Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    mono1111

    Cure,
    Svakako mislim da je premalo tih 4 postupaka + ta dva prirodna.
    Ne znam uopce sto bi rekla na to.

    Ja sam dns bila u Petrovoj. I ja idem na IVF, radi tog jajovoda koji je blokiran radi priraslica i to je mojoj dokt.najbolja opcija i s obzirom na tu krom.gresku koja mi je bila, jer u startu se losi embriji ne vracaju, tako je ona meni objasnila.
    E sad me zanima slijedece ! Napisala je da dodjem za tjedan dana kad ce mi biti 19 dc po lijekove s kojima valjda pocinjem od pocetka ciklusa.
    Da li moram do tada obaviti sve pretrage?? Mislim na markere hepatitisa i to??
    U Petrovoj traze samo spermiogram, markere ne starije od 6 mj, briseve, papu ne starije od godinu dana.
    Mogu priloziti stariji spermiogram?? Radjen je mislim u 10 mjesecu.
    I traze potvrdu o zajednickoj adresi i potvrdu ovjerenu kod javnog b.za vanbracnu zajednicu.
    Mi nismo prijavljeni na istoj adresi, sto da onda donesem? Nema veze sto nismo?


    Eh kad bi se to bar tako odokativno kroz mikroskop moglo vidjeti koji embrij je dobar koji nije..no nazalost dok god se ne radi PGD i PGS na embriju to su samo nagadjanja..mogu vidjeti samo da li su fragmentirani ili ne ali ni to puno ne znaci jer mnogi fragmentirani embriji postanu savrsene bebe i obrnuto…
    Mozda je i bolje da krenes s ivf-om s obzirom na jajovode nazalost zbog povecanog rizika od vanmaternicne (i sama sam u tom problemu i cesto mi je zao sto mi nisu i drugi jajovod izvadili kad nicem ne sluzi osim.da ja strahujem od vanmaternicne😣).
    E sad za ostalo mozda najbolje da ti se jave cure iz petrove vidim da je i s nalazima svugdje drugacihe s obzirom na njihov ‘vijek’ trajanja…primjeta radi na vv markeri vrijede dvije godine..
    A moj muz i ja takodjer nismo bili prijavljeni na istoj adresi tek nekidan smo to rijesili i nije bilo nikakvih problema oko toga no mozda zato sto smo prilozili vjencani list..ne znam zbilja…

    waithing

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    mono1111

    Cure,
    Svakako mislim da je premalo tih 4 postupaka + ta dva prirodna.
    Ne znam uopce sto bi rekla na to.

    Ja sam dns bila u Petrovoj. I ja idem na IVF, radi tog jajovoda koji je blokiran radi priraslica i to je mojoj dokt.najbolja opcija i s obzirom na tu krom.gresku koja mi je bila, jer u startu se losi embriji ne vracaju, tako je ona meni objasnila.
    E sad me zanima slijedece ! Napisala je da dodjem za tjedan dana kad ce mi biti 19 dc po lijekove s kojima valjda pocinjem od pocetka ciklusa.
    Da li moram do tada obaviti sve pretrage?? Mislim na markere hepatitisa i to??
    U Petrovoj traze samo spermiogram, markere ne starije od 6 mj, briseve, papu ne starije od godinu dana.
    Mogu priloziti stariji spermiogram?? Radjen je mislim u 10 mjesecu.
    I traze potvrdu o zajednickoj adresi i potvrdu ovjerenu kod javnog b.za vanbracnu zajednicu.
    Mi nismo prijavljeni na istoj adresi, sto da onda donesem? Nema veze sto nismo?


    mono1111, prije ulaska u postupak moraš imati sve papire i nalaze, jer nećeš moći na transfer ako nebudeš imala nalaz markera na hiv i potvrdu o izvanbračnoj zajednici.Pa ako ti je spermiogram rađen u 10 mj,2016. valjda ti vrijedi , meni je vrijedio na sv.Duhu ako nije prošlo više od godine dana,za petrovu neznam, najbolje pitaj. A što se tiče potvrde, ni ja ni moj dečko nemamo iste adrese, ali nisam to ni pisala.Napisala sam samo da živimo skupa u izvanbračnoj zajednici na kojoj adresi i naše ime i prezime, oib, naravno ovjereno kod javnog bilježnika.

    [lilypie.com]

  • Mama90

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    mono1111 - najbitnije ti je donijeti biljege za hepatitis, sifilis i ostale spolne bolesti + tvoja krvna grupa (to sve mora biti original i svježe) i to moras donijeti kada dolazis po lijekove. ostale gluposti manje vise… ja njima to sve spakovala u fascikl (papa nalaz, brisevi, spermigram, kopije osobne, potvrdu o izvanbračnoj zajednici…ma sve) nitko nije ni pogledao. ona teta na salteru samo spremila fascikl sa strane. kazem, jedino sta su provjerili datum i sve -  to je ovaj nalaz od mene i partnera za spolne bolesti.  sto se tice te potvrde o izvanbracnoj zajednici, to sam sastavila ja u wordu, odnijeli kod javnog biljeznika, platili 200 kn da lupi zig i to je to. adrese na osobnim iskaznicama su nam isto bile drugacije, al nitko nista nije rekao :) sretno

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    I odmah kod javnog bilježnika traži ovjerenu kopiju potvrde , ona ti dođe 20kn za ne daj Bože slučaj da ideš drugi put u postupak ne moraš platiti ponovno 200kn…

    waithing

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    200 KN?
    Ja mislim da sam ja kod svojeg platila oko 80,00 kn. Neznam točno, ali znam da nije bila tako velika cifra. 

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Cure,
    Hvala na odgovorima !
    Ma znam za to proucavanje embrija i toga pod mikroskopom da to nije nikakva garancija.
    Ali eto,.npr.triploidija moze nastati ili.kad dva spermija oplode j.s.ili kad je j.s.s greskom, i oni pod mikroskoppm mogu vidjeti da li je jedan oplodio ili dva pa na taj nacin mogu polovicno sprijeciti triploidiju koja je meni bila sad u zadnjoj T, kao bar nesto.
    U Petrovoj 3 ne moze se prije zamoliti da nalazi budu gotovi??
    Da li i RH faktor mora biti novi ili moze biti stari???

    [lilypie.com]

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    Rh faktor ti prati krvnu grupu,onaj + ili - ,nema tu novi ili stari.Kad ti jednom odrede krvnu grupu to se ne mijenja.

    [lilypie.com]

  • Avatar MiuMau

    MiuMau

    Broj poruka: 381

    Prijavi adminu

    Mono kad krecete? Ipak idete u postupak ako sam dobro skuzila?
    Za nalaze ti ne znam, jer kako cure kazu, svaka bolnica ima svoju politiku, al znam da krvnu grupu ne moras jer ona se ne mijenja…

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Curke,
    Za ove markere hiv, hep itd., koji se rade u Petrovoj-da li se narucuje mailom, pozivom ili se samo dodje?

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Dolores123

    200 KN?
    Ja mislim da sam ja kod svojeg platila oko 80,00 kn. Neznam točno, ali znam da nije bila tako velika cifra.


    imas pravo da, ma mi smo dva puta isli pa sam ja to zbrojila za dva postupka smo dali 200kn

    waithing

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.