Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Trancie jel dajes bebi svaki obrok drugu sisu? U slucaju da moja beba nije ispraznila dojku do kraja opet sam nudila istu, pa kad je isprazni prebacim je na drugu.

    Kod skoka u razvoju (6 mj) sam ga prebacivala s jedne dojke na drugu. Znao je sisat po dva sata bez prestanka. Ja vec luda. Posisa jednu pa mu dam dugu, kad isprazni drugu pa opet na prvu ga vratim. I tako u krug dok je pusti sisu. Sjecam se to vecer je zaspao u 23 h i ja se trgnem u 4 ujutro dijete spava ne budi se za sisanje. Dobro se nasisao.  Mlijecne zlijezde stalno rade pune se mlijekom i tak si je navukao mlijeka. Skok nam je trajao po 2 dana. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    A večinom dajem svaki obrok drugu, ali sada kada mi se smanjila količina mlijeka u drugoj dojci moram je prebaciti i na drugu jer joj bude malo. Od početka manje preferira tu dojku. No dobro lagano idemo dalje… Još uvijek samo dojimo to je najbitnije :-)

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    I moj je isto preferirao jednu dojku. Isto u jednoj imam manje mlijeka nego u drugoj. 
     Nudim mu za drugi obrok onu koju je poceo a nije ju dovrsio. Jer moj nekad sisa jer bi se mazio, tjesio, nekad jer je nervozan pa ju ne isprazni do kraja. Bilo mi je bitno da dođe do onog masnog mlijeka. 
    E da sam na pocetku dojenja znala ono sto danas znam. 
    Kad je bio manji bilo mu je tesko povuci ono masno mlijeko pa je plakao. Uf kad se sjetim; cirkus. 

    [lilypie.com]

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    A zasto mislis da ti se smanjila kolicina mlijeka?

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    A na oči se vidi razlika u dojkama. I jednu super prihvaća drugu se često buni. Puno je jači i otpust na jednoj nego na drugoj. To joj očito smeta. Znam da izdajanje nije mjerilo , ali se i tu vidi razlika prilikom izdajanja.  Ali glavno da ona napreduje pa kako god :-)

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Pa ništa, ima manje i eto. I kod mene dulje sise na jednu dok je ne isprazni nego na drugu. Dajem obje jednako i pazim da se ne prepuni nijedna, da ravnomjerno sise. Jest da moja ima 11 mj, al opet. Samo ti doji kao do sad i opusti se. 

  • kett87

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    imam problem s dojenjem, zovem Rodin sos telefon ali se nitko ne javlja već par dana…
    Naime, već tjednima trpim bol dok je beba na lijevoj sisi. Boli me kao da me netko nožem reže čim ona krene sisati, a onda se lagano ta bol smiri, no ne prestane u potpunosti. Nemam temperaturu ni crvenilo, napipala sam ispod areole kvrgu, ali nešto slično imam i na desnoj dojci koja me uopće ne boli. Kod izdajanja me ništa ne boli, samo kad ona sisa! Svaki put kad ju moram stavit na sisu muka mi je, nemam pojma što da radim. Razmišljala sam i da ju u potpunosti prestanem dojit na toj dojci i da se samo izdajam??

  • BihterZiyagil

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, molim savjetnice sa pomoc…naime rodila sam carskim rezom a beba je zavrsila drugi dan na neonatologiji sa dijagnozom perinatalne sepse…prvih 10 dana beba nije primala nista na usta vec je “hranu” dobivala intravenski, nakon toga je pocela sa hranjenjem…kako je meni mlijeko tek nadoslo 8. dan tako je beba bila hranjena kombinirano mojim mlijekom sta bi izdojila i AD-om…kada sam “stvorila” dovoljne kolicine hranjena je samo mojim mlijekom, medutim dio obroka je dobivala dojenjem a dio na bocicu (od 9 navecer do 6 ujutro) jer u to vrijeme nije dopusteno biti na neonatologiji…beba se rodila sa 2860g a nakon 20 dana u bolnici otpustena je sa 2940g…kuci smo nastavili samo sa dojenjem bez bocice i na prvoj kontroli je imala 3520g…znaci u 12 dana prirast je bio 580g…pedijatrica je bila jako zadovoljna…prije tjedan dana poceli su nasi nazovimo problemi…beba fino sisa nocu i preko dana medutim zadnji podoj je problem…beba odbija dojku, nervozna je, place…hvata dojku ljutito pa je opet odmah odbije nit ne zeli sisati…inace nikad ne sisa dulje od 10 min i to joj je do sad ocito bilo dovoljno…zadnjih tjedan dana sam je stavljala cesce na dojku i kupila mamine kapi ali pomaka nema…mlijeko koje curi “samo” izvrsno prihvaca a kad treba “ vuci” onda se ljuti…samo da napomenem da imam medelinu elektricnu izdajalicu i svaki put nakon podoja se izdajam “ na prazno”… isla sam i do pedijatrice jer sam mislila da je beba gladna ali u tih tjedan dana njenog nocnog gladovanja je dobila 300 g…pedijatrica je rekla da je to super i da nije gladna ali ako bas bude vristala da joj dam bocicu prije spavanja (mog izdojenog mlijeka) jer je ona navikla da postoji laksi nacin hranjenja u bolbici…pa sam tako i ucinila…sad znaci beba ima 3850g i 6 ipo tjedana…medutim ne zelim joj uopcr davati bocicu pa cak ni tu za “veceru”…molim vas za pomoc kako bi nastavile dojiti kao i do sad…hvalaa

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Bebe plaču iz još dosta razloga osim gladi. Premorenost, plinovi. Mojoj prvoj je smetala ja bih rekla žgaravica jer je nastavila sljedeća četiri mjeseca bljucati i bljucati. Jedino je pomagalo nosanje i lupanje. Nosati moraš onako da ti beba bude skroz gore kod ramena, lagano nagnuta, i onda nekad i po pol sata čekati na podrig. Ili to ili pustiti da cica dok ti ležiš na leđima, a ona na trbuhu. Tako mi se moja znala nekada ispodrignuti onako baš junački.

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    kett, pogledaj im još grupu na fejsu https://www.facebook.com/groups/RODA.dojenje [facebook.com]
    Ako imaš kvrgu stavi da dijete bude bradom na kvrgu, da tako doji.
    A možda ima sor, pa pogledaj jezik je li bijel sa prevlakom koja se ne da skinuti ručnikom/tetrom.
    To bi moglo uzrokovati bol u dojci.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.