Pranje zubi

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kiki46

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Imam sina od 9 godina i on već dugo samostalno pere zubiće, a kćerkica od 5 godina nije baš oduševljena i stalno joj nešto  ne odgovara (ili kaladont ili četkica), ali zato smo prije vrtića i prije spavanja svi u kupaonici i kolektivno peremo zube, te smo ju na taj način pridobili. I to joj je jako zabavno. Kod zubara idemo redovito od prve godine života i nikada nisu radili probleme.

  • josipa.kristic.7

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Moja prekrasna cura je uz mene naučila svako jutro prati zube. I to je jedna od aktivnosti koju jako voli! Ona naravno ima svoju četkicu i ujutro kada ja krenem u kupatilo veselo potrči za mnom i traži svoju četkicu. Drago mi je da je usvojila tu naviku jer zdravi i njegovani zubi su jako važni. A to zna i ona!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moj princ ima 15 mjeseci i evo 13 zubica je vani. Prvi zubic je izbio sa 4,5 mjeseca i tada smo poceli sa pranjem zubica s onim malim cetkicama sto idu na prst i obicnom vodom. Tako smo ih prali do nekih godinu dana. Onda sam mu kupila cetkicu i pocela mu polako davati da malo brlja sam, a ja bi zavrsila kako treba. Svaki dan je bio sa mnom u kupaoni ujutro i navecer dok bi ja prala zube, a on bi me oponasao i sad mu vec lijepo ide samom. Nije to jos skroz samostalno i dobro, naravno, i dalje ja moram zavrsiti, ali naprdujemo. A sto je najbolje dozivljava to kao zabavu, a ne kao neki napor. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar 57

    57

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Moj bebac ima 9mj i trenutno pranje zubica mu je gumenim cetkicama. Ovog tjedna su mu izbila nova dva (gornje jedinice) tako da se sad moze pohvaliti s ukupno 5 zubica.:)
    Medutim,necakinja je fascinirana pranjem zubica,ima 4 godine. Samo gleda tko kakvu cetkicu ima,ali moja joj je uvijek posebna. Tako da imam dvije,jednu koju koristim i jednu njezinu. I vec zna da ce joj ispasti i ona ce ih poklonit zubic vili,kaze gledala je crtani.
    Presretna bi bila kad bi je iznenadili slikovnicom njezine zubic vile. :))

  • jelenazgb

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Martin ima 8mj i pet zubica… Zube smo poceli cetkati sa 4mj od kad je i izbio prvi zubic…peremo ih dva puta dnevno i za sad nam dobro ide… Mala zuta cetkica postaje prava zabava u Martinovim rucicama… Pogled u ogledalo, osmjeh od uha do uha i mali bijeli zubici postaju prava radost … 

  • dijaz

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Dino sada ima 3 godine i sve mliječne zubiće. Mama je vesela jer dečko voli prati svoje zbiće. Četkicu za zube koristimo od prvog zobića. Na početku je to izgledalo kao grickanje četkice, ali ipak je koristilo jer stekli smo naviku pranja i to prvotno grickanje polako se pretvaralo u sve spretnije četkanje. Uz to je redovito išla zanimljiva priča o gricu i grecu kojih se pranjem moramo rješiti da bi zubi bili lijepi i zdravi! Vrlo ćesto zajedno peremo zube pa me Dino oponaša i ući. Sada obožava svoju četkicu na baterije i pravi je majstorPonosni smo na svoje zdrave zube.

    Dijana

  • Janka

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Svaka navika, pa tako i pranje zubiju, stječe se od najranije dobi zato smo sa navikom četkanja počeli sa godinu i pol dana.  U početku je to bilo samo četkanje, a s vremenom smo počeli i s dječjom zubnom pastom. Kako djeca od najranije dobi sve vole raditi sama, mamim posao je uglavnom nadziranje. Pranje zubiju kod moje 6-godišnjakine i 2-godišnjaka nezaobilazni je dio dnevne osobne higijene i nikad nije bilo pomanjkanje volje. Djeca to (posebno navećer)  doživljavaju kao jedan lijepi uvod u zajedničko okupljanje i kasnije druženje uz omiljenu knjigu prije odlaska na spavanje.
    Pred tjedan dana imali smo prvi posjet Zubić-vile, a uskoro očekujemo i drugi pa bi bilo lijepo prve zubiće pohraniti u prigodnu kutijicu i podružiti se sa slikovnicom o Zubić-vili.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Meni bi bilo draže da meni ili mužu starija kćerka da da joj operemo zubiće, al ona je jako samostalna i mora sve sama :D Sad ima 3 godine i više manje hoće prat zube, nekad je to cijela drama, al ne često. A manja ima sad godinu dana i ona s četkicom već na veliko barata, al joj isčetkamo mi tih 8 zubića koje ima :D

  • bubi13

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Moja četverogodišnjakinja pere zubiće samo onoliko dugo koliko ju ja budno gledam, jer joj inače uvijek nešto drugo odvuče pažnju.  Zubarica nam je savjetovala da nakon što si dijete probrlja četkicom zube mi roditelji moramo ipak trunčicu popraviti pa tako kod svakoga pranja toi činimo. Jer najvažniji je lijep i blistav osmjeh!

  • Avatar Leptirić

    Leptirić

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Peremo zube od prvoga dana,još dok su dječica bila sasvim mala. Ispočetka smo im mi pomagali,a sada se vole i znaju sami o svojim zubićima brinuti. Redovito mijenjamo svoje četkice svaka 3 mjeseca,i koristimo kaladonte u skladu sa njihovim godinama,i sa lijepim i zdravim osmijehom nemamo problema:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.