Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Vidla sam Mamika, koliko vidim imala je pakleni porod jadna…

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Ofnice da, svuda ima neljubaznih ali dobro si joj rekla ;)
    Znam kako ti je, moj mali je dvije noci vristao u bolnici iz petnih zila koliko je bio gladan a ja sam koristila tj jos uvijek koristim sesirice za dojenje i bilo je tesko i meni i njemu dok se nismo uhodali ali sam ga cijelo vrijeme drzala na sebi na grudima da se smiri pa onda na ciku i tako sam ga dva dana drzala nisam niti spavala doslovno ni 5 minuta ali isplatilo se :) raste kao gljiva od 11.5.do danas je dobio 1kg

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Fenomenalno Pandice! Mi smo imali porođajnu težinu 2870g, a izašli s 2620g. Trudim se maksimalno u dojenju, bradavice su mi bolne i u krasticama, ali navodno nisu ragade koliko vele sestre i bolnici.
    Daj Boze da i moj mališan dobije toliko za mjesec dana!

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Malci su nam se rodili sa istom kilazom hehe
    Ma joj moj ti sisa non stop. Vodim dnevnik dojenja pa bas komentiram sa muzem jucer mali sisao 26 puta. Stalno su mi cike na izvolte

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Moj je izasao na kraju s 3520, a ja vjerujem i nesto manje jer su ga vagali sinoc, a jutros se pokakil 4 puta jace.  Ja sam danas otkrila da mi lakse ide mlijeko ako prije podoja malo ugrijem sisu toplim oblogom, manje i boli. Sta mislite jel to placebo ili?


  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Lagertha ja ih grijem toplom vodom. Tako mi rekla babica i ide mi bolje mlijeko da :) 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Hej,cure,kako oblacite bebice po ovim vrucinama?

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    mamika3

    Hej,cure,kako oblacite bebice po ovim vrucinama?


    Meni je bila danas patronazna i rekla mi da sam ga pretoplo obukla. Bio je u plisanoj pidjami, body kratkih rukava i carapice. Odjenula ga je u body dugih rukava i tanke hlacice sa stopalicama. Bila ga je i oprala i namazala kremama, sve novo, mirisljavo i cisto, a lik se pokenjo do grla 😂 Dobio je cc 80 grama od zadnjeg vaganja. Nosi i pelenu za siroko povijanje.


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Cure meni je isto bila patronažna. Rekla je sljedeće: dijete ne treba pretoplo oblačiti, temp u stanu je ok ako je 22-24, ne treba toplije osim kupanja. Dalje, dok spava ne bi trebalo raditi svjetlo u sobi, jer to navodno beba sve osjeti, da mu to svjetlo udara i glavu…mi zapravo palimo lampice zbog svoje sigurnosti.m  
    Kako vam ide dojenje..??? Mislila sam da je krenulo i da je to to, ali…Meni koma zasad, ide, imam ragade po bradavicama, počela sam koristiti šeširiće. Upalile su mi se cice, tvrde su i bolne, stavljam tople obloge, čvrsto masiram i izdajam se, ali jos uvijek imam probleme, ne ide lako mlijeko van, mali ne može vuci, jednostavno nema snage i tako jako vakum, trudi se ali se brzo umori. Izdajam se svakih 2-3 sata, u međuvremenu dajem malom sisati radi kontakta i da navlaci mlijeko. Jucer je bio nemoguć jadan, plakao od gladi, izdojila sam se i dala na bočicu. Tuširala sam cice toplom vodom do 2 ujutro, dizala se u 3 i 5 izdajati…Evo od jucer se izdajam, skupljam mlijeko i držim u frižideru i trošim iza podoja koji je bas oskudan, ne moze vuci jer su cice turbo tvde jos, kaze patronažna da je to kao da mu dam cicati nogometnu loptu. Molim Boga da mi se cice otvore…ovo je zasad turbo bolno i jako sam žalosna sto nam tesko ide.
    Cure sta mislite koliko otpustite mlijeka odnosno koliko bebač pojede u danu. Meni je patronažna rekla da za svaki podoj ako je razmak dva sata to mora biti 50ml, a ako je tri sata 60ml. Ja to jedva pratim zasad s izdajanjem…nadam se da necu morati dohranjivati adaptiranim.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Ofnice, meni je on bio danas 253 min na sisama i jos bu do kraja dana. Al meni mlijeko ide lako dok on sise, a tesko dok se izdajam. Ja ga ostavim na ciki dok hoce papati, patronazna je rekla danas do pola sata, al mislim da je necu to poslusat. Mene isto uhvatila tvrdoca u grudima pa sam se jucer isto izdajala prvi put pod tusem, no dovoljno je 10-20 kapi izdojiti da mi bude lakse i da malo splasnu i ohlade se.


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.