Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    molim mame i buduće mame da pišu o iskustvima s ivf-om.mi krećemo za koji tjedan u polikliniku škvorc,prirodni protokol,prvi puta..hvala..

  • Avatar Amy-Vocal

    Amy-Vocal

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ciao, evo da se javim ja sam radila dvije inseminacije i nisu bile uspjesne. 
    Ovu trecu ostavljam za januar, nadam se da ce uspjeti (nova godina…nova sreca). 
    Oba dva puta kad sam bila nisam nista osjetila, kasnije sam par dana imala neke bolove u donjem dijelu stomaka i bila sam jako naduta. S time da sam tek drugi put stavila tu inekciju u stomak,  
    i bila sam jako napuhana ali rto nije uspjelo. Nadam se da je tebi od prve uspjelo 
    Lijep pozdrav.

  • anuska146

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    pozdrav, mi krećemo na sve moguće pretrage u 12 mj. drzite fige.još neznamo ništa. zanima me što znaći skzz na uputnici za prvi pregled i da li se to sve skupa plaća i koliko.hvala

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    skzz znači sekundarna zdravstvena zaštita i ako imate uputnicu ne plaćate.inače koliko znam poliklinika škvorc ima ugovor s hzzo do kraja 2013.god,a dalje mislim da ne…i da se pohvalim…prvi ivf,prirodni ciklus i veliki plusić…sad još samo treba držati fige idućih 09 mjeseci.i meni je sve ovo do sada bilo skroz nepoznato i nisam imala koga pitati.držim fige da i Vama uspije od prve

  • anuska146

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    puno hvala na odgovoru. Imamo uputnicu i idemo u petrovu, nadamo se najboljem. Sretno i vama

  • Prugica

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Bok cure! 

    Imam dvinog malog sina starog 19 mjeseci, dobivenog uz pomoc potpomognute oplodnje.
    Imala sam 37 godina kad sam ga rodila.
    Moja dijagnoza je PCOS a muzev spermio je nesto malo losiji.
    Ni on ni ja vjerovatno ne bi imali vecih problema sa zatrudnjivanjem da smo sa zdravim partnerima, al ova nasa kombinacija nije obecavala.

    2,5 godine je trajala nasa borba, uspjeli smo zatrudniti u cetvrtom postupku.
    Svi postupci su bile pune stimulacije, ali na zalost po starom Milinovicevom zakonu gdje nije bilo zamrzavanja embrija.

    Moje tijelo uzasno burno reagira na stimulaciju, ma kako minimalna bila. U dva postupka sam imala hiperstimulaciju, jednom sam bila i hospitalizirana.

    Tri punkcije sam imala na zivo, jednom 19 js, drugi put 2 a treci put 9. 
    Strava sto sve zena moze prezivjeti.

    Ne pisem vam ovo da vas preplasim. 
    Pisem vam ovo da se pripremite, er malo je sretnica da im uspije od prve ili druge.
    Kad se sjetim svog prvog neuspjeha - danima nisam mogla doc k sebi, raspala sam se kao kula od karata, bas zato jer sam previse ocekivala.

    No neka vas neuspjeh ne obeshrabri. Odmah nakon negativne bete napravite plan za dalje. Neka vas to drzi.

    Pusa svima i sretno, tu sam za sva pitanja

  • elfi

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Treba biti optimist sa dozom strpljenja,paketom jakih zivaca,i krenuti u postupak asistirane 
    oplodnje.Krecem krajem mjeseca jer nemam vise vremena.
    Sekundarni sterilitet,hasimoto i 39 
    godina sve u jednom paketu.Puno uspjeha zelim clanicama na putu do bebaca,a vama koje ste trudne i rodile uzivajte u carima majcinstva.

  • Ivmila

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Nakon 6 potpomognutih oplodnji dobili smo naše zlato malo koje sad ima 4 mj.Naše pozitivno iskustvo je u Mariboru..samo hrabro i pozitivno razmišljati:-))

  • nina35

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mi smo išli na potpomognutu na Vuk Vrhovac kod doktora Alebića. Za njega imam sve pohvale. 5 godina otkrivanja problema ( muž ima azoospermiju) i 3 stimulacije dobili smo blizance (Unu i Jakova) prije 3 mjeseca. 
    Iz osobnog iskustva preporučila bih vam samo strpljenje i što je više moguće opušteniju situaciju. Znam da svaka žena reagira drugačije. Ja sam prvi put bila kao na iglama, nervozna. Uz sve to suprug je dobio otkaz na poslu, a ja sam nezaposlena.  Dobili smo 7 jajnih stanica od toga se samo jedna oplodila i nije se primilo. Drugi put 1 jajna stanica i nije se oplodila. Onda smo uzeli godinu dana pauze da se malo odmorimo i napunimo baterije. Treći put smo opet dobili 7 jajnih stanica, 4 su se oplodile, 2 oplođene su mi vratili nazad, a 2 zamrznuli.
    Ovo je samo kratki dio cijele priče.
    Svima želim puno sreće jer znam kako je kad se nađete u ovoj situaciji i visoku betu nakon oplodnje 

  • elfi

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke! Uskoro idem na prvi pregled i konzultacije,zanima me šta sve od nalaza trebam imati?? Hormone sam u 11. mjesecu dobila nalaze,mislim da će mi ponovo reći da naparavim nove nalaze… Hvala!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.