Najgori savjeti o roditeljstvu koje ste dobili

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Koji je najgluplji savjet kojeg ste čuli u trudnoći, nakon poroda i slično.. Moj sin se dugo, dugo budio noću svaka dva sata i cicao pa mi je puno mama savjetovalo da mu valjda već s četiri mjeseca počnem davati rižine pahuljice da se bolje najede i bolje spava 

  • Avatar malina

    malina

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Meni se čini da sam imala sreću da nisam bila previše u kontaktu s raznim “savjetnicima”, ali sam ipak doživjela da mi cura koja nije dojila svoje dijete skroz uvjereno, kao iskusna mama, daje upute o dojenju, one stare o mjenjenju cice svakih 15 minuta, pa ne daj bebi da ti spava na cici, to nije dobro, isl. Da ne spominjem one kako beba koja plače jača pluća, i da ćeš ju naučiti na ruke ako ju nosiš pa će stalno htjeti biti po rukama

  • katarinaV

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Meni su najgori savjeti bili oni vezani za dojenje, moj maleni je također često sisao i dugo se budio noću i to skoro svakih sat vremena. Govorili su mi da je gladan, žedan, da imam preslabo mlijeko, da nije dovoljno kvalitetno iako je on na očigled bujao i napredovao.  Jednom mi je rečeno da mu ponudim pire krumpir jer je mekan i ne mora se žvakati, kao primjeren je za bebu od tri mjeseca. Užas! Usput, skoro će tri godine i još uvijek ne spava…

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    katarinaV


    Meni su najgori savjeti bili oni vezani za dojenje, moj maleni je također često sisao i dugo se budio noću i to skoro svakih sat vremena. Govorili su mi da je gladan, žedan, da imam preslabo mlijeko, da nije dovoljno kvalitetno iako je on na očigled bujao i napredovao.  Jednom mi je rečeno da mu ponudim pire krumpir jer je mekan i ne mora se žvakati, kao primjeren je za bebu od tri mjeseca. Užas! Usput, skoro će tri godine i još uvijek ne spava…


    Pire krumpir??!  

  • katarinaV

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    JeanGenie


    katarinaV


    Meni su najgori savjeti bili oni vezani za dojenje, moj maleni je također često sisao i dugo se budio noću i to skoro svakih sat vremena. Govorili su mi da je gladan, žedan, da imam preslabo mlijeko, da nije dovoljno kvalitetno iako je on na očigled bujao i napredovao.  Jednom mi je rečeno da mu ponudim pire krumpir jer je mekan i ne mora se žvakati, kao primjeren je za bebu od tri mjeseca. Užas! Usput, skoro će tri godine i još uvijek ne spava…

    Pire krumpir??!  


    Tako nekako sam i ja reagirala…, sjetila sam se još nečega što mi je možda gore od svega navedenog a to je kada te “savjetuju”  oni koji te jedva poznaju.

  • branka

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    A joj, još je ok kad su to neke bapske priče, ali ja sam jedan od takvih savjeta pokupila s tečaja za trudnice. Tamo je patronažna sestra objašnjaval sve o njezi bebe pa u sklopu te priče naglasila kako se bebi nokti ne režu prvih mjesec dana. Ja sqam to uzela kao pravilo, to je tako i nisam to ništa preispitivala. A ne znam kako je inače, moja beba je imala kad se rodila nježne noktiće koji su gore već bili malo puknuti i odvajali su se, ali ja ih nisam rezala jer se to ne radi  Onda sam s mjesec dana došla kod pedijatrice pa su mi tamo rekli da odrežem bebi nokte, a ja njima “pa da, čekala sam da prođe tih mjesec dana pa ću ih sada odrezati”, a onda su mi oni rekli da ih mogu odrezati kad treba, ako treba… što je skroz zdravorazumski, ali sam ja  tim prvim danima očito bila nerazumna i držala se slijepo stručnog savjeta

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    branka


    A joj, još je ok kad su to neke bapske priče, ali ja sam jedan od takvih savjeta pokupila s tečaja za trudnice. Tamo je patronažna sestra objašnjaval sve o njezi bebe pa u sklopu te priče naglasila kako se bebi nokti ne režu prvih mjesec dana. Ja sqam to uzela kao pravilo, to je tako i nisam to ništa preispitivala. A ne znam kako je inače, moja beba je imala kad se rodila nježne noktiće koji su gore već bili malo puknuti i odvajali su se, ali ja ih nisam rezala jer se to ne radi  Onda sam s mjesec dana došla kod pedijatrice pa su mi tamo rekli da odrežem bebi nokte, a ja njima "pa da, čekala sam da prođe tih mjesec dana pa ću ih sada odrezati", a onda su mi oni rekli da ih mogu odrezati kad treba, ako treba… što je skroz zdravorazumski, ali sam ja  tim prvim danima očito bila nerazumna i držala se slijepo stručnog savjeta


    Hahahahaha! Jooj, i ja sam čula to s noktićima, ali mi je srećom mama stalno ponavljala da izvolim djetetu odrezati nokte jer će mu se zabiti u kožu 

  • martina77

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam doživjela to da mi je jedna gospođa rekla kako dijete staro 2 tjedna ima problema sa probavom i da mu se treba davati kim jer je kim kao odlican za to.mislim,halo,dijete ima samo 2 tjedna.cula sam jos puno takvih gluposti i savjeta da ti pamet stane.

  • Avatar ninakolega

    ninakolega

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    a savjeti tipa da se ne pije ledena voda jer će se mlijeko u sikama ohladiti i dijete neće htjeti sisati?Meni je najbolji ‘'savjet’' ikad da beba kad stigne kući mora cijelo vrijeme biti u krevetiću u zatvorenoj sobi i to nlajmanje 6 mj,jer se s njom ‘'nema što raditi’' Ja upitah:a maženje a igranje a nunanje?to je moja beba a ne pas pa su me gledali:ah mlada majka što ti znaš,ako dijete nosiš i maziš razmazit ćeš ga.Kako mogu razmaziti dijete pokazujući mu ljubav???

  • Avatar Dijanna

    Dijanna

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Uh, od savjeta za dojenje, tipa od pive nadođe mlijeko, pa pij što više mlijeka da bi i imala više mlijeka, pa slabo mlijeko, mlijeko koje ne valja….. 
    Mom sinu sada rastu zubići i ništa ne spavamo i stalno je na cici. E, sad bi ja njemu po noći trebala dati čaj da se dijete smiri…kao cica ga uznemiri….. 
    Dohrana, s tim smo trebali početi još s 3 mjeseca, kažu babe: moji su s 4 mjeseca jeli paštu fažol! 
    A kad napravim po svome mimo svih savjeta, nemam pojma….nema veze što dijete fino napreduje, ja svejedno ništa ne znam… ah..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.