Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Kod mene nije bio u pitanju ugovor za stalno jer sam vec vise godina u firmi,ali sam dobila informaciju iz Personalabteilung-a napismeno da je svaka trudnica duzna obavijestiti poslodavca cim sazna. To sto su mi dali nije se odnosilo direktno na mene vec te papire daju svakome koga se tice. U tim papirima su stajale i razne druge informacije o Mutterschutzu,Elternzeitu itd.
    Valjda je to politika moje firme…pogotovo jer su kadrovi toliko razliciti pa onda se jos individualno odlucuje ovisno koji se posao radi.
    Ja sam imala na pocetku trudnoce stravicne mucnine i povracanje koje su se toliko pogorsale da vise nisam izlazila iz WC-a .(hyperemesis)  Da sam recimo presutjela,svi okolo bili bi pretpostavljali o cemu se radi. Tako da se moze itekako zeznuti…tko presuti.
    Najbolje da svatko odluci kako misli da je najbolje za njega…,jasno da je puno bolji osjecaj kad znas da te posao ceka.

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    Dena1009 4 dan na operaciji?? Mogu mislit kako vam je bilo, ali hvala Bogu da je sve u redu i da se dobro oporavia.

    Hvala svima na odgovorima. A nista vec sam odlucila da radimo na drugoj bebi pa iako budem morala prirodno ah prezivit cu. Ali cu svakako probat vidit s ginekologom i u bolnici za carski. Jer bi mene opet morali rizat jednostavno imam visoku medicu i, moraju me puno rizat to mi je rekla i ginekologica i doktorica i babice u Hr. 
    Drago mi je da ste aktivne.
    Ja isto jos nisam zaposlena, ali idem u zeit firmu ovaj tjedan. Pa cemo vidit sta ce bit od toga. Iskreno se nadam da cu brzo ostat trudna, a opet volila bi i radit koji mjesec da skupim novaca :) 


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Istina je da ne mora biti sve točno što čujete jer sam se ja naslušala kako neću dobiti ni centa jer nisam radila godinu dana bla bla bla svakojake gluposti.. Ispalo je na kraju sve odlično nakon prvog djeteta sam dobijala Elterngeld i budući da sam zatrudnila kad je moja kcerkica imala 6 mjeseci nisam se više vraćala na posao, sad opet primam Elterngeld za sina i to još veći iznos nego sa kćerkom jer se dobije i neki bonus na drugo dijete, a i dalje me čeka mjesto u firmi iako je u međuvremenu moj šef otišao u penziju i predao firmu drugim ljudima. Sve zavisi kako se kome posreći. Ali Donum vitae opet ponavljam mnogo su mi pomogli i njima se obraćam za sve jer sam sigurna da neću pogriješiti. 
    A što se tiče oporavka nakon carskog reza, ja sam imala prvi put hitan carski i ostala sam 3 dana, drugi put dogovoreni i ostala sam 5 dana. Ali sve zavisi od stanja ja sam prvi put brzo ustala na noge i sama se brinula o bebi a drugi put mi je bio katastrofa težak. 

    Hana <3
    Omar <3

  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    I još zaboravih da vas pitam.. Moja kćerka ima godinu i pol dana, pošto nemamo ovdje familije niti prijatelja s malom djecom rijetko kad se druži s djecom. Kada odemo na Spielplatz ona trči za ostalom djecom neda im mira jer je željna druženja, a ta djeca su većinom starija od nje i ne zainteresirana za igru s njom. U vrtić sam je mislila dati kad je napunila godinu no pedagog mi savjetovao da to ne radim kao može bit tesko za nju da se pita zašto brat može biti s mamom kući a ona ne. Ali mislim da sam pogriješila jer je ona toliko željna igre s djecom, da sam je makar dala na tri sata. Bojim se da to ne utječe na njen socijalni razvoj. Šta vi mislite? 

    Hana <3
    Omar <3

  • Narica123

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Mislim da Vam je ta ideja o bar tri sata u vrticu dobra. Mozda na pocetku i ne bude lako, ali kada se navikne, zavoljet ce vrtic, ipak se oni tu igraju i druze sa svojim vrsnjacima. Ja nemam djecu, pa nisam kompetentna, ali ipak mislim da je drugacije to nego kod nas na Balkanu, uglavnom imamo rodbinu, prijatelje, djeca se druze. Lijepo je to kada je dijete sa nama kuci, ali ako smo usamljeni ovdje i nemamo drustvo koje ima djecu slicnih godina, mislim da je bolje sto prije ih dati u vrtic, barem par sati. 

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    MariHadz

    I još zaboravih da vas pitam.. Moja kćerka ima godinu i pol dana, pošto nemamo ovdje familije niti prijatelja s malom djecom rijetko kad se druži s djecom. Kada odemo na Spielplatz ona trči za ostalom djecom neda im mira jer je željna druženja, a ta djeca su većinom starija od nje i ne zainteresirana za igru s njom. U vrtić sam je mislila dati kad je napunila godinu no pedagog mi savjetovao da to ne radim kao može bit tesko za nju da se pita zašto brat može biti s mamom kući a ona ne. Ali mislim da sam pogriješila jer je ona toliko željna igre s djecom, da sam je makar dala na tri sata. Bojim se da to ne utječe na njen socijalni razvoj. Šta vi mislite?


