Koje bočice i dudice su najbolje?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam imala od avena i nuka za prvu, ona je htjela sve, manja nije htjela niš do 4 mjeseca starosti :D

  • Avatar gemelli

    gemelli

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Mi koristimo bočice Dr. Brown's koje imaju sistem protiv gutanja zraka pa tako i smanjuju mogućnost grčeva. Bočice se kupe jednom,a  kasnije se mijenjanju samo dude (0-3 mjeseca, 3-6 mjeseci itd.
    Od duda varalica koristili smo i koristimo Milupa, Mam i Chicco.

  • Avatar mySun

    mySun

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Ja sam malo istrazivala i zakljucila da ne zelim kupiti ono sto mi se stavlja pod nos u nasim ducanima pogotovo ne po toj cijeni i kvaliteti. Odlucila sam se za Nuby proizvode koji su manje poznati kod nas (ima ih samo u nekim ljekarnama i moze se naruciti sa njihove stranice sa interneta), a poznati u SADu i EU. Oni su medu prvima poceli proizvoditi sve svoje proizvode bez stetnog BPA, dok kod nas samo od nekih odredenih marki i po odredenim cijenama imamo proizvode BPA free. Kupila sam njihovu komplet izdajalicu koja ima dvije bocice sa anti-colic sistemom. Izdajalica je silikonska i ima ventil za regulaciju vakuma. Jos jednu vecu bocicu sa dva nastavka jedan je 0 jedan je od 6mj. Dudu varalicu ortodontski oblikovanu koja ne krivi djetetovo nepce i jos par stvarcica…i da vam ne kazem da sam sve to kupila za cijenu za koju ovdje kod nas nebi kupila osnovni paket Aventove izdajalice. Sve je jako kvalitetno, svi nastavci su univerzalni i mozete mjenjati i sami prilagodavati dudu i vel flasice koja vam pase. Odusevila sam se kad sam vidjela kako je sve kvalitetno nasparm onoga sta se nudi kod nas.

  • Avatar Andydea2

    Andydea2

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Ako ste trudnica i namjeravate svoju bebu dojiti,uopće ne vidim razlog za kupnju dudica i flašica osim što vam je bezpotreban trošak. Dokazano je da beba koja duda dudu ,pogotovo u prvim mjesecima dok doji,smanjuje podoje i tako može dovesti do manje proizvodnje mlijeka…a nakraju i do potpunog prestanka dojenja. Duda se daje iza 12 tj.starosti i to samo ako beba stalno traži dojku i ne može zaspati bez dojke,pa ju samo drži u ustima i ne sisa. A flašica vam treba samo u iznimnim situacijama,ako majka ne može dojiti ,već se mora izdajati ili uopće ne može ni dojiti ni izdajati,ali takvih majki je 1%.
    Trudnice,buduće majke imajte pozitivan stav o dojenju i dojite svoju bebu bez dodataka…to je predivno iskustvo.Dojite na zahtjev,ne na sat i nećete imati potrebu za dudicama i flašicama ! Lp

  • Avatar helluise

    helluise

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    ja sam čisto reda radi i mira u obitelji pristala da mi se kupi jedna flašica NUK…planiram dojiti i mislim da mi ovo neće ni trebati..možda kasnije za kakvu vodu/sok ali dudice nećemo kupovati niti koristiti

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam starijoj kćeri dala dudu s par tjedana starosti jer je bila nemoguća. Al ona je htjela i dudu i flašicu s vodom i žlićicu i cicu. Cicala je do 16. mjeseci kad je sama prestala. Ja mogu iz iskustva reć da je lakše s djetetom kad hoće dudicu, čisto jer ne visi non stop na cici. Pogotovo kad idu zubići recimo, po noći…. Jer manja ne prizna apsolutno ništa osim cice. Prvih par mjeseci je visila doslovno non stop na cici, pa je dobila neki ritam, sad joj idu jako zubići, još prek dana je ok, al noću je strava, neće dudu, a samo bi vukla i cijelu noć nacicava jer je živčana. Tak da je moj savjet ak dijete hoće dudu, slobodno :) Imala sam najbolje iskustvo s nukom, a probali smo još i avent i maam

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moj ima dudu, iako dojimo. Dudu je htio, iako bocicu recimo ne moze ni nacrtanu vidjet. Vodu pije na casu ili na kljunasicu. Kljunasicu imamo Aventovu, a dudu Chicco onu cijelu od kaucuka. Te su mi dude super, jer su cijele mekane, pa se nigdje ne urezu bebi ili tako nesto.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Ivana5

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mi koristimo i dude i flasice od tommee tippee, ima ih u ljekarni, mulleru a naj isplativije ih je kupit na djecjem sajmu

  • snjeguljica32

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    MarijaR.


    Pomalo odbrojavam dane do poroda pa tako mi je ostalo i za kupnju neke sitnice…:-)) Zanima me koje ste bočice i dudice kupili za svoju bebicu ili ako je netko od vas već neke koristio-koje su to bile?

    Avent bocice, a dudice-Babylove. To je moje iskustvo, ali mislim da je to sve individualno…

  • GABY11

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Mi imamo bočice Dr. Brown's koje imaju sistem protiv gutanja zraka pa tako i smanjuju mogućnost grčeva. Bočice se kupe jednom,a  kasnije se mijenjanju samo dude (0-3 mjeseca, 3-6 mjeseci itd. Duda varalica isto Dr. Brown's i prihvatija bez problema iako ga dijim kad je potreba izdojim se i bez problema uzme bočicu i popije mlijeko tako nemamo problem ako negdi moramo poc :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.