Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mvuk

    A jel i tebi u to vrijeme do 4 mjeseca dijete stalno plakalo?
    Kako ništa ne spava preko dana, srce me boli da je budim po noći ako se uspava na 4,5 sati
    Ona zna lijepo uhvatiti bradavicu, ali se često prenajede i baš obilno onda bljucka


    Nije stalno plakao, ali bi vristao kad bi skuzio da cu mu uvalit cicu i izvijao se u luku.. Cim bi ga digla bilo bi ok. 
    Nemoj ju buditi, samo ju stavi kraj sebe i na cicu, mozda tako uhvati bez budenja

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Orangina

    Orangina

    Broj poruka: 460

    Prijavi adminu

    Mvuk

    Pozdrav, imam bebicu staru 2 mjeseca. Na težini dobro napreduje (2kg u 2 mj), al imamo oogromnih problema s dojenjem. Odmah sam imala ogromnu navalu mlijeka i do dan danas mi se nije stabilizirala. One početne kvrge su se riješile, ali i sad nastaju po noći. Preko dana su cice stalno prepunjene, ko silikoni. Beba se stalno zagrcava, ima grčeve, i konstantno plače već 2 mjeseca. Ne znam kad plače od grčeva kad od gladi, užas. Često obilno bljuca, pa traži još. Imam osjećaj da jede samo prvo mlijeko. Ja se uvijek izdajam prije da popusti napezost, nekad moram baš dosta al to je nužno da uopće obuhvati bradavicu.
    A znam da se tako samo više stvara…
    O let downu da i ne govorim
    Ima li nade da ćw se ikad to srediti?
    Po noći je nezamislivo da ju ja sama izhendlam, muž je presvlači da meni kupi vrijeme za izdajanje jer su krcate krcate

    Na rubu snaga smo


    Pozdrav! Dali nosis grudnjak preko dana/noci? Meni su se stvarale kvrge i zbog toga pa sam ga pocela skidati preko noci a preko dana nesto jako elasticno da ne stisce kanalice. 
    Probaj topli tus prije podoja da popusti pritisak/tople komprese mozes drzati na grudima dok beba doji.

    Ne brini kako mlijeko izgleda kad ga izdojis jer beba puno dublje i efikasnije povuce nego izdajalica! 

    Probajte bebu dici da podrigne usred dojenja tj.