Lista potrebnih i nepotrebnih stvari za bebu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Sta ste korisno kupile za bebu,a sta se ispostavilo totalno nepotrebnim? Znacice vasi saveti svima nama koje se pripremamo za dolazak prve bebe.

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

  • kukulele1982

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Ergoadapt nosiljka korisna
    Ljuljacka za bebe totalno nekorisna
    Tetra pelene 20 kom- previse, za bljuckanje bolji izbor tetra maramice
    Kozmetika za bebe(samponi i kupke) nekorisno, sad ce dvije godine i opran 5 puta samponom, voda je dovoljna
    Baby monitor kamera korisno jer ga vidim pa ne moram trcat na svaki kme, nekad je kme i u snu

  • kukulele1982

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Ali to je od osobe do osobe, netko voli da mu beba mirise na sapun, netko voli da mu beba dva sata piga kicmu u ljulji.. pa ima vremena za sebe..

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Meni je nosiljka bila totalno nekorisna.. Dobili smo dvije nosiljke i dvije marame a mali nije htio u nista od toga, al je zato obozavao kolica i ljuljacku. Ljuljacka je anatomska/ergonomska i dijete nije “pigalo”kicmu unutra,a niti je bilo ostavljeno samo.. Ili ja ili tata smo bili pored njega i uglavnom mu pricali ili pjevali ili se igrali s njim… Tako da nije kod  svakog ostavljanje u ljuljacki prilika za  “vrijeme  za sebe”.. Mladji pak nece u ljuljacku ali isto obozava kolica. Nosiljke mu nisu drage al izdrzi krace vrijeme u njima…

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • kukulele1982

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    -Tea-

    Meni je nosiljka bila totalno nekorisna.. Dobili smo dvije nosiljke i dvije marame a mali nije htio u nista od toga, al je zato obozavao kolica i ljuljacku. Ljuljacka je anatomska/ergonomska i dijete nije “pigalo”kicmu unutra,a niti je bilo ostavljeno samo.. Ili ja ili tata smo bili pored njega i uglavnom mu pricali ili pjevali ili se igrali s njim… Tako da nije kod svakog ostavljanje u ljuljacki prilika za “vrijeme za sebe”.. Mladji pak nece u ljuljacku ali isto obozava kolica. Nosiljke mu nisu drage al izdrzi krace vrijeme u njima…

    Nemam nista protiv ljuljacke ali mislim da male bebe moraju biti na ravnoj i tvrdoj podlozi. Ok je stavit ga malo poljuljat ali ima roditelja koji 2 sata ne vade dijete iz ljulje. Al boze moj, svak nek radi kak ga volja

  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Ma naravno da je sve individualno,ali eto mozda iz vasih iskustava prepoznamo nesto sto nam je potrebno ili ne

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Stolica/ljuljacka nama nekorisno. Mi smo ju dobili. Prva 2mj nisam ju htjela stavljati u to a sad ne zeli bi biti duze od 5min pa ni ne pokusavam.
    Baby gym korisno, obozava ga. Po sat vremena se zna u njemu igrati.
    Izdajalica nekima ne treba a meni je jako korisna. Kad ju trebam pustit malo na cuvanju izdojim bocicu i na miru sam. U prvih par dana nakon poroda mi je jako izranjavala bradavice. Izdajala se 2 dana i hranila ju s tim na bocicu. Bradavice se oporavile malo. Poslije bez problema nastavili dojiti.
    Tretra krpice korisno. Uvijek imam sa sobom za slucaj bljuckanja.
    Aspirator za nos na usisavac - jako korisno. Ne znam sta bih bez toga. Stalno u upotrebi.
    Sterilizator - dobila ga pa ga koristim i super mi je. Inace nije nuzan, ne bih ga kupovala ali s njim mi je lakse.
    Jastuci za nosenje bebe imala sam ali nisam koristila.
    Jastuk za dojenje - korisno ali moze se i bez njega. Dok sam bila trudna sam ga ja koristila za spavanje a sad dojimo.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Korisno
    * izdajalica - koristila sam ju 3 puta, ali u tim situacijama stvarno neznam kako bi bez nje. Probala sam s rucnim izdajanjem i meni to nikako nije islo
    * tetra pelene - rekla bih minimalno 20, ja ih imam oko 30, dojimo lezeci kad smo doma, na to “potrosim” barem dvije dnevno, jer mu se slijeva niz obraz, dvije su u kolicima, lakse njih promjenim svakih par dana nego da stalno perem navlaku od kolica, stavljam mu pod glavicu kad lezi na kaucu, kad idemo na kraci put ne nosim mu rucnik, nego ga tetrom pobrisem…..a neda mi se prati ih svaka 2 dana
    * baby gym - jako puno mogucnost i za zabavu na ledima i na trbuhu i super za razvoj motorike, ali ovo im je zanimljivo tek tamo negdje od 2 mjeseca
    * velika kadica - uzeli po savjetu s tecaja, metar je duga, kod mojih ima malu i dok gurnem ruku da mu glavicu pridrzim vec mu je knap, a ima tek 4 mjeseca
    * kosara od kolica - nismo uzimali kolijevku za dnevnu sobu nego je preko dana spavo u kolicima dok je bio malecki. A i za setnje mi je puno bolja od jajeta, u jajetu se sav preznoji
    * aspirator za usisavac - stvarno neznam kak bi mu drugacije to izvukla iz nosa, a smeta mu za disanje i jelo
    * meka četka za kosu - neke mame su uvjerene da bebe ne treba cesljati ako nemaju kose, ali treba ih cetkati (suprotno od rasta kose) zbog prevencije tjemenice i tako se potice cirkulacija 
    * baby skarice za nokte - obavezno s tupim vrhom

