Lijena beba???

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame,
    Imate li i vi lijenu bebu? 
    Moja malena ima 5 i pol mjeseci. I jos se ne okrece..uz moju malu pomoc se okrene s ledja na trbuh,ali da bi samostalno,to ne. Pokusavam ju potaknuti igrackama koje stavim da joj nisu nadohvat ruke,ali kada shvati da ne moze do nje,onda jednostavno odustane.
    Koje vjezbe jos koristite da bi ju potaknula na okretanje? 
    Tnx

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Nisam nikad forsirala pomaganje bebi da nesto napravi. Trebali bi oni sami napraviti sve, u tom je i poanta da naprave kad su motoricki spremni. Netko ce to napraviti prije, netko kasnije. 
    Ako pedijatar kaze da nema problema sa hipo/hipertonijom nema potrebe za vjezbama. U svakom slucaju se savjetujte sa pedijatrom da li smatra da trebate poceti sa vjezbama i kakvim. Postoje na netu razne snimke vezano za hendlanje beba i vjezbi koje se rade s njima..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    I da, bebi treba tvrda podloga. Zato bebu na pod, nabavite baby gym ako niste i stavite je u to. Ja sam oboje stavljala na pod od 2 mj starosti. Cura se okrenula sa 4,5 mj sa leda na trbuh, decko sa 3 mj..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pa ni sama nebi htjela forsirati,ali nas pedijatar je takav da ocekuje da sjedi s 6 mj.. tako da sam uvjerena da ce nas poslati na vjezbe. 
    Je, na podu je u baby gym-u..ali nece se sama pokrenuti.. 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Palcica1

    Pa ni sama nebi htjela forsirati,ali nas pedijatar je takav da ocekuje da sjedi s 6 mj.. tako da sam uvjerena da ce nas poslati na vjezbe.
    Je, na podu je u baby gym-u..ali nece se sama pokrenuti..


    Sjedenje samostalno se ocekuje do 10.tog mjeseca zivota. I vrijedi samo kad se beba sama posjedne, ne da ju roditelji stave da sjedi i okruze jastucima.
    Mozda da promijenis pedijatra ili da se oboruzas sa strucnim tekstovima o motorici djeteta, po mogucnosti novijeg datuma pa da imas argumentirano za proturijeciti kad izvali neku glupost..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Meni je pedijatar rekao da lijena djeca ne postoje, da nije poanta da nesto naprave s 3 mj ili 4 ali da se kod djeteta mora vidjeti razvojni pomak i zelja za istrazivanjem, nije sve za paniku i odmah slanje na pregled neuropedijatru i fizijatru al da se ipak treba obratiti paznja ako se dulji period nikakav pomak ne desava. 
    A to da vas pedijatar ocekuje da beba sjedi sa 6 mj bas ne vjerujem, mozda ste samo karikirali, ali jedno je da se beba sama posjedne a drugo su neki manevri koje pedijatri rade s bebama na sistematskom cisto da vise neke stvari u motorici djeteta. 

  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Gumbek

    Meni je pedijatar rekao da lijena djeca ne postoje, da nije poanta da nesto naprave s 3 mj ili 4 ali da se kod djeteta mora vidjeti razvojni pomak i zelja za istrazivanjem, nije sve za paniku i odmah slanje na pregled neuropedijatru i fizijatru al da se ipak treba obratiti paznja ako se dulji period nikakav pomak ne desava.
    A to da vas pedijatar ocekuje da beba sjedi sa 6 mj bas ne vjerujem, mozda ste samo karikirali, ali jedno je da se beba sama posjedne a drugo su neki manevri koje pedijatri rade s bebama na sistematskom cisto da vise neke stvari u motorici djeteta.


    Nije direktno nama rekao da mora sjediti,ali jednoj kolegici koja ide k njemu je maloga poslao na vjezbe,jer ne sjedi..

    Pomaka kod nje svakako ima..mozda stvaram nepotrebnu paniku!! Sama necu forsirati,a ako nas posalje na vjezbe svakako nece stetit..

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Palcica1

    Gumbek

    Meni je pedijatar rekao da lijena djeca ne postoje, da nije poanta da nesto naprave s 3 mj ili 4 ali da se kod djeteta mora vidjeti razvojni pomak i zelja za istrazivanjem, nije sve za paniku i odmah slanje na pregled neuropedijatru i fizijatru al da se ipak treba obratiti paznja ako se dulji period nikakav pomak ne desava.
    A to da vas pedijatar ocekuje da beba sjedi sa 6 mj bas ne vjerujem, mozda ste samo karikirali, ali jedno je da se beba sama posjedne a drugo su neki manevri koje pedijatri rade s bebama na sistematskom cisto da vise neke stvari u motorici djeteta.

    Nije direktno nama rekao da mora sjediti,ali jednoj kolegici koja ide k njemu je maloga poslao na vjezbe,jer ne sjedi..

    Pomaka kod nje svakako ima..mozda stvaram nepotrebnu paniku!! Sama necu forsirati,a ako nas posalje na vjezbe svakako nece stetit..


    U pravu ste, vjezbe ne mogu stetiti, a svakako prije vjezbi bebu gleda fizijatar koji ce reci trebaju li ili ne vjezbice s njegovog stajalista, a stajalista se znaju drasticno razlikovati od stajalista pedijatara. 
     A te price rekla kazala, bez obzira sta se radi o vasoj prijateljici, nemojte to previse ozbiljno shvacat, ljudi svasta pricaju, pogotovo vezano uz klince. Imam i sama nekoliko poznanika kod svog pedijatra pa kad slusam neke price iskreno ne mogu vjerovati da se radi o istom lijecniku.
    Bebu na sistematskom sa 6 mj postavi u sjedeci polozaj da vidi u kakvom je tonusu i sta ce se s bebom desiti, ako se “razlije” isti cas to ukazuje na smanjen tonus misica trupa, a ako pak ostane sjediti uspravna ko daska ukazuje na potencijalni hipertonus, gleda i kontroku vrata i glavice, tako da se ne plasite odmah, znaju oni uglavnom sto rade.
    Sretno u svakom slucaju

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Vjerujem da kod prijateljice nije samo slucaj da beba ne sjedi pa da zato ide na vjezbe.. Vidjet cete kad cete doc na kontrolu sa 6 mj sto ce vam rec. Vjezbe svakako ne mogu skoditi, ako vas vec posalje na iste

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Palcica1

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetima. Malo mi je lakse sada. Zbilja radim s njom,pa se bojim da ne ispadnem mama koja ne radi s djetetom. I sama sam svjesna da je svako dijete razlicito. Do sada smo super napredovali, a sad cemo vidjeti na sljedecem pregledu. Nadam se da je sve dobro. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.