Motorički razvoj djeteta kroz mjesece

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Nistagmus u 3. Mj, ima netko da se sreo s time? 

    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Mi ti imamo,starija kcer,i strabizam i dioptriju!A na zadnja 2-3 pregleda dokica je spominjala i nistagmus!Slikala bih ti nalaz,ali vjeruj mi nis ne bi skuzila!Kolko sam ju skuzila oko joj titra,znaci kad gleda nesto nije na mjestu!Slab ocni zivac!A sta te tocno zanima?Mozda mogu pomoci!Mi smo prve naocalice dobili sa 15 mjeseci!Sa 8 smo imali prvi pregled!A otad idemo dvaput godisnje na Sv Duh!Ako mozes reci ko vam je postavio dijagnozu?Pedijatar ili bas oftalomolog?Pozdrav

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • mrvica04

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    A Pozdrav svima! Podizem temu u nadi da cete podijeliti sa mnom slicna iskustva… Beba od 5 mjeseci: koci i pruza nogice u lezecem polozaju, ponekad pocne “treperiti” i drhtati od uzbudenja, osobito kada joj priblizavam neku igracku ili nesto slicno, danas sam primijetila da, dok je tako ukocena, srce joj dosta lupa… Kada je opustena, pokusa se okrenuti na ledja, no nogica zapne jer ih ne digne I samo Se izvije u luk. Trza na zvukove, dok je bila manja, znala joj je drhtati brada od uzbudenja. Dijagnoza fizioterapeuta i strucnjaka za psihofizicki i senzorni razvoj je da je dijete osjetljivo na podrazaje, najvise dodir sto je ustanovljeno na temelju mojih snimki svakodnevnih situacija i bodovanju reakcija. Pruzanje nogica je kao obrambeni mehanizam I zato kasni I s okretanjem i rotacijama… Provodim s njom, kao i vecina majki, cijeli dan, izrazito je dobra I napredna beba (prema mome misljenju), bila sam uvjerena da joj je motorika odlicna, hvata, poseze, guguce, cak ponavlja neke stvari, vrlo je radoznala, obozava djecu I sva ustreperi kada ih vidi, zeli ih dotaknuti, nisam primijetila da joj dodir smeta, osim kada joj diram ruke pri presvlacenju i sva je aktivna kada Se kupa…Je li netko imao slican problem? Svjesna sam da postoji mogucnost problema I s neuroloske strane pa me strah ili je to samo faza… 

  • zagorka001

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Imam dečkića koji je prije 2 dana napunio 6 mjeseci. Radimo UZV mozga svaka 2 mjeseca od rođenja zbog laganog krvarenja i svi nalazi su uredni. Radi preventive smo upućeni kod fizijatra na pregled i naravno da po njihovoj procjeni nije sve kako treba - mali se ne postavlja na dlanove i uspravlja te odiže trup, pomalo je hipoton. Inače on sasvim dobro motorički napreduje - oķreće se s leđa na trbuh, u potrbušnom položaju se postavlja na podlaktice, ima otvorene šakice, grabi igračke, drži glavu uspravno i okreće ju lijevo/desno, stavlja nogice u usta, guguće…zar trebaju sva djeca točno u mjesec obavljati sve radnje kako stoje njima u literaturi? Pa nisu sva djeca ista. Preporučena nam je Vojta terapija 2 puta tjedno..znam da je to dosta agresivna terapija koja se provodi kod nekih težih oboljenja pa me zanima dali baš moramo toliko agresivno vježbati? Ima li koja mama sa sličnom dijagnozom? Zar ne možemo raditi neke klasične vježbe? Hvala :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    zagorka001

    Pozdrav svima! Imam dečkića koji je prije 2 dana napunio 6 mjeseci. Radimo UZV mozga svaka 2 mjeseca od rođenja zbog laganog krvarenja i svi nalazi su uredni. Radi preventive smo upućeni kod fizijatra na pregled i naravno da po njihovoj procjeni nije sve kako treba - mali se ne postavlja na dlanove i uspravlja te odiže trup, pomalo je hipoton. Inače on sasvim dobro motorički napreduje - oķreće se s leđa na trbuh, u potrbušnom položaju se postavlja na podlaktice, ima otvorene šakice, grabi igračke, drži glavu uspravno i okreće ju lijevo/desno, stavlja nogice u usta, guguće…zar trebaju sva djeca točno u mjesec obavljati sve radnje kako stoje njima u literaturi? Pa nisu sva djeca ista. Preporučena nam je Vojta terapija 2 puta tjedno..znam da je to dosta agresivna terapija koja se provodi kod nekih težih oboljenja pa me zanima dali baš moramo toliko agresivno vježbati? Ima li koja mama sa sličnom dijagnozom? Zar ne možemo raditi neke klasične vježbe? Hvala :)


    Jesi probala potraziti drugo misljenje i pregled fizijatra u drugoj ustanovi? 
    Znam da vojta daje dobre rezultate, al bas tako dosta je grub pristup pogotovo u toj dobi kad pruzaju vec prilican otpor pa sve skupa zna dosta dramaticno izgledati.
    Kako bebica prihvaca vjezbe? 

  • zagorka001

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Nisam, ali mislim da ću potražiti. Nije problem vježbati, ali ovoliko agresivno? Zar je toliko velik problem da beba kasni s nekim radnjama van njihovih okvira…ojačati će kroz mjesec dana pa će moći i to napraviti. Beba na vježbama strašno plače. Od prijateljice mala primjerice uopće nije željela biti na trbuhu i nije puzala već je samo s 1 god prohodala…što bi tek onda njoj rekli :) 

  • lena1985

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Beba puni 11 mjesec za 10 dana i joj ne puza. Takoder je problem sto jos samostalno ne sjedi, u smislu da se sama ne podigne u sjedeci polozaj. Kad je ja stavim jako je stabilna i kad je ja stavim na bok, pridrzim nogicu ona se podigne, doceka rukom i sjedne ali eto ne moze sama. Beba govori rijeci mama tata baba i takoder igra neke igre s razumjevanjem, npr ja kazem gdje je medo ona pokaze na plisanog medu. Takoder se okrece sa leda na stomak i obratno, s tim da obratno rijede ali kad zeli okrene se. Prepali su me puno sa raznim dijagnozama po internetu,  a kod pedijatra imamo zakazano ubrzo, s tim da dosad nista posebno nije govorila, samo kao mozda ce morati fizijatru ali vidit cemo pa molim pomoc. Zahvaljujem unaprijed

  • Dana23

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    lena1985

    Beba puni 11 mjesec za 10 dana i joj ne puza. Takoder je problem sto jos samostalno ne sjedi, u smislu da se sama ne podigne u sjedeci polozaj. Kad je ja stavim jako je stabilna i kad je ja stavim na bok, pridrzim nogicu ona se podigne, doceka rukom i sjedne ali eto ne moze sama. Beba govori rijeci mama tata baba i takoder igra neke igre s razumjevanjem, npr ja kazem gdje je medo ona pokaze na plisanog medu. Takoder se okrece sa leda na stomak i obratno, s tim da obratno rijede ali kad zeli okrene se. Prepali su me puno sa raznim dijagnozama po internetu, a kod pedijatra imamo zakazano ubrzo, s tim da dosad nista posebno nije govorila, samo kao mozda ce morati fizijatru ali vidit cemo pa molim pomoc. Zahvaljujem unaprijed

    Ja sam mama vježbačice (vježba skoro od rođenja) i na temelju navedenog, moja procjena je da bi bilo dobro da vam bebica dobije malo stručne pomoći. Predlažem da dijagnoze ne tražite na internetu (iako sam i ja to radila) i nadam se da nećete dugo čekati na termin kod fizijatra jer je rana intervencija neprocjenjiva (kažem na temelju našeg iskustva). Možda neće dobiti nikakvu dijagnozu (kao ni mi). Sretno!!! 

  • Avatar Inna_92

    Inna_92

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    lena1985

    Beba puni 11 mjesec za 10 dana i joj ne puza. Takoder je problem sto jos samostalno ne sjedi, u smislu da se sama ne podigne u sjedeci polozaj. Kad je ja stavim jako je stabilna i kad je ja stavim na bok, pridrzim nogicu ona se podigne, doceka rukom i sjedne ali eto ne moze sama. Beba govori rijeci mama tata baba i takoder igra neke igre s razumjevanjem, npr ja kazem gdje je medo ona pokaze na plisanog medu. Takoder se okrece sa leda na stomak i obratno, s tim da obratno rijede ali kad zeli okrene se. Prepali su me puno sa raznim dijagnozama po internetu, a kod pedijatra imamo zakazano ubrzo, s tim da dosad nista posebno nije govorila, samo kao mozda ce morati fizijatru ali vidit cemo pa molim pomoc. Zahvaljujem unaprijed


    Ma ništa se ne sekirajte oko dijagnoza, neke bebe jednostavno trebaju malo poticaja u obliku vježbica.

    👩 31 - desni jajovod neprohodan, a lijevi slabo prohodan, AMH 24.5 pmol/L
    🧔 37 - normozoospermija
    *11/2021 - biokemijska
    *3/2022 - 1. IVF - 4 🐧🐧🐧🐧*4/2022 FET 1🐧,➕
    *12/2022 - stigao naš dečkić💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.