Ljetne bebe 2017

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar OhSoBoho

    OhSoBoho

    Broj poruka: 688

    Prijavi adminu

    Pinkica93

    Obavila kompletni uzv danas tj. i procjenu težine i protoke. Protoci dobri ko i uvijek, ali mjere koma. Sve odgovaraju za 33 i 34 tjedna i ispada da je mala dobila samo 80g u protekla 2 tjedna. To mi baš i nije jasno jer je na prošlom mjerenju dobila 300g od onoga prije.Malko me to brine, ali postoji mogućnost i da je dr fulao nešto jer mi to baš nikako ne ide u račun. Ctg mi je stalno dobar, ona udara sve u 16 tako da me to smiruje bar malo.
    Mrva baš mi je žao što si se tako namučila da rodiš svoju srećicu, ali sva sreća pa je to sve sad iza tebe i možeš uživati u svom mališanu.I svaka ti čast što si uspjela. Ja sam potpuno istih mjera ko i ti i teško bi mogla sebe zamisliti na tvom mjestu.
    Valentina što te to toliko razbijesnilo????


    Hej Pinkice, iz iskustva ti kazem nemoj brinuti oko mjera. Meni su uzv radilina dan poroda I rekli mali ima 2800g (mjesec dana ranije imao 2600g). Ja u bed pala, kak je tak malo dobio…rodio se par sati kasnije, pol kg tezi od procjene, imao je 3350g. Tak da….no stress :)
    Cestitke svim novim mamitama ;)

  • Bambi34

    Broj poruka: 328

    Prijavi adminu

    Mame koje cekate drugo jeste i vi ko ja vec sad dijete opremile za jesen i skolu/vrtic…ja ko ludjakinja nakupovala maloj robe, tenisica, uglavnom sve osim cizama i torbe ahahahahha nekako sam racunala da kad rodim i prodje tih nekih 40dn pa krenu babinje da ce bit ludilo pa sam odlucila sad sve kupit i bit mirna…danas cu pravit popis olovaka i tih gluposti da vidim koliko je ostalo toga i sto jos trebam nadopunit premda mislim da toga ima na bacanje…svake godine pretjeram ahahahhaha

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Okej :-)
    Ma ja i da sad rodim nije strašno dijete ima već 2+kg a pluća su razvijena ..tako mi je i on sam rekao
    Znat ću nakon razgovora kad mi je termin pa javim…

    Sundi
    Pa ti si onda stalno sa niskim šećerom??:-O 
    Šta su ti rekli za to?
    Bila sam u početku na VV i Petrovoj,što se tiče prof Ivanišević stvarno loše iskustvo imam s njom.. tako da sam se prebacila ovdje u nadi da ce biti bolje xD

  • Avatar Pinkica93

    Pinkica93

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    OhSoBoho

    Pinkica93

    Obavila kompletni uzv danas tj. i procjenu težine i protoke. Protoci dobri ko i uvijek, ali mjere koma. Sve odgovaraju za 33 i 34 tjedna i ispada da je mala dobila samo 80g u protekla 2 tjedna. To mi baš i nije jasno jer je na prošlom mjerenju dobila 300g od onoga prije.Malko me to brine, ali postoji mogućnost i da je dr fulao nešto jer mi to baš nikako ne ide u račun. Ctg mi je stalno dobar, ona udara sve u 16 tako da me to smiruje bar malo.
    Mrva baš mi je žao što si se tako namučila da rodiš svoju srećicu, ali sva sreća pa je to sve sad iza tebe i možeš uživati u svom mališanu.I svaka ti čast što si uspjela. Ja sam potpuno istih mjera ko i ti i teško bi mogla sebe zamisliti na tvom mjestu.
    Valentina što te to toliko razbijesnilo????