    Beskorisno
    * kosi (klinasti) jastuk - kazu da je zdravo, ali moj beban se migoljio dok ne sklizne skroz s njega. Spremila sam da probamo kasnije, ali sada spava na stomaku, pa nisam sigurna da ce ikada biti koristen…
    * rolice za bocno spavanje - takoder se migoljio dok onaj cicak ne popusti, pa se razljepi
    * jastuke za nosenje, gnijezda i sl nismo kupovali i nikad nam nisu pofalili
    * parni sterilizator - ovo je sigurno korisnije ako je beba na ad, za dojene bebe nepotrebno, cak i ako beba duda to se nabrzinu otkuha jednom dnevno, u tom slucaju nije vrijedno tih para. Mi smo dobili, pa sam koristila mozda prvih 2 mjeseca.
    * cipele za bebe - totalno beskorisno, mislim bas cipelice.
    * majice za bebe - u roku od 2 minute su im pod pazuhom i leda gola


  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    Po meni: 
    - izdajalica obvezna (ako se moze posuditi, odlicno jer ne znate hoce li vam trebati
    - jedna bocica i adaptirano mlijeko za svaki slucaj (kazem iz iskustva jer me frendica zvala u 3h ujutro da joj dam malo adaptiranoga zato sto joj je mala urlala od 10h navecer)
    - tetra pelene, minimalno 20 kom
    - komoda, podloga i ostale fancy stvari za prematanje nama potpuno beskorisne, ne znam da li sam ga u 7 mjeseci 10 puta presvukla na tome
    -  min 10-ak bodija jer ne znate hoce li beba kao moja puno bljuckati
    - hlacice par komada po mogucnosti zatvorene nogavice, ovisno o tome kad je termin
    - majice ni u ludilu jer im bjeze gore eventualno neka s patentom za van
    - baby gym super, bolje nego ljuljacka iako imamo oboje
    - kolica najvise ovise o tome gdje zivite,ako imate vise od dvije, tri stepenice po meni su zbog tezine 3u1 apsolutni promasaj - iskustvo. Tad je bolje kupiti dobra kisobran kolica koja imaju ravan polozaj (imamo takva - ne reklamiram ali gb qbit+ su savrsena i sklapaju se i rasklapaju jednom rukom) i uz to kupiti 0+/1 autosjedalicu (opet iskustvo - jaje, 0+ prerastao visinom nakon 6 mjeseci a imali ga kao dio 3u1 kolica)

    Aymee

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Ja bih nadodala sto se robice tice, nemojte se zamarati nekakvim cudnim odjelcima koja se tesko oblace… Moj prvi malac je imao 2740 g na otpustu i nista takvoga mu nisam oblacila od straha da cu ga slomiti.. Najobicniji bodici i one hlacice sa zatvorenim nogavicama (ako je zimska beba u pitanju)… Moj mali je dobio nekakvih kosuljica i rifli i slicno i nikad to nosmo obukli… Bodi, hlacice i tutica. I to vam je najjednostavnije. 

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.