Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Martina beba ti je stara 6 tjedana što znači da prolazi kroz skok u razvoju. Kada beba prolazi kroz skok nacicava mlijeko i zna biti gotovo stalno na cici. To je normalno i trebaš joj dopustiti da siše koliko traži jer će se na taj način navući potrebna količina mlijeka za dalje dojenje. Nemoj slušati dr sa savjetima da dojiš samo 30 min jer tako male bebe nekada trebaju dojiti duže. Moja je znala biti na cici i po tri sata dok je bila tako mala i lijepo je napredovala. Kroz koji mjesec to će se smanjiti, to je tako samo dok je tako skroz malena. Slušaj potrebe svog djeteta i ako imaš problema uvijek možeš nazvati rodin sos telefon, oni ti mogu dati savjet glede svega što te zanima u svezi dojenja.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Martina1111

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala  cini mi se da nadolazi vise mlijeka pa sam danas puno pozitivnija.

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Martina1111


    Hvala  cini mi se da nadolazi vise mlijeka pa sam danas puno pozitivnija.

    Da, tako je to nakon skoka . Nakon tri/četiri dana cjelodnevnog sisanja dojke se odjednom jako napune i to je završetak.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Draga Martina, ne znam kakva je sad situacija al da te malo utjesim. Imala sam istu situaciju osim sto je beba rodena vaginalno. Dakle, isto je slabo dobivala, uveli 1 bocicu dnevno. Al se nisam predavala, pustila sam bebu da odluci kad ce i koliko sisat. Trebalo je 2 mjeseca, srecom kao i tvoj nije odbijala sisu zbog boce nego je sve manje pila ad kako je mlijeko dolazilo. S 2 mj sam ukinula ad od tad iskljucivo dojim. I dalje manje dobiva od prosjeka. Rodena s 3400, otpust 3300 a s 3 i po mjeseca 5480 g. Dakle u 3 mjeseca malo vise od 2 kg. I niko se ne zabrinjava. Beba na ocigled raste i zbucala se malko. Bitno ti je da ima 6,7 popisanih pelena i koja pokakana unutar 24 sata. A podojabi trebala imat u prvih 8 tjedana 10 - 12. Javi kako napreduje i obavezno zovi Rodin SOS za dojenje ako imas problema, puno pomognu.

  • Martina1111

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Danas nam je 13 dana bez bocice. U utorak dolazi patronazna kako bi ga izvagala i provjerila kako nam ide pa se nadam da cemo dobiti zeleno svjetlo da tako nastavimo 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Martina1111


    Danas nam je 13 dana bez bocice. U utorak dolazi patronazna kako bi ga izvagala i provjerila kako nam ide pa se nadam da cemo dobiti zeleno svjetlo da tako nastavimo 

    Držim fige da sve prođe u redu 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Htjela sam da mi dijete sisa i forsiram bebu na prsa ali on se gusi i place  dok sisa. Kad ispusti dojku mlijeko sprica na sve strane u mlazu. dok sisa izbljucka se sav. cini mi se kao da ga mucim sa dojenjem. pa se izdajam i dajem mu dohranu. stvarno ne znam sto da radim.

    [lilypie.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    2 i pol mjeseca. Ma uvela sam dohranu jer mi je patronažna rekla da gubi na tezini i da nemam dovoljno mlijeka, a njoj vaga nije valjala. i on je navikao na bočicu i po noci nema teorije da hoce sisat.

    [lilypie.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Po noci mu dajem dohranu da ga duze drzi. Mozda mi je par puta posisao mlijeko do kraja, kad dođe do masnog mlijeka ne da mu se vuci i place. Kad mu dajem izdojeno ima zelenu stolicu, kontam da je to zato sto ne mogu izdojiti kaloricniji dio mlijeka. Ne znam.

    [lilypie.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Jesam. U ležećem položaju kad sisa nekad zaspi nakon 10 min sisanja. Mislim da ne povuce toliko mlijeka da se najede. a pedijatrica mi je rekla da ne dajem dohranu ako ga dojim, a vidim da on polako odbija sisu. dugo smo bili u bolnici nakon poroda pa ga nisam dojila zbog žutice jer je bio preslab, davala sam mu izdojeno. kad smo dosli kuci stavljala sam ga na prsa da si navuce mlijeka e onda su uslijedili komentari da ne valja sto mi je stalno na sisi, da cu imat problema s njim, da treba sisat samo 10 min jer on previse sisa……jos mi je jedna bradavica 3 puta pukla, raskrvalila se i nisam odustajala od dojenja. znaci sve pokusavam samo da pije moje mlijeko.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.