo se igra s vezicom. Javim za par dana kako napreduju.


    Probaj, vrijedi pokusat, naravno. 
    Mi dudicu nismo imali, znam da cure pokusavaju s kojekakvim aplikacijama sa zvukovima, dudice, one zivotinjice tipa ovcice evan, spavanje uz maminu majicu radi mirisa. 
    Eto nama je jedini efekt imalo kad se uvukla nama u krevet i bas se nekad znalo primjetit da rukicama trazi da vidi jesmo tu ili ne, kao da je trazila tu sigirnost preko noci. 

  • Joan

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Je l te zezala samo tijekom noci ili i sa dnevnim spavanjem? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Joan

    Je l te zezala samo tijekom noci ili i sa dnevnim spavanjem?


    Dnevno spavanje nam je u toj dobi bilo ok dok god je mrtvacka tisina u pitanju.
    Spavala je sat, sat i pol prijepodne i toliko i popodne, ali bas je reagirala na zvukove, dok god je tiho bilo sve je ok bilo. 
    Na malo jaci zvuk se budila i onda je spavanje gotovo bilo. A nismo ju nikad ucili na tisinu, od prvog dana smo notmalno pricali i radili po stanu dok spava.
    Ali i to povezujem s tim radom mozga 100 na sat, kao da se nikad nije mogla dovoljno opustit da zaspe ko top, ko mi kad smo pod stresom pa se budimo svako malo
    Zato sad s preko 2 godine spava 2 sata popodne i mozes pored nje radit sta te volja, ona ne mrda

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Meni je cura prvi put prespavala noc 2 mj prije 2.rodendana. Do tada je dojila i budila se svako malo, bez obzira na rutinu, veceru i sl.Bilo je lakse jer je bila s nama u krevetu, nije se budila tako cesto i nebi se stigle razbuditi, samo bi joj dala dojiti i zaspale bi dalje.. Preko dana sam morala lezati uz nju da bi odspavala vise od 15 min. Od rodenja nije palilo ni majica sa mojim mirisom, ni kojekakvi sumovi, pjesme, plisanci i sl..  Puno mama kazu da je sa dudom dvosjekli mac, kad mu ispadne onda se moras ustajat davat dudu jer su mali da je uzmu sami.. Probaj ako mislis da ce ti nesto pomoci, ali vjerujem da je do djeteta i mi smo tu da se prilagodimo njima, a ne oni nama..
    Po mojem iskustvu, sto se prije pomiris s tim da dijete nije velika spavalica, lakse ce bit..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.