Otvaranje bolovanja radi komplikacija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Norules

    Norules

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Siri 🐾

    Mareti trebaš roditi negdje početkom 12mj? Dakle tebi će porodiljni isteći par dana prije prvog bebinog rođendana. Obzirom da se po zakonu kod trudnica GO “zamrzava’’ odmah po isteku porodiljnog iduće godine ćeš imati pravo na drugu polovicu godišnjeg odmora ove godine,odnosno ona 2 tjedna obvezna za ljetni GO. Ovaj parcijalni dio do sada Iskoristi do komplikacija. Ne znam koliko ti je propisano dana godišnjeg ugovorom,ali to za jedan mjesec ispada cca 2 dana. Dakle sada kada prode 15.4 ti je 8 dana GO za tekuću godinu,ako ti je ostalo od prošle nešto dana,tvoje je pravo do 30.6 to sve iskoristiti. Dakle ja bi na tvom mjestu prvo koristila dane prošle godine,spojila sa danima tekuće godine i onda otvorila komplikacije,a kada se završi porodiljni,iskoristila bi pravo 2 tjedna godišnjeg 2022,a onda odmah ispucala i cijeli godišnji za 2023 kroz koji si bila na porodiljnom i to ti ispadne taman da se vraćaš negdje sredinom 1 ili početkom 2mj 2024 raditi. Samo moraš po redu iskorištavati godišnji za navedenu godinu. Moja seka je imala 55 dana godišnjeg nakon porodiljnog koje je zamrznula jer se morala vratiti na posao pošto je zagužvalo i iskoristila je prvo dane u godini kada je ostala trudna i bila na komplikacijama (2020) pa je odmah nakon rođendana koristila tih preostalih 20 dana,a sada koristi dane dok je bila na porodiljnom (2021) i nakon njih ponovno otvara komplikacije. Može se to iskoristiti samo sve po redu i ne dozvoliti da te se kao trudnicu pokrade za dane na koje zakonski imaš pravo.


    Sve ovisi u firmi u kojoj rade, svi se oni drže zakona a imaju svoja pravila pogotovo privatnici
    Mare provjeri ti u firmi sa poslodavcem i administracijom kako bi ti dali, najsigurnije, a pravo za 8 dana godišnjeg imaš vec sada sigurno jer si ih zaradila

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2872

    Prijavi adminu

    Siri 🐾

    Mareti trebaš roditi negdje početkom 12mj? Dakle tebi će porodiljni isteći par dana prije prvog bebinog rođendana. Obzirom da se po zakonu kod trudnica GO “zamrzava’’ odmah po isteku porodiljnog iduće godine ćeš imati pravo na drugu polovicu godišnjeg odmora ove godine,odnosno ona 2 tjedna obvezna za ljetni GO. Ovaj parcijalni dio do sada Iskoristi do komplikacija. Ne znam koliko ti je propisano dana godišnjeg ugovorom,ali to za jedan mjesec ispada cca 2 dana. Dakle sada kada prode 15.4 ti je 8 dana GO za tekuću godinu,ako ti je ostalo od prošle nešto dana,tvoje je pravo do 30.6 to sve iskoristiti. Dakle ja bi na tvom mjestu prvo koristila dane prošle godine,spojila sa danima tekuće godine i onda otvorila komplikacije,a kada se završi porodiljni,iskoristila bi pravo 2 tjedna godišnjeg 2022,a onda odmah ispucala i cijeli godišnji za 2023 kroz koji si bila na porodiljnom i to ti ispadne taman da se vraćaš negdje sredinom 1 ili početkom 2mj 2024 raditi. Samo moraš po redu iskorištavati godišnji za navedenu godinu. Moja seka je imala 55 dana godišnjeg nakon porodiljnog koje je zamrznula jer se morala vratiti na posao pošto je zagužvalo i iskoristila je prvo dane u godini kada je ostala trudna i bila na komplikacijama (2020) pa je odmah nakon rođendana koristila tih preostalih 20 dana,a sada koristi dane dok je bila na porodiljnom (2021) i nakon njih ponovno otvara komplikacije. Može se to iskoristiti samo sve po redu i ne dozvoliti da te se kao trudnicu pokrade za dane na koje zakonski imaš pravo.


