Mirovanje radnog odnosa do 3. godine djetetova života

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Vidim da nismo naceli ovu temu, pa eto…
    Ja sam trenutno u postupku sredjivanja istoga, pa me zanimaju misljenja i iskustva ako je netko bio na neplacenom dopustu?

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Kako to uopće ide sa zahtjevom? I kad se to treba dat?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    missha


    Kako to uopće ide sa zahtjevom? I kad se to treba dat?

    Dakle postupak je sljedeci:
    Kao prvo vazno je napomenuti da je to zakonsko pravo roditelja i da Vam to poslodavac ne smije odbiti ako mu namjeru koristenja istog najavite minimalno 30 dana ranije.
    Nakon zavrsetka porodiljnog isto tako imas pravo prvo iskoristiti stari godisnji odmor, pa tek onda otvoriti mirovanje.
    Dakle ja sam svojima u firmu poslala pisani zahtjev jedno 40 dana prije datuma od kojeg zelim koristiti to pravo.
    Poslodavac na temelju tog zahtjeva donosi odluku u pisanom obliku, a kopiju iste mora dostaviti i HZZO-u. Za vrijeme mirovanja poslodavac nema nikakve troškove, ali ima obvezu primiti te nakon toga natrag na radno mjesto. Poslodavac te odjavljuje sa zdravstvenog (mozes ga ostvariti preko supruga) i sa mirovinskog (radni staz ne ide, osim ako si ga sama uplacujes, mislim da je oko 600 kn mjeseco). Na posao se mozes vratiti bilo kada, ali namjeru moras najaviti isto tako 30 dana ranije.
    I jos jedna bitna stvar je da Vas poslodavac ne bi pokusao zeznut (namjerno ili ne namjerno) da se po zakonu mirovanje ne gleda kao prekid radnog odnosa, vec upravo kako i pise kao mirovanje prava i obveza iz ugovora u  radu, sto znaci da po povratku na posao ostvarujete odmah sva svoja prava, npr. pravo na godisnji odmor. Dakle ne morate cekati 6 mj i sl.

    Eto nadam se da sam pomogla. Ako trebas primjer zahtjeva, missha reci.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    To me je zanimalo baš, dal se može vratit kad se hoće :D Meni je problem s malom, samo hoće cicat, neće jest i strah me je kak će to uopće izgledat. Možda projede do onda, imam još 3 mjeseca :D Al me straaaaaah

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Da, mozes se vratit bilo kada, samo moras najaviti. Meni je problem kaj nemam kuda s malim. Muz mora jos ostati u Njemackoj, a ja radim u dvije smjene, vikende i praznike i sve zivo. Cesto ostajem do dugo u noc, kada su inventure, zaprimanje robe i sl. Tako da jednostano nisam imala izbora, nema tog vrtica koji radi kako ja radim. A tetu cuvalicu kad bi nasla koja je spremna tako raditi, morala bih ju vjerojatno platiti vise nego sto zaradim. I jos mi dijete ne bi vidjelo ni mene ni mm-a. Tako da je ovo bilo jedino moguce rjesenje.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Da, definitivno bi morala dat više nego kaj ti je plača… Ja neznam, budem vidla još mjesec dana, pa bum se dogovorila s poslodavcem… U biti i s mužem :D Neznam….

  • Avatar AndTib7910

    AndTib7910

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Nisam imala to iskustvo. Ali imala sam i još uvijek imam iskustvo rodiljnog dopusta zbog njege dijeteta. Rijetko nailazim na mame i roditelje koji su tako dugo to nastavljali. Vrijeme i razvoj dijeteta će mi najviše reči da li je duži boravak i rodiljni dopust bio dobar korak. Za sad mislim da je vrlo dobro što se tako odvijalo.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    AndTib7910


    Nisam imala to iskustvo. Ali imala sam i još uvijek imam iskustvo rodiljnog dopusta zbog njege dijeteta. Rijetko nailazim na mame i roditelje koji su tako dugo to nastavljali. Vrijeme i razvoj dijeteta će mi najviše reči da li je duži boravak i rodiljni dopust bio dobar korak. Za sad mislim da je vrlo dobro što se tako odvijalo.

    Evo ja sam za pocetak odlucila ostati s djetetom bar jos neko vrijeme, vidjet cemo kako ce biti kroz par mjeseci, odnosno kada mi se muz uspije vratiti u Hr.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Kali3

    Kali3

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imam jedno pitanje za ProudMomy (jer i sama želim početkom iduće godine, nakon što mi istekne roditeljski dopust, koristiti pravo mirovanja radnog odnosa do 3. godine - pa pokušavam na netu pronaći korisne informacije, a ovdje ih ima :)).
    Dakle, pitanje napokon glasi: Otkuda ste dobili te informacije za mirovanje? Pogotovo ovo da možemo prvo iskoristiti godišnji odmor? Želim se naoružati provjerenim činjenicama kada poslodavcu priopćim vijest…voljela bih biti potkovana zakonskim odredbama i člancima, a nigdje ništa konkretnije ne pronalazim, pa eto, molim pomoć - gdje ste pronašli te informacije?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Kali


    Imam jedno pitanje za ProudMomy (jer i sama želim početkom iduće godine, nakon što mi istekne roditeljski dopust, koristiti pravo mirovanja radnog odnosa do 3. godine - pa pokušavam na netu pronaći korisne informacije, a ovdje ih ima :)).
    Dakle, pitanje napokon glasi: Otkuda ste dobili te informacije za mirovanje? Pogotovo ovo da možemo prvo iskoristiti godišnji odmor? Želim se naoružati provjerenim činjenicama kada poslodavcu priopćim vijest…voljela bih biti potkovana zakonskim odredbama i člancima, a nigdje ništa konkretnije ne pronalazim, pa eto, molim pomoć - gdje ste pronašli te informacije?

    Ja sam trazila po netu, ali potvrdu svega sam zapravo dobila od svoje direktorice koja se savjetovala sa odvjetnikom tvrtke.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.