Kontinuirani noćni plač - što učiniti?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mama_tena

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Dijete Vam je energično preko dana? Animirate ga u slobodno vrijeme? Igrate se didaktičkim igračkama? Nije sramežljivo? Voli djecu?  Ide u Jaslice? Ima 12-24mj.? 
    DA! SVE TO NAVEDENO!
    E pa drage mame, mi smo u problemu. 
    Naime, naš maleni ima 18.mj i sve je to gore navedeno, no od kako je napunio prvu godinicu počeli su problemi sa spavanjem. Doduše, niti suprug niti ja nismo neki veliki spavači što mislim da nam ne treba puno da se odmorimo ali u mom slučaju je počeo prevladavati kronični umor. Maleni svaku noć ima ritmične rituale plakanja i ustajanja iz kinderbeta. Neutješno to traje već 5mj a pojačano u zadnja 3 kako je krenuo u jaslice. Prihvatio je jaslice, tete, društvo, disciplinu, organizaciju sve od vrtića u sasvim nekom prihvatljivom tonu ali plakanje ne prestaje. 
    Odspava jedan “komad” od maximalnih 5h ovisi kako koju noć i onda krene kaos. Plač do samog jutra svakih par minuta, bacanje, ne pomaže ni nosanje niti tekućina niti duda niti išta. Pa molim drage mame i nekog dječjeg psihologa da mi da savjet ili podjeli iskustvo s nama o ovoj situaciji jer postaje problematična. Hvala

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    mama_tena

    Dijete Vam je energično preko dana? Animirate ga u slobodno vrijeme? Igrate se didaktičkim igračkama? Nije sramežljivo? Voli djecu? Ide u Jaslice? Ima 12-24mj.?
    DA! SVE TO NAVEDENO!
    E pa drage mame, mi smo u problemu.
    Naime, naš maleni ima 18.mj i sve je to gore navedeno, no od kako je napunio prvu godinicu počeli su problemi sa spavanjem. Doduše, niti suprug niti ja nismo neki veliki spavači što mislim da nam ne treba puno da se odmorimo ali u mom slučaju je počeo prevladavati kronični umor. Maleni svaku noć ima ritmične rituale plakanja i ustajanja iz kinderbeta. Neutješno to traje već 5mj a pojačano u zadnja 3 kako je krenuo u jaslice. Prihvatio je jaslice, tete, društvo, disciplinu, organizaciju sve od vrtića u sasvim nekom prihvatljivom tonu ali plakanje ne prestaje.
    Odspava jedan “komad” od maximalnih 5h ovisi kako koju noć i onda krene kaos. Plač do samog jutra svakih par minuta, bacanje, ne pomaže ni nosanje niti tekućina niti duda niti išta. Pa molim drage mame i nekog dječjeg psihologa da mi da savjet ili podjeli iskustvo s nama o ovoj situaciji jer postaje problematična. Hvala


    Sjecam se takve nase faze,  samo je nasa bila obrnuta,  do 4 ujutro show program,  a onda bi tek zaspao. Trajalo je od njegovih 10 do 13 mjeseci. Ja sam bila kronicno neispavana i zivcana,  srecom nisam radila pa sam nekako to sve izgurala. Nazalost nemam neki specijalan savijet,  jer sve sto smo probali nije imalo nekog posebnog ucinka. Jednostavno je proslo samo od sebe. Nikad prije i nikad poslije nismo imali problem sa spavanjem,  a sad mu je evo 5 godina uskoro. Naoruzajte se strpljenjem,  zelim vam puno srece!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • ANYMANY

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Nažalost jedino što ti mogu reći da moja ima 4 godine, i da to traje i dalje. Dok je bila manja tješila sam samu sebe da je to od pelena, pa smo sa godinu i pol ostavili pelene. Onda sam mislila da je gladna od bočice pa smo i bocu izbacili a uveli finu bogatu večeru. Zadnja opcija bila je da joj je malo mjesta u kinderbetu,pa je dobila krevet, ali ni to nije riješilo ništa. Tako da, pomiri se sa time i to je to. Ja nekad budem luda, npr. subota - ustanemo u 7, cijeli dan na nogama, i onda ona zaspi oko 22h, a ja bi baš neki film pogledala iako sam krepana. Jedva se osuprem snu i gledam film do 1 npr. kad u 2 ona ustaje super volje. Đabe što je mrak, njoj se ne spava, ona priča, pa me gurka, pa zove…

    Sin - 2009.
    Beba anđeo - 2012.
    Kćerka - 2014.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.