Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivanavolirađati

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pitanje koje nas muci. Moze li se ostvariti porodiljna naknada u Hrvatskoj ako prijavite boravak u Njemačkoj

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    MARIO 99% sam ziher da ne jer istodobno moras odjaviti boravak u HR a oni (MUP) sve salje u Poreznu. Tak sam bar ja. Ali ako ti supruga ima njemacko zdravstveno, moras odjaviti zdravstveno u HR (tak sam ja - preko maila odjavila zdravstveno u HR i onda su mi poslali potvrdu da sam odjavljena i time sam se prijavila tu na AOK. Obrnuto nije islo)… onda ne znam po kojoj osnovi bi se moglo ostvariti porodiljno u HR. 
    Jel druge cure znaju nesto vise???

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ninche hvala na info!

  • Saki

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Cure,majke,zene! Evo i mene! Nisam se dugo javljala,al uspjela sam izganjat zabranu rada pa sad uzivam i mirujem kuci! Eto me u 27 tjednu! E sad opet pitanje…. danas sam od ginekologa dobila papir da si trazim babicu! Dali se to stvarno mora ili dobijes nekog u bolnici kad ides rodit? Ovo mi je uzasno sad! Kaze mi doktor i da su pune…  ako bas i moram uzet nekog,imate li koga za preporuciti? Ja sam u Pforzheim,40 km od Stuttgart!

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Anamarija sama moras naci i babicu i pedijatra. Upisi u Google Hebamme+mjesto gdje si i izbacit ce ti popis pa zovi jednu po jednu. Ista stvar s pedijatrima. Hebamme nije obavezna ako vec sve znas… ali ako imas njem.zdravstveno, ono pokriva troskove dolaska babice pa zasto ju ne bi uzela? Samo ju moras sama naci… i pozuri jer je deficit babica, obicno vec puno ranije treba dogovoriti. Sretno!

  • Myprincess

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame..
    Zanima me ako koja ima informaciju mogu li trudna doci u njemacku ako muz radi prijavit se i rodit tu? Ili moram cekat u hrvatskoj da rodim? I ako mogu tu koja su prava? Porodiljni i sl?
    Hvala puno

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    MyPrinces mozes doci ovdjeni prijaviti se na zdravstveno i roditi ovdje i potom dobivati kao nezaposlena 1 godinu 300€ ili 2 godine 150€ porodiljni. Nazalost ne znam kako funkcionira prijava na zdravstveno ako si nezaposlena, nesti sam nacula da se trebas prijaviti preko muza.
    Djecji doplatak po djetetu je 192€.
    Marijana, Anamarija kako smo trudnice?

    Anamarija ako ikako mozes nadi babicu. Malo “moljakaj” tipa prva beba, ne znalazis se bas i trebas nekoga.. meni je babica bila predivna, pomogla mi je, izvagala ga, stoji mi na raspolaganju za sve. Divno nesto a zdravstveno pokriva kao sto ti je Marijana napisala.

    [lilypie.com]

  • Rahelaa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ako mi itko može pomoći sa bilo kakvom informacijom bila bi i vise nego zahvalna. Mlada sam i prije nego li ću doći u njem sam saznala da sam trudna, ovdje sam mjesec dana, došla sam s dečkom koji je već neko vrijeme tu u munchenu. Trenutno sam u 10.tjednu, dečko je uspio naći našeg ginekologa imam zakazan pregled za tjedan dana , tada ću biti u 11.To je ujedno i moj prvi pregled (molim bez osuda jer nikako nisam bila u mogućnosti obaviti pregled prije). Osobno se odlično osjećam nemam ni mučnine niti povraćam, osim umora koji je nezasitan .Bojim se svega, nisam svjesna ničeg , mislim da ne mogu biti u goroj poziciji trenutno. Planiram se hitno zaposlit čim na pregledu utvrdim da je sve ok. Opet me strah jer znam da vrlo vjerovatno u tom kratkom periodu koliko budem radila neću moći ostvarit neka prava, nemam koga pitati ništa vezano za to, jezik ne znam , ne znam zakone i svoja prava . Dečko radi ali opet samo s njegovom placom nećemo moći preživljavati jer su stanovi ovdje užasno skupi. Doma se nikako neću moći vratit, moji me također neće moći uzdržavati . Bilo kakva informacija bi mi pomogla, pozz od buduce uranjene mame.

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Rahela pronadi u svom gradu Profamilia, Diakonia ili Caritas zajednicu i tamo otidi s nekim tko prica jezik i porazgovarajte koja prava imas i koju pomoc ti oni mogu ponuditi. Nemoj se jako bojati, misli na zdravlje sebe i malog cuda koje nosis u sebi i koje nema nikog drugog osim tebe. Nakon sto rodis imas pravo dobivati djecji doplatak 192€ mjesecno i 300€ porodiljnig godinu dana ili 150€ dvije godine cak i bez obzira ako nisi nikada radila. Znam da nisu veliki novci ali opet jeste nesto. Iskreno da ti kazem ako ces traziti posao moras reci da si trudna pa cak i pri prijavi na Job Center (burzu) a znas kako je poslodavci i trudnice. Ali nije nemoguce.
    Dvoje ste (uskoro troje) i sve se moze. Ima polovnih stvari za bebe na prodaju, vjerujem da cete se vec nekako snaci. Ali se obrati u neku od gore napisanih udruga i tamo potrazi pomoc. Moguce je da ces dobiti cak i financijsku pomoc da se opremite potrepstinama za bebu ako su vam primanja mala.
    Budi hrabra i drzi se!

    [lilypie.com]

  • Rahelaa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ninchee9 puno ti hvala na podršci i ohrabrenju :) , lijepo je vidjeti da ima još dobrog u ljudima, u svojim “ bliskima” sam osjetila osudu i neodobravanje pa čak i nagovor na pobačaj koji mi nije ni na kraj pameti bio jer znam da za to nemam pravo  . Probat ću sve to istražiti  i za početak naci nekog sa jezikom , nadati se da će sve biti dobro, neću dopustit da misle da je dijete kočnica u mom životu . Toliko mi je sve zbrkano u glavi da sama svoju misao korim kad pomislim da su u pravu.. ovo su ipak trebale biti moje godine ali vjerujem da kad postanem svjesna nitko neće biti sretniji od mene, najteže mi je od svega sto trenutno ne mogu dijeliti svu sreću koju sve vi tu imate, bas onako kako i treba biti i bas onako kako sam ja maštala jednoga dana a sad je nema, samo strah i nepoznato .. i

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.