    Neki strucnjaci kazu da djeci do dvije godine nije potrebna socijalizacija,jos uvijek se vole sami igrat… Sad sva su djeca drugacija..moje dijete nije se uopce htjelo igrati do svoje trece godine sa djecom…uvijek je bio sam i promatrao… Al sto znam da je dobro da dijete krene u jaslice jel puno toga nauci,bude samostalnije,uci jezik…

    [lilypie.com]

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    Po meni je vrtic idealan za djecu. Moja im dvi god i 3 mj. Ovde neznamo nikoga, u parku isto trci za drugom djecom al je u vecini ignoriraju :( jedva cekam da krene u vrtic. Ona obozava djecu, igru.. upisali bi je i prije al tek smo nedavno dosli. A u Hr je nisam tila upisivat jer je bilo pitanje dana kada cemo se odselit.
    Moja svaki dan prica kako ce ic u vrtic, da ce tamo bit teta koja ce je cuvat i puno djece za igru, a mama ce doc po nju kad se poigra. Mislim da vam je na 4 sata najmanje sta moze ic. Po meni je to idealno. Njoj ce tamo bit super! 


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Narica ja sam rodila pocetkom 9mj, a putovala sam kuci pocetkon 6mj i vratila se mjesec dana kasbije, znaci bila sam u 7mj trudnoce. Put doma je prosao bez problema, doktorica mi je dala recept za kompresijske carape pa sam ih nosila, no kad smo se vracali, kretali smo navecer i do onda su mi bile noge vec natekle, pa kad sam obukla carape bilo mi je uzasno lose, mm mi je skidao carape na benzinskoj i slo i od onda je dalje bilo dobro, cak sam i vozila bez problema. E kad smo dosli trebalo mi je par dana drzanja nogu u zrak da splasnu kolke su bile.
    MariHadz nemam dijete tih godina ali moje misljenje je da dijeca moraju biti sa dijecom, osobito ako su ko tvoja zeljna igranja. Znam kako je meni tu bez igdje ikoga, a dijetetu je vjerojatno jos gore kad nema nekog sebi ravnog. Moj necak ide u jaslice od godinu dana ( sad ce 3 ), jako se voli tamo igrati i bas je tuzan kad par dana neide, vec pita kad ce ici i stalno prica o prijateljima iz vrtica.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Narica sta se tice selidbe, ako moras sad onda cim prije, ja pod kraj nisam imala volje za nicim, pod kraj 7. sam oribala sve i spremila i to je vec bilo ranom zorom i kasno navecer (zbog vrucina), a popodne obavezno spavanac i redovite stanke sam morala raditi. Zadnja 3tj sam samo odrzavala i odmarala. A kako je seliti se sa malim dijetetom neznam, to ce ti reci netko ko ima iskustva.🙂
    Nakon poroda ja sam prebacena u bolnicu gdje je sin bio operiran, odande su me odmah otpustili, tako da sam bila pod “nadzorom” ako sve zbrojim 24 sata. Doma smo dosli kad je imao 15 dana. Bila sam psihicki i fizicki u jako losem stanju. Mm je morao raditi (10 sati na dan) jer planirani godisnji potrosio do onda i ja sam ostala sama sa bebom, znaci nemam tu nikog, a mama koja je trebala doci da mi pomogne je zavrsila na operaciji mjesec dana prije. Bilo je uzasno tesko, sve zivo me boljelo, peklo, plakala sam danima, cinilo mi se ko nocna mora. Rez mi jos ni sad nije zarastao, sve se zakompliciralo. Doktorica mi je napisala potvrdu za Haushaltshilfe i odobrili su mi 5 dana po 3 sata. Zena koja je dolazila bila je katastrofa, znam da zvucim nezahvalno al sta reci za zenu koja osisa i obrise pod, a ne vidi se razlika 😣, pa nisam dalje ni trazila. Srecom malac je dobar pa smo se polako priviknuli i nekako uspijevam.
    Nadam se sa ce kod tebe biti sve u redu i da ces se brzo oporavoti. Zelim ti dobru bebu pa da imas vremena za sve obaviti, samo se naoruzaj strpljenjem🙂 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Bokic curke
    Ako ti dijete trazi drstvo i prijatelje upisi je u vrtic.. ja mislim da je to jako jako vazno. Timvise sto ona pokazuje interes i zelju da se igra i druzi s drugom djecom.
    Probaj se pozanimati koje aktivnosti tvoj grad nudi za djecu te dobi. Moj grad reckmo nudi svasta.. vjezbanje za djecu, crtanje, bazene..

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.