Koliko vaše bebe spavaju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar zrinka88

    zrinka88

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Moja curica je bila budna već u bolnici  par sati nakon poroda i odmah su mi rekli da ću imat malo zahtjevnije dijete i bili su upravu. Odmah je bila budna od dolaska kući veći dio dana išla je spavat već u 7 jer je od 8 9 bila budna i spavala isto tako 2 put po pol sata znala je biti budna čak i po 10 12h u komadu i cvilila je osim ako nije u rukama spavala. to je trajalo nekih 4 5mj onda kad se već počela kretat po malo kako se izmarala tako je bolje spavala. Sad kad već hoda zna po 3 4h spavat po danu ali ustaje već u 6 7 a liježe u pol 9 aktivna je jako iskreno bi da malo duže spava ujutro ali šta je tu je ne možemo baš birat. Čitala sam knjige o spavanju i svašta probavala na njoj ništa nije palilo mislim da jednostavno  ima djece koja imaju svoj ritam i ne da ga se mjenjat.

  • Avatar zrinka88

    zrinka88

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    I da po noći se ne budi od kad je navršila 11mj. Bude valjda premorena :D

  • Avatar freshmommy

    freshmommy

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    naša tromjesečna bebica je pravi mali dnevni vražičak - jako je aktivan i u tijeku dana spava sve skupa 3h u nekakvom prosjeku (vrlo često i manje od 3h dnevno - ne znam koliko je to uopće normalno i dobro za njega, ne čini mi se kao nešto uobičajeno za tako malu bebu), ali se zato možemo pohvaliti cjelonoćnim spavanjem. naime, oko 22h on ide na spavanje i spava sve do jutra (do 7 ili 8h), uz buđenje zbog hranjenja (budim ga oko 1h i onda pred jutro se sam budi da ručki). ovakav noćni ritam smo mu nametnuli nakon što je prestao dojiti, čini se da se napokon uspijeva dobro naručkiti i čvrsto zaspati, da ga glad ne budi. danju jede svaka 3h, ali mu to ne dirigira san, čak što više, čini mi se da mu samo daje snage za “nove pobjede” :-)

  • leptirica1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Naša prva beba je bila tipični primjer bebe koja jede pa spava tri sata. S nekih 5 mjeseci je počela spavati cijelu noć. I da, bila je dojeno dijete koje nije upavljivano na prsima već bi je legli u krevetić gdje bi se ona sama uspavala. I dobili mi drugu bebu. Već u rodilištu dvi neprospavane noći, preko dana ako bi odspavao sat vremena u komadu ja presretna. A tek kad smo došli kući, muko moja. Prva dva mjeseca spavao samo na prsima, i to bi trajalo satima. Koji šok nakon prve super bebe. Ali sve je to sada iza nas, dok ja pišem ovo oni oboje spavaju blaženim snom. Isplati se sve pretrpit da bi beba bila sretna. Jer kad je beba sretna i roditelji su sretni. Bilo je teško na početku jer smo svi bili umorni i neispavani ali tako je to. Svako dijete je za sebe. I danas nakon 8 mjeseci po danu ne spava skoro ništa ali zato spava cijelu noć i to mi je najbitnije. Odmorim se i ja i onda možemo cijeli dan izdržat normalno. Moj iskreni savjet je da naučite bebu da sama zaspe, to je najbitnije u svemu tome jer onda i vi imate malo vremena za sebe, kuću, prijatelje i ostale potebe.

  • Avatar Lorena.

    Lorena.

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Imam bebu od tri mjeseca koja još od 6. tjedna spava cijelu noć. Zaspe negdje oko ponoći pa spava sve do jutro, budi se tamo oko 7, 8 sati. Onda popapa pa odspava još 2-4 sata. Preko dana spava malo, par puta po pola sata. Lijepo napreduje pa se ne brinem zbog toga što tako malo spava preko dana. Jedino navečer zna biti jako nervozna jer joj se spava, a mišek se ne može nikako smiriti i zaspati. Onda pomaže samo cica i nunanje :D

  • nemo

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Imam bebu od 4,5 mj koja isto jako malo spava po danu,namučim se da je uspavam i onda odspava pola sata,i naravno vrlo brzo postane grintava jer joj se spava ,ne želi spavat a umorna je i grintava,imate li kakav savjet?

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    nemo


    Imam bebu od 4,5 mj koja isto jako malo spava po danu,namučim se da je uspavam i onda odspava pola sata,i naravno vrlo brzo postane grintava jer joj se spava ,ne želi spavat a umorna je i grintava,imate li kakav savjet?

    Jeste probali s nekim zvukovima uspavati bebu? Npr. upaliti napu, usisivač, fen, nešto što zuji. Mi smo to obavezno radili kad je bio tako mali, pa još i manji, a i danas kad ima 9mj uključimo da nešto zuji kad treba spavati.

  • nemo

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    jesmo napa nam je bila spas ,sad malo manje,neznam kako postič da po danu duže spava jer se vidi da je umoran.

  • Avatar iva1110

    iva1110

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja imam veseli duo koji spava od mjesec i pol cijelu noc. Sad imaju 5 mjeseci, dizemo se ujutro oko 6, pa je boca, pa cura zaspi jos jedno dva sata, a momak sat, sat i pol. Jos jednom u danu imamo spavanje od cca sat vremena, s tim da poslije svakog obroka zazmire jedno pola sata. I oko 6 i pol je boca za noc, i via krevet. Nekad zaspu odmah, nekad za 15, 20 min, a nekad za sat vremena, nema pravila… Eventualno se dizem ako nekome ispadne duda i to je to…

  • Avatar helluise

    helluise

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Lorena.


    Imam bebu od tri mjeseca koja još od 6. tjedna spava cijelu noć. Zaspe negdje oko ponoći pa spava sve do jutro, budi se tamo oko 7, 8 sati. Onda popapa pa odspava još 2-4 sata. Preko dana spava malo, par puta po pola sata. Lijepo napreduje pa se ne brinem zbog toga što tako malo spava preko dana. Jedino navečer zna biti jako nervozna jer joj se spava, a mišek se ne može nikako smiriti i zaspati. Onda pomaže samo cica i nunanje :D

    moja beba je 3.5 mj i identična je situacija sa spavanjem a preko dana bude budna sat i pol/dva pa onda odspava 30-34min

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.