Mame blizanaca - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar gemelli

    gemelli

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Bok, mama sam tromjesečnih blizanaca pa molim ako ima koja mama s blizancima da se javi sa svojih iskustvima :)

  • Avatar stellina

    stellina

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    ja imam blizance od 4.5 mj tako da smo sto se iskustva tice negdje na istom :)
    Tesko je al nije nemoguce. Inace, nama su to prva djeca pa nebih znala usporediti sa jednim djetetom

  • spaco.meles

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Nisam mama nego tata, al nadam se da neće biti problem . :) Dečki su sad skoro već dvije godine.
    Iskustva. 
    Pa iskreno ne znam što reći. 
    Lagao bih kad bi rekao da smo se ikada našli u situaciji da nam je bilo nemoguće teško. Sa druge strane, to su nam prva djeca i također ne znamo kako je to imati jednu bebu.
    Međutim nakon tjedan-dva kad sve pohvataš, postane nekako lako. 
    Inače supruga je tada kad je rodila bila student na petoj godini stomatologije i dva tjedna nako poroda je krenula nazad na faks. Nekako smo sve uspjeli pohvatati.
    Ona nije dojila jer je bila dugo poslije na antibioticima (komplikacije i naknadne operacije na rebru). Tako da smo tu otprilike podijelili zadaće oko hranjenja i dizanja po noći. Dečki su bili ok i nama se čini da je to bilo ok spavanje uz recimo 2-3 dizanja prvih par mjeseci. Od četvrtog mjeseca je to bilo 1 dizanje (naravno, ova kratka dizanja ne računam zbog vode i slično).
    Bebe su od početka spavale u svojoj sobi i mislim da je to velika stvar jer se ne trzaš na svaki njihov trzaj. 

    A svakodnevica. Hmh. Nije to tako teško kako ljudi pričaju. Kad su maleni čak i puno lakše, nego sa godinu dvije kad prohodaju i kad sve postane dostupno. Hraniš oboje, presvlačiš oboje, igraš se duplo više..:) 

    Al je fora. :)

  • Sanna4

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok cure…

    Moji blizanci imaju dva mjeseca…tražila sam temu o njima na forumu ali je nema…zanima me ima li koja još mama s dvojčekima…moji su dosta zahtijevne bebe…prvi dečko je poprilično plačljiva beba, kao da mu ništa ne paše, rijetko kad guguće i imali smo problema s dohranom kod njega…uvijek je tražio više jesti a bljuca strašno pa smo sad u dogovoru s pedijatricom smanjili mu dozu ADa na 140 ml…iako ona kaže da možemo ići do 150 ml on, bljuca toliko da se bojim da mu je previse a kad mu dam 130 ml poludi…može biti da je zbog toga plačljiv…dok drugi mladi bebac je mrvicu bolji…on pojede 130 ml i ne buni se…rijetko bljucka ali kad mu ne paše povrati pa me i to brine ali je bar on vesela beba koju je lako nasmijati i guguce puno vise od starijeg. Moje pitanje je za mame blizanaca kako vi uspijevate same doma s njima?? ako su na AD mlijeku kako ih hranite?? koliko dugo traje hranjenje?? meni se čini viječnost i ne stignem na wc vec je drugi budan za slijedeče hranjenje…

    3.3.2014 moje srećice…:)

  • Avatar iva1110

    iva1110

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdravi svima :)
    Evo ja sam mama prekrasnih curice i decka vec punih 5 mjeseci. Klinci su zahtjevni, vrlo razlicitih karaktera- cura je mudrica, mirna, 100 godina treba da ju se necim odobrovolji da se nasmije. Ali zato kad krene nezna stat. Momak je zivac, eksplozija ziva, brzo ga se da odobrovoljit, ali brzo i plane… Tempo je ubojit, ali bilo bi mi dosadno da je samo jedno. :)

  • lupa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mama sam dviju 11-mjesečnih djevojčica…i snalazimo se dobro

  • Avatar mama102

    mama102

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    …pozz svima…vidim da tema nije dugo bila aktivna…
    …ako ima koga ovdje javite se…da malo čavrljamo…ja sam trudnica, a vaši bebači su već veliki, pa možete udijelit koji savjet o odabiru kolica i slično…

    mama10

    [lilypie.com]

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Jel ima koga u iscekivanju blizanaca da se tjesimo? :D

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    krafnica


    Jel ima koga u iscekivanju blizanaca da se tjesimo? :D

    juhuuu! čestitke!

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    renata6


    krafnica


    Jel ima koga u iscekivanju blizanaca da se tjesimo? :D
    juhuuu! čestitke!

    Aaaaa predivno cestitam

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.