Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nija

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame! Pratim vas od početka trudnoće i dosta sam saznala iz prethodnih postova, ali sad imam par pitanja. Danas sam tražila ginekologicu popis babica pa mi je dala samo posjetnicu jedne.  Našla sam popis babica u okolici, ali nisam pronašla nijednu našu. Pa me sad zanima da li ima na foruma koja mama iz Kölna? Jel mi tko može preporučiti koju? Po prethodnim porukama vidim da su neke mame dobile popis babica u bolnici kad su išle prijaviti porod kod njih. Osobno znam dvije mame koje su rodile u zadnjih godinu dana u Kölnu, ali nijedna nije prije tražila babicu niti im je ona dolazila kući nakon poroda. Svaka informacija je dobrodošla jer mi je ovo prva trudnoća i nova sam u Njemačkoj. 

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Nija bolje ti nadi babicu sto prije, pogotovo ako ti je prva beba. Zovi po redu a jedna ce ti biti slobodna. 
    Marijana javi novosti 

    [lilypie.com]

  • Petra07

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame, jedno pitanje tj.vise savjet sta napraviti..za tri mjeseca trebam roditi, decko i ja se planiramo zeniti. Planirali smo svadbu sljedece ljeto u Hrvatskoj ali posto bebac stize uskoro da si olaksamo stvari zbog papirologije obavili bi to ovdje kod maticara tek toliko, a onda bi sljedece godine doma napravili crkveno vjencanje zajedno sa obitelji i prijateljima ( culi smo da dijete automatski dobiva mamino prezime ako nismo u braku sto komplicira stvari kasnije).  Problem su kumovi koji su u Hrvatskoj, moj buduci muz je na probnom radu 6mj i ne mozemo nikako doma, niti na par dana da obavimo to. A i veca placa zbog manjeg poreza bi nam isto dobro dosla jer su nam primanja trenutno dosta niska. Tako da ne znam sta napraviti, pretpostavljam da bez kumova to ne ide nikako.. imamo par kolega sa posla sa kojima se druzimo pa smo mislili njih pitati, ali kako onda sa crkvenim vjencanjem sljedece godine u hrvatskoj, da li mozemo uzeti druge kumove ili? Pretpostavljam da ne mozemo..sto kombinacija mi se vrti po glavi a sve jedna nerealnija od druge 😞 da li se koja mama/ buduca mama nasla ili trenutno nalazi u slicnoj situaciji, svaki savjet je dobrodosao. Hvala unaprijed ☺

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Petra, to ustvari nisu kumovi nego svjedoci. Mozes bozemeprosti i crnog cigana ako zna njemacki… sala mala… naravno da mozete uzeti kolege s posla ili poznanike. Bilo koga tko zna njemacki jezik. U suprotnom morate imati i prevoditelja. Naravno da za crkveno mozes nekog drugog!!! Nije to usko vezano. Obavite to cim prije i rezervirajte termin. Ja se udala u 12.mj i samo mjesec dana skupljala papire. Uvijek je nesta falilo a i nisam bas dobro znala njemacki pa me malo maticarka testirala posto nije moj muz mogao svaki put ici sa mnom. Obavila sam i tamo razgovor da vide da razumijem njemacki i da sve razumijem sta se tice papirologije. Trebat ce ti svi originali iz Hrvatske prevedeni kod slutbenog prevoditelja i s apostilama sa suda. Inace originale bi trebalo osobno podignuti, ali moja mama je uz cokolade i kavu uspjela sve dobiti i poslati mi preporuceno u njemacku. Prijevode sam placala po stranici, ne po dokumentu. I apostile isto tako nekako… mislim da me sve doslo oko 1000kn. Treba ti domovnica i izvadak iz matice rodjenih (k tome izvadak iz matice vjencanih+potvrdu o slobodnom stanju+original rjesenja o razvodu ako si razvedena), preslik osobne i potvrdu o prijavi boravka u Njemackoj. Mislim da je to sve… ali to ti jos mogu reci u maticnom uredu gdje cete se zenit.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Petra ako su vam primanja niska, mozes se obratiti nekim institucijama za pomoc. NINCHE je pisala o tome par stranica unazad. Inace je dobro procitati cijeli topic, puno mozes saznati. To je “samo” 177str.

  • Avatar baarbaraa29

    baarbaraa29

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Poz cure! Ja jos nisam ni mama ni trudnica, ali sam u Njemackoj ☺ pa bi vas htjela pitati ako koja ima iskustva sa klinikama za neplodnost ovdje.. Krajem ovog mjeseca imamo prvi termin u Kinderwunschzentrumu pa ako je koja bila u slicnoj situaciji..?
    Ja sam nazalost u Hr.naisla na blago receno nezainteresiranost oko slanja na bilo kakve pretrage (duga prica!), muz je privatno obavio sve sto muski obavljaju po tom pitanju.. Iako su rekli da ponesemo sve sto imamo od nalaza vjerujuem da cemo ovdje krenuti ispocetka u obradu. Bar se nadam. Obzirom da je sve na pretpostavci ako koja ima kakvih saznanja pisite. Ako sam na krivoj temi saljite me dalje! 😉😘

    Sreca je kad od ljubavi tvog zivota nastane ljubav vaseg zivota 💙 Sebastian

    [lilypie.com]

  • Emmy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima i ja sam nova ovdje…imam punoo pitanja al ajmo krenut sa jednim za pocetak.Ovako trebam rodit za tri mjeseca…i nisam udata…decko mi je u Bosni jer jos uvjek ceka Hr dokumente…nazalost ne mozemo bit skupa jer ja sam jos u stanu sa roditeljima i nemam velika primanja.Htijela bi jako da dode kad se beba rodi…al sad neznam koju sve opciju imam…sta mogu.Ne znam i kasnije za bebu glede papira jel ce bit na mom prezimenu il na njegovom i kako vec.Ako je netko isto prosao…i ima neki savjet ideju….HVALA

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Barbara29,ja ti ne mpgu pomoc,stvarno nista o tom ne znam…u svakom slicaju zelim ti svu sreci i da sto prije budes trudnica :*<3

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Emmy nisam prije vidjela tvoj komentar,netko je pisao ako se beba rodi a niste vjencani da prezime ide automatski od mame. To je jedino sto znam. Procitaj sve postove,pa mozda naidjes na nesto sebi korisno o dosta tema je pisano.

  • Petra07

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Marijana, hvala puno na informacijama. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.