Oprema za prvu bebu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Molila bih mame koje mogu i imaju vremena da napisu sto sve moramo kupiti za prvu bebu?od opreme,kozmetike,oblekice za prve mjesece,itd.Mislim da bi to puno pomoglo nama novim buducim mamama da ne kupujemo nesto bezveze ili da nam nesto ne fali😊 i da imamo sve tu na jednom mjestu

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Sigurno cu nesto zaboraviti, ali pokusat cu.
    Oprema: kolica s auto sjedalicom.
    Torba za djetetove stvari, najcesce se dobije uz kolica.
      Mozda neka ljuljacka/ lezaljka/ viper za u kuci, mada nije neophodno,
    Kadica za kupanje,
    Kinderbet,
    Podloga za presvlacenje isto nije must have. Moze se dijete prematati i na krevetu.
    Ako ti mlijeko naglo dode trebat ces izdajalicu i posude za spremiti to mlijeko. Zamrznes pa ga poslije koristis.
    1 flasica s dudom, ako dojis da se nade. Ako je na adu, onda valjda vise. Nemam s tim iskustva.
    Duda varalica
    Kozmetka: prvih mj dana smo ga kupali u cistoj vodi ili bi dodali par kapi maslinovog ulja. Sad vec koristimo 
    kupku, sampon, mlijeko za tijelo. Od prvog dana treba krema za guzu i prasak i octenisept za pupak, 
    pjena za tjemenicu i baby cetka za iscetkavanje tjemenice. Nama je trebala i 
    fizioloska i set za ciscenje nosica. 
    Pelene za new born i vlazne maramice.
    Skarice za nokte
    Robica: par tetra peleni, par krpica za brisanje, dekica kad se ide van,  podbradnjaci ako bude vise slinio. 10-ak bodica 50-56 vel, hlacice, majice, carapice, kapica, rucnik. Moj je dosta dugo nosio tu velicinu iako nije bio mala beba. Svi kazu ne puno kupovati tu najmanju velicinu. Opcenito ne treba previse robice, najvise bodica kad se pobljuca. Naravno, gledati godisnje doba kad beba dolazi pa dodati i kapicu, jaknicu, strample, papucice za nehodace,…
    Posteljina za kinderbet, bez jastuka!!!!
    Tebi ce trebati grudnjak za dojenje i jastucici.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Lucy16

    Sigurno cu nesto zaboraviti, ali pokusat cu.
    Oprema: kolica s auto sjedalicom.
    Torba za djetetove stvari, najcesce se dobije uz kolica.
    Mozda neka ljuljacka/ lezaljka/ viper za u kuci, mada nije neophodno,
    Kadica za kupanje,
    Kinderbet,
    Podloga za presvlacenje isto nije must have. Moze se dijete prematati i na krevetu.
    Ako ti mlijeko naglo dode trebat ces izdajalicu i posude za spremiti to mlijeko. Zamrznes pa ga poslije koristis.
    1 flasica s dudom, ako dojis da se nade. Ako je na adu, onda valjda vise. Nemam s tim iskustva.
    Duda varalica
    Kozmetka: prvih mj dana smo ga kupali u cistoj vodi ili bi dodali par kapi maslinovog ulja. Sad vec koristimo
    kupku, sampon, mlijeko za tijelo. Od prvog dana treba krema za guzu i prasak i octenisept za pupak,
    pjena za tjemenicu i baby cetka za iscetkavanje tjemenice. Nama je trebala i
    fizioloska i set za ciscenje nosica.
    Pelene za new born i vlazne maramice.
    Skarice za nokte
    Robica: par tetra peleni, par krpica za brisanje, dekica kad se ide van, podbradnjaci ako bude vise slinio. 10-ak bodica 50-56 vel, hlacice, majice, carapice, kapica, rucnik. Moj je dosta dugo nosio tu velicinu iako nije bio mala beba. Svi kazu ne puno kupovati tu najmanju velicinu. Opcenito ne treba previse robice, najvise bodica kad se pobljuca. Naravno, gledati godisnje doba kad beba dolazi pa dodati i kapicu, jaknicu, strample, papucice za nehodace,…
    Posteljina za kinderbet, bez jastuka!!!!
    Tebi ce trebati grudnjak za dojenje i jastucici.


    Joj super,hvala ti punooo 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Kad mi je bila skroz tako mala u prvim mjesecima najbolje mi je bilo najobicnija bodibenkica i hlacice one dole sa zatvirenim stopalima…i ja sam svoju sigurno ovaj prvi mjesec furala u jastuku onom za bebe,ima lijepih modernih verzija,muz i ja smo ga zvali tortilja, bebi ugodnije i osjeca se sigurno,tebi ne klima u rukama 😂 Nikakve pizdarije za sminku od odjece!!! I pazi da ne kupujes stvari s gumbicima na ledima..mojoj obukla jednom eto iz neznanja i nikada vise, kad sam joj vidjela tragove po ledima,letilo je u smece isti tren

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Ugolina

    Kad mi je bila skroz tako mala u prvim mjesecima najbolje mi je bilo najobicnija bodibenkica i hlacice one dole sa zatvirenim stopalima…i ja sam svoju sigurno ovaj prvi mjesec furala u jastuku onom za bebe,ima lijepih modernih verzija,muz i ja smo ga zvali tortilja, bebi ugodnije i osjeca se sigurno,tebi ne klima u rukama 😂 Nikakve pizdarije za sminku od odjece!!! I pazi da ne kupujes stvari s gumbicima na ledima..mojoj obukla jednom eto iz neznanja i nikada vise, kad sam joj vidjela tragove po ledima,letilo je u smece isti tren


    Znaci trebam oblekicu koja ima kopcanje naprijed,najbolje bodici koji imaju kopcanje cijelom duzinom?i taj jastucic,u tome ste ga nosili i cuvali doma?

    [lilypie.com]

  • Avatar Miss_a89

    Miss_a89

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    A sam se trudila prvih mjesec dana izbjegavati bodice koji se navlace preko glave. Samo te na kopcanje. Ja sam joj oblacila deblje carapice na ta jednodjelna odjelca sa stopalima. Uvijek sam pazila da joj noge budu tople. Uzmi par kutija sterilnih kompresa - to ti treba za pupak. 
    Ako ces dojiti uzmi kremu Purelan i meni su jako pomogle Multi mam komprese za bolne bradavice. Kad smo presli na hranjenje ad-om spasio nas je sterilizator bocica na paru.
    Ako se jos nesto sjetim, napisem 😊

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Trebat ce i vece veličine od 50. Moja raste samo u duljinu, svaki mjesec ide nova velicina bodija. A krenila je s 52 jer je bila dulja. Pazi da su ti rucnici dosta meki, koza im je grozno osjetljiva. I par “alternativnih” stvari: nosiljka za bebu nakon 5.mj i malo se informiraj o platnenim pelenama. 

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Hvala vam puno😊😊

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Ana2711

    Ugolina

    Kad mi je bila skroz tako mala u prvim mjesecima najbolje mi je bilo najobicnija bodibenkica i hlacice one dole sa zatvirenim stopalima…i ja sam svoju sigurno ovaj prvi mjesec furala u jastuku onom za bebe,ima lijepih modernih verzija,muz i ja smo ga zvali tortilja, bebi ugodnije i osjeca se sigurno,tebi ne klima u rukama 😂 Nikakve pizdarije za sminku od odjece!!! I pazi da ne kupujes stvari s gumbicima na ledima..mojoj obukla jednom eto iz neznanja i nikada vise, kad sam joj vidjela tragove po ledima,letilo je u smece isti tren

    Znaci trebam oblekicu koja ima kopcanje naprijed,najbolje bodici koji imaju kopcanje cijelom duzinom?i taj jastucic,u tome ste ga nosili i cuvali doma?


    Ne bodici koji il nemaju gumbice ili se kopcaju na ramenu… Ili bodibenkice,one se kopcaju onako ko sa strane

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Miss_a89

    A sam se trudila prvih mjesec dana izbjegavati bodice koji se navlace preko glave. Samo te na kopcanje. Ja sam joj oblacila deblje carapice na ta jednodjelna odjelca sa stopalima. Uvijek sam pazila da joj noge budu tople. Uzmi par kutija sterilnih kompresa - to ti treba za pupak.
    Ako ces dojiti uzmi kremu Purelan i meni su jako pomogle Multi mam komprese za bolne bradavice. Kad smo presli na hranjenje ad-om spasio nas je sterilizator bocica na paru.
    Ako se jos nesto sjetim, napisem 😊


    Da,da,i ja oblacila carapice jos gore

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.