Mame kod kuce

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Evo jedne teške nemajke i karijeristice po rijecima pojednih zena ovdje… Majka sam dvojice sinova, godina i 7 mj i 7 mj. Stariji je upravo krenuo u jaslice a ja sam na roditeljskom dopustu!!!! Ima vise razloga zasto je u jaslicama, ali glavni je taj sta se za 5 mj vracam na posao! Neidem raditi zato sta se nezelim brinuti za svoju djecu,upravo suprotno!!! Tek tako cu im moci omoguciti krov nad glavom, hranu, pice, odjecu, obucu, pelene.. 
    Moja je odluka raditi. Ne znaci da je ispravna za svakoga, ali ni nemora biti jer svaka  od nas je drugacija, sa drugim zeljama i ambicijama. I smatrm nepotrebnim uvrede na racun onih koje imaju misljenje koje se razlikuje od vasega… Ako je razlicito, neznaci da ne valja…

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    A sta se tice toga da se nema vremena oko djece pa su zato u jaslicama… To mi nikako nedrzi vodu jer ako se organiziras, sve mozes!!!! 

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    ana_anci95

    Bok mame, ja sam buduca mama i isto cu ostati doma sa djetetom..Ako imamo tu mogucnost zasto ne?
    Ove moderne i samostalne zene sto odmah spakiraju djecu u vrtic/jaslice da one mogu ici gradit svoju karijeru obicno vole pametovat drugim zenama koje su odlucile ostati doma i posvetit se djeci i braku..


    S obzirom da si na drugoj temi pisala kako si mlada i nemas jos pojma sta te ceka mozda je bolje da ne sudis drugima. 
    Blago tebi ako mozete zivjeti od jedne place a da niste ovisni o starcima, puno nas ne moze, a i ne zeli jer ne zelim gledati u novcanik jel mogu djetetu kupit sladoled ili majicu, a da nije snizena. 
    Mozda ti muz ima ogromnu placu i super posao od 8-16h, a mozda ces za par mjeseci tu pisat i kukat kako ga nema od jutra do mraka i sama si s bebom koja eto place, ima grceve, nece spavat, nervozna je i slicno. 
    A mozda te sve to i zaobidje i bude ti divno. Bebe nisu samo slatke slike na instagramu i slatka mala robica. 
    U svakom slucaju ti zelim sretnu i skolsku trudnocu i porod, uzivaj u majcinstvu, al prvo skoci pa onda reci hop. 
     Pozdrav od karijeristice i nemajke

  • Avatar lucy233

    lucy233

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo ja bih željela nešto dodati na tu temu, zatrudnila sam na zadnjoj godini fakulteta. Sada imam još napisati diplomski i ne planiram počet raditi bar prvu godinu ili dvije te provest to vrijeme sa sinom. Nakon šta sam ga dobila odlučila sam odustati od znanosti jer smatram da nebi mogla kvalitetno raditi takav posao s malim djetetom ali sam odlučila otići u školu raditi. Nemam pretjeranu potrebu za tim, ali želim. Jer sam studirala da bi radila, jer me to veseli i ispunjava. Jer želim jednog dana kad mi sin naraste imati život van kuće. Jer nisam rođenjem djeteta prestala biti sve šta sam prije bila, nego sam uz to još i postala majka. Neki od nas nisu te sreće da mogu “birati” kada će i hoće li otići raditi. Znam majke svojih prijateljica koje su radile dva posla da bi prehranile obitelj i bile izvrsne majke. Znam neke koje su živile od muževe plaće i bile manje posvećene nego ove šta su radile. Nema potrebe za generaliziranjem. Možeš bit 0-24 sata s bebom, ako si isfrustrirana kućanica bit ćeš loša majka, a možeš raditi 8 sati ali ostatak vremena bit divna posvećena majka. Da bi žena ostala kući potrebne su dvije stvari, da je to financijski održivo i da nju to u potpunosti ispunjava. I nije ružno reći da te dijete u potpunosti ne ispunjava, jer na kraju krajeva to vrijeme potpune ovisnosti o majci brzo prođe. I tvoje dijete će imati školu, vannastavne aktivnosti, želit će se družiti s prijateljima.. 

    [lilypie.com]

  • Mari1313

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    dobro je napisala zadranka86, dajte zene nemojmo da bude tocna ona da je zena zeni vuk. zasto uvijek n ovakvim i slicnim temama jedna strana osuduje drugu i obratno? trebamo prihvatiti jedna drugu ne samo na forumima nego i u stvarnom zivotu

  • Mari1313

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    tako je lucy, ali isto tako ne mora ni svaka kucanica biti isfrustrirana, i moze itekako imati svoje hobije. sve smo mame (ili buduce mame) male djece i oni sto idu stariji manje su ovisni o nama.
    jedno pitanje mamama u vecim gradovima: dali vam djeca koja su u skoli imaju osiguran cjelodnevni boravak? recimo to je u manjim sredinama problem zaposlenim mamama. 

  • Avatar lucy233

    lucy233

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Mari1313

    tako je lucy, ali isto tako ne mora ni svaka kucanica biti isfrustrirana, i moze itekako imati svoje hobije. sve smo mame (ili buduce mame) male djece i oni sto idu stariji manje su ovisni o nama.
    jedno pitanje mamama u vecim gradovima: dali vam djeca koja su u skoli imaju osiguran cjelodnevni boravak? recimo to je u manjim sredinama problem zaposlenim mamama.


    Naravno da ne mora, ali ipak ne nalazim na članke u kojima se gade kućanice, a zaposlene majke se često kritiziraju. Najbitnije je bit zadovoljan sam sa sobom, a oni koji kritiziraju druge najčešće to nisu ;) 

    [lilypie.com]

  • Mari1313

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    lucy233

    Mari1313

    tako je lucy, ali isto tako ne mora ni svaka kucanica biti isfrustrirana, i moze itekako imati svoje hobije. sve smo mame (ili buduce mame) male djece i oni sto idu stariji manje su ovisni o nama.
    jedno pitanje mamama u vecim gradovima: dali vam djeca koja su u skoli imaju osiguran cjelodnevni boravak? recimo to je u manjim sredinama problem zaposlenim mamama.

    Naravno da ne mora, ali ipak ne nalazim na članke u kojima se gade kućanice, a zaposlene majke se često kritiziraju. Najbitnije je bit zadovoljan sam sa sobom, a oni koji kritiziraju druge najčešće to nisu ;)

    neznam za internetske clanke, ali vec sam napisala iz da sam osobnog iskustva dozivjela ‘zacudujuce poglede’. ali ne dira me to. za svaku stvar u zivotu ce te netko uprijet prstom u tebe. sto si ti rekla treba bit zadovoljan sam sa sobom i okrenut se od toga. 

  • ana_anci95

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Cure ocito ne citate moj post do kraja i s razumjevanjem, ja sam rekla MAJKE KOJE MOGU BIRATI I IMAJU MOGUCNOSTI, naravno da ne osudjujem majke koje moraju radit da bi prehranile djete i uopce ne znam zasto bi ijedna od vas pomislila da osudjujem majku koja radi jer nema od ceg drugog zivit? 

  • Avatar lucy233

    lucy233

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    A zašto one koje mogu birati bi ostavile sve šta su radile cijeli život prije? Jesan mogla lijepo ne studirati i mučiti se nego odma rodit i to je to. Pa nisu žene jedino majke, svatko ima pravo na izbor. Tvoje pravo je ostat kući, ali nemaš pravo osuđivati nekog ko to neće izabrati. Niti misliti da je zbog tog lošija majka ili da si ti bolja jer si to izabrala. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.