Odjeća za bebe - gdje i koliko kupiti?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Svakako najbolja varijanta posuditi rabljeno, pronjuškati po sniženjima a ima i na njuškalu puno stvarčica pa se isplati pogledat. Robica za tako male bebe se ne stigne iznosit pa je stvarno upotrebljiva generacijama ;) Obzirom da ne možete znati kolka će bebica biti najbolje kupiti par stvarčica za početak a onda naknadno odgovarajuću veličinu. Ja sam dobila od sestrične hrpu nove robice jer je njezin mali bio jako veeelika beba i odmah je prva 3 broja preskočio ;)

  • ja-mama

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mi smo dobili robicu za start od sogorice. 10 bodica bilo je i vise nego dovoljno. Ako beba treba stici u 6.mj.mozda ce biti ok vecinom bodici kratkih rukava, a preko par tutica na duge rukave. Ne treba u startu nakupovati previse toga, za 2-3 tjedna ces vec i sama moci otici i kupiti sto ti treba, a u medjuvremenu ce se sigurno naci koja dobra dusa koja ce uskociti.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    venera


    Drage mame, 
    ovo mi je prva trudnoća i nemam iskustva vezanih uz robicu za bebe pa mi treba vaš savjet. 
    Gdje ste kupovale/kupujete robicu za bebe, a da su cijene koliko toliko pristupačne? Bila sam u nekoliko dućana u Zagrebu i šokirala se kada sam vidjela da najobičniji body vel.50 košta cca 40kn.  To mi se nekako čini malo previše, ispravite me ako griješim. 
    Muči me i to što ne znam koliko robice kupiti s obzirom na to da bebice rastu kao gljive. Čitala sam na internetu da za početak treba kupiti 3 body-a vel.50, 54 i 56. Isto toliko onih jednodjelnih kompletića, benkica, 2 čarapice, 2 kapice…I da sve to preraste za tjedan dana! Uz to termin mi je u 6. mjesecu i taman će ljeto i vručine pa se pitam treba li gomila te robice?
    Znam da ćete mi reći da je najbolje posuditi to što se brzo preraste, ali one što su mi nudile robicu su i same ostale trudne tako da mi ta opcija otpada i ne preostaje mi drugo nego obilaziti dućane 
    Unaprijed hvala na odgovorima!

    probaj u vrtuljak, ja sam tamo našla kada imaju akcije (stalno) po 15 kn majčica i hlačica, bodića za limača..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Meni je termin 4.5. pa nisam sigurna kako uopće oblačiti bebu u prvih mjesec dana (kad još uvijek nije ni prevruće a nije niti hladno, a bebe ne reguliraju temperaturu)… Ja sam neke stvarčice i dobila, nešto sam već i kupila ali sad me polako zanimju i veličine te sve robice….koju veličinu je najbolje kupiti za bebu od mjesec dana, 2 mjeseca? (sumnjam da ću nakon mjesec dana ići u šoping, pa bih voljela nešto spremiti za prva 2 mjeseca)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    priks


    Meni je termin 4.5. pa nisam sigurna kako uopće oblačiti bebu u prvih mjesec dana (kad još uvijek nije ni prevruće a nije niti hladno, a bebe ne reguliraju temperaturu)… Ja sam neke stvarčice i dobila, nešto sam već i kupila ali sad me polako zanimju i veličine te sve robice….koju veličinu je najbolje kupiti za bebu od mjesec dana, 2 mjeseca? (sumnjam da ću nakon mjesec dana ići u šoping, pa bih voljela nešto spremiti za prva 2 mjeseca)

    Mi smo unutar prva 4 mjeseca dosli do velicine 68. Moj sin se rodio kao manja bebica od 3050g i 50 cm. U pocetku mu je recimo i 50 bilo preveliko. Ovisi kolika ce ti beba biti, neki ni ne kupuju br. 50 npr., ali ja sam uzela par stvarcica, jer sam ocekivala malu bebu, s obzirom da ni ja ni mm nismo veliki ljudi. Sto se tice toga kako ces bebu oblaciti u 5. mjesecu, vjerujem da ce jos biti u dugim rukavima tada, osim ako nas bas ljeto ne iznenadi i pocne vec u 4. mj. A ni to ne bi bilo nista cudno, kad je i proljece uranilo.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moj bebo je bio 3320g i 51 dug i nosio je veličinu 56. Do 4. mj starosti isto je nosio 68. U početku su mi bili praktični bodiji što se kopčaju jer me bilo strah prevlačiti preko glave, a kasnije kad sam se ispraksala, onda ovi preko glave. Mislim da su za 5.mj najbolji pamučni bodiji dugih rukava. Mi smo nosili kratikih rukava, ali bio je 8. mj i vrućine od 37 stupnjeva.

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Ja sam već pokupovala sve moguće veličine, od kratkih do dugih rukava, ali mislim da ću još malo morati kupiti onih preko 60  (jer mi se čini da ni moja beba neće biti velika, ali sam za početak kupila dosta manjih veličina, recimo do 62…) mislim da ću morati u početku oblačiti duže rukave, bez obzira na vrijeme

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    priks


    Ja sam već pokupovala sve moguće veličine, od kratkih do dugih rukava, ali mislim da ću još malo morati kupiti onih preko 60  (jer mi se čini da ni moja beba neće biti velika, ali sam za početak kupila dosta manjih veličina, recimo do 62…) mislim da ću morati u početku oblačiti duže rukave, bez obzira na vrijeme

    Tako ću i ja. Rodit trebam u 6.mj, isto planiram lagane duge rukave. Ja sam nešto robice dobila, još ću nešto kupiti. Radila sam svoj spisak oslanjajući se na popise s raznih portala i bila sam dosta zbunjena jer negdje piše da je dovoljno oko 5 bodića vel. 56, a negdje piše da je potrebno 10-ak kom. Meni trebaju i dugi i kratki. Glupo mi uzet 10 dugih i kratkih jer će to nosit mjesec dana. Od veličine 62 neću puno uztimat, računam d aću dobit u babinjama a ak mi nešt bude trebalo otić ću kupit, tad će već moć. :)

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Mi smo nakon tjedan dana doma prešli u 62, moj king size beban više nije stao u 56. Po meni, bolje uzeti više 62/68 oblekice :D

  • Avatar MajicZmajic

    MajicZmajic

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Mame, mene zanima kako održavati robicu za bebe. Odnosno na koliko stupnjeva prati, da li ide omekšivač…?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.