    Hej Pinkice, iz iskustva ti kazem nemoj brinuti oko mjera. Meni su uzv radilina dan poroda I rekli mali ima 2800g (mjesec dana ranije imao 2600g). Ja u bed pala, kak je tak malo dobio…rodio se par sati kasnije, pol kg tezi od procjene, imao je 3350g. Tak da….no stress :)
    Cestitke svim novim mamitama ;)


    Trudim se da se ne brinem o tome, ali mi ne ide bas najbolje. Mala doza brige je uvijek prisutna. Zapravo me sad vise pocelo brinuti koliko su joj funkcionalni organi. Uh kad bi znala da su i meni fulali za punih pola kile, bila bih presretna. Jutros mi radili ctg taman prije vizite i dr kaze da je savrsen pa mi je to briga manje. Hvala na utjesnim rijecima i tebi i ostalim curkama ovdje. Fakat bi poludila da nemam vas. Prva beba i bas me zadesilo!

    [lilypie.com]

  • Bambi34

    Broj poruka: 328

    Prijavi adminu

    Nora-Fora:-)

    Okej :-)
    Ma ja i da sad rodim nije strašno dijete ima već 2+kg a pluća su razvijena ..tako mi je i on sam rekao
    Znat ću nakon razgovora kad mi je termin pa javim…

    Sundi
    Pa ti si onda stalno sa niskim šećerom??:-O
    Šta su ti rekli za to?
    Bila sam u početku na VV i Petrovoj,što se tiče prof Ivanišević stvarno loše iskustvo imam s njom.. tako da sam se prebacila ovdje u nadi da ce biti bolje xD


    Ako mozes pricekat bolje pricekaj. Nedonosce je nedonosce i nosi svoje. Moze bit sve fantasticno a mozes dva mjeseca ne spavat ni pola sata jer je nejako za jest ne zna sisat i sl. To sam sve prosla tako da poslusaj me..ako mozes izdrzi do 37tj…i ja mantram da s ovim dodjem do 37og..

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Ne znam kako ću izdržati jer me sve boli 

  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Nora ma ja na vv samo vadim krv. Zasto? A tu je nalaz gotov sutradan a i imam se di stat s autom. Idem kod Kastelana na Rebro on je bas za nadbubrezne zlijezde, plus privatni ginkolog. A ja sam tak vec godinama. U biti sam 5 godina pila kortikosteroide (deksametazol to je ono sto si dobila u inekcijama) koji su blokirali hipofizu koja upravlja nadbubreznom koja dalje djeluje na sve ostalo. I onda kad sam htjela ostat trudna smo lagano ukidali krotice i uveli siofor. Ja se bojim da beba ne bude prevelika ne zbog poroda ( ja imam 180cm) nego ja si mislim da onda sigurno ima problem s nadbubreznom ko i ja. Ja sam rodena s 4800. Beba je prije 10 dana imala 2780g. Imam preporuku od svoje doktorice i endokrinca kod koje doktora sa se narucim u Petrovoj pa me zanima kaj ce on sutra reci.  Malo me strah carskog jer je to ipak operacija  a s druge strane strah me je i rodit  s obzirom na moj kortizol i adrenalin i sve ostalo… Inace sam dobro ne bi niko reko da moram rodit za 3 tjedna.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu


    Ja imam 183 i 70 kila
    Mala sad ima 2 kg i još nešto a isto su mi rekli da će bit debelo i veliko zbog šećera a to uopće nije istina…tako da ne mora značit….

    Ja sam danas cijeli dan u bolovima a do doktora na razgovor još nisam došla,ne znam šta čeka…

    Ma mene nije strah jednostavno želim da se to sve riješio jer su me psihički i fizički iscrpili…nemijte me krivo shvatit al ja ne mislim umrijet zato što želim imat dijete  ko šta je njihova teorija da prvo bebu stavljaju u prvi plan…

    Imam osjećaj koda sam luda i koda sam u Vrapču 

  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Zene,cestitam svima koje su u medjuvremenu rodile a vama koje ste u iscekivanju zelim da sve prodje sto brze i bezbolnije 😎 ja sam rodila jos 09.06. ali trebalo mi je vremena za psihofizicki oporavak prije nego sto budem u stanju opet tipkat

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    I opet ne znam namjestit lillypie,moze pomoc tko zna?

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.