    Ma od prošle god imamo svi sve iskorišteno  ..tako nam je politika  svi smo morali sve iskoristiti tako da sad imamo novi GO…
    Mislila sam ih zamoliti tj javit će mi voditelj dal mi mogu dat 2 tj ljetnog godišnjeg sad …. pa da si spojim to do 1.5…i onda sam mislila na komplikacije ….
    Naravno uz sve to da bude sve ok u utorak…

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Norules

    Norules

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Nisam mislila da privatnici krše zakon nego da imaju svoja pravila, u mojoj bivšoj firmi gdje je bilo puno porodiljnih natjerali bi te prije komplikacija da ispucas cijeli novi godišnji, tada se to moglo pa se znalo desit da se cure vrate nakon spontanog a godisnjeg vise nemaju, isto tako kao sto mnoge firme tjeraju da novi godisnji ispucas unutar godinu dana a imas ga pravo prebacit u drugu godinu do 6 mjeseca, to su neke cake koje rade a zakonski mogu

  • Avatar Norules

    Norules

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Mare3112

    Siri 🐾

    Mareti trebaš roditi negdje početkom 12mj? Dakle tebi će porodiljni isteći par dana prije prvog bebinog rođendana. Obzirom da se po zakonu kod trudnica GO “zamrzava’’ odmah po isteku porodiljnog iduće godine ćeš imati pravo na drugu polovicu godišnjeg odmora ove godine,odnosno ona 2 tjedna obvezna za ljetni GO. Ovaj parcijalni dio do sada Iskoristi do komplikacija. Ne znam koliko ti je propisano dana godišnjeg ugovorom,ali to za jedan mjesec ispada cca 2 dana. Dakle sada kada prode 15.4 ti je 8 dana GO za tekuću godinu,ako ti je ostalo od prošle nešto dana,tvoje je pravo do 30.6 to sve iskoristiti. Dakle ja bi na tvom mjestu prvo koristila dane prošle godine,spojila sa danima tekuće godine i onda otvorila komplikacije,a kada se završi porodiljni,iskoristila bi pravo 2 tjedna godišnjeg 2022,a onda odmah ispucala i cijeli godišnji za 2023 kroz koji si bila na porodiljnom i to ti ispadne taman da se vraćaš negdje sredinom 1 ili početkom 2mj 2024 raditi. Samo moraš po redu iskorištavati godišnji za navedenu godinu. Moja seka je imala 55 dana godišnjeg nakon porodiljnog koje je zamrznula jer se morala vratiti na posao pošto je zagužvalo i iskoristila je prvo dane u godini kada je ostala trudna i bila na komplikacijama (2020) pa je odmah nakon rođendana koristila tih preostalih 20 dana,a sada koristi dane dok je bila na porodiljnom (2021) i nakon njih ponovno otvara komplikacije. Može se to iskoristiti samo sve po redu i ne dozvoliti da te se kao trudnicu pokrade za dane na koje zakonski imaš pravo.

    Ma od prošle god imamo svi sve iskorišteno ..tako nam je politika svi smo morali sve iskoristiti tako da sad imamo novi GO…
    Mislila sam ih zamoliti tj javit će mi voditelj dal mi mogu dat 2 tj ljetnog godišnjeg sad …. pa da si spojim to do 1.5…i onda sam mislila na komplikacije ….
    Naravno uz sve to da bude sve ok u utorak…


    Mare bitno da si se ti i odlučila kako ces i šta ces, mislim da ti je tako ok

  • Lana13

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! Molim pomoć, situacija je ovakva.. Termin mi je 14.02.2023,iako će vjerojatno biti 2 tjedna kasnije, trenutno sam na komplikacijama otvorene 27.06.2022…imam cijeli godišnji za 2022.(28 dana) koje bih morala po zakonu iskoristiti do kraja 2023.,sto ja necu moci jer cu biti na roditeljskim negde do veljače 2024…e sad, da li postoji mogućnost da ja tak godišnji iskoristim prije poroda (zatvorim komplikacije pa iskoristim go neposredno prije otvaranja obveznog rodiljmog dopusta, a da mi se ne umanji osnovica, odnosno da mi u izracun osnovice ne ulaze komplikacije)? Citala sam ukoliko ostanem na komplikacijama do obv porodiljmog onda se one ne uračunavaju u osnovicu vec samo 6 plaća prije komplikacija, ali ukoliko ih otvorim pa prekinem onda i one ulaze. Molim vas točnu informaciju, zao mi je tih 28 dana godišnjeg, al opet ne bih htjela 6 mj imat znatno manju naknadu za porodiljni. HELP, please. 🤗

  • Nina4128

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Danas sam zvala HZZO i vrlo ljubazna sluzbenica mi je dala sljedece info: naknada za vrijeme bo zbog komplikacija ne ulazi u prosjek za rodiljnu naknadu (prvih 6mj), nego prosjek zadnjih 6 placa (mjeseca rada). Ukoliko dode do prekida komplikacija, racuna se ponovo zadnjih 6mj placa ukoliko je prekid dulji od 30dana, ukoliko nije ostaje prosjek zadnjih 6mj prije nego sto je bolovanje zbog komplikacija prvi put otvoreno.

    primjerice: otvaram komplikacije u 10mj (racuna se 4,5,6,7,8,9mj); prekidam kompl u 12mj dulje od 30 dana (racuna se 5,6,7,8,9,12mj) 

    ugl nakanda za vrijeme bolovanja ne ulazi u prosjek, vec iskljucivo prosjek zadnijih 6 placa za mjesece rada

  • kristinamarli

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ako mi netko može pomoći. Otvorila bih komplikacije u trudnoći, u radnom sam odnosu, ugovor mi istjeće 21.3. Nemam 9 mjeseci rada u kontinuitetu, ali imam 12 u zadnje 2 god rada. Tijekom ljeta sam primala naknadu s biroa. Koje onda isječke plaća moram priložiti hzzo? I mogu li tijekom bolovanja promijeniti ginekologinju? Vodim trudnoću privatno i socijalna mi zahtjeva sve da joj skeniram i šaljem nakon pregleda hoće li produljiti bolovanje. Zahvaljujem!

  • tetrajez

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Molim Vas za savjet. Radim u trgovačkom centru i u 4. sam mjesecu trudnoće. Moj rad uključuje dulja stajanja i penjanje na visinu, no zbog pojavljivanja vrtoglavica i učestale potrebe za odlaskom na wc (na koji zbog prirode posla ne mogu po potrebi ići) izuzetno mi je teško raditi te se bojim da sve navedeno ne rezultira nekakvim komplikacijama. Moj socijalni ginekolog mi odbija otvoriti bolovanje jer su mi nalazi (krv, urin, tlak, šećer) uredni. Trebam bilo kakav savjet kako da riješim svoju situaciju. Hvala svima unaprijed.

  • MissMagic1

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Djevojke, mame i buduće mame, imam pitanje vezano uz bolovanje prije trudnoće. Pročešljala sam internet a nisam našla pa sam se ohrabrila ovdje javiti, a temeljem iskustva poznaničine prijateljice (koja je dobila bolovanje “planiranje obitelji” za prirodnu oplodnju). 
    Naime, radim u kemijskom laboratoriju i izložena sam kemikalijama i otapalima poznate i nepoznate toksičnosti. Uvidjeti su sigurni, međutim, u praksi sam svakodnevno i često direktno izložena.
    Imala sam dva spontana, oba u prvom tromjesečju (oko 8 tjedana). 
    Zanima me je li koja od Vas radila u okolini toksičnoj za plod pa dobila bolovanje (N97 npr) prije nego je dobila pozitivan nalaz bete? Brine me, zapravo, kad ostanem trudna, a ne znam da sam trudna, da ću biti izložena kemikalijama koje bi mogle ugroziti trudnoću prije vidljive bete (dakle prva dva tjedna od oplodnje)? 
    Čitala sam da postoje opcije ukoliko je MPO, ali sto je s prirodnim začećem? 
    Volim svoj posao, ali mi je sada ova situacija na prvome mjestu.
    Hvala svima unaprijed ❤️

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

  • Avatar ItsMarija

    ItsMarija

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Pozdrav.. Pitanje jedno.. Trudna sam i ginekolog mi je otvorio bolovanje radi komplikacija. A prije tog sam isto  bila na bolovanju. Pa me sad zanima, da li će oni meni gledat place unazad 6mj kako sam dobivala na bolovanju, taj prosjek ili pošto sam trudnica ima neka druga caka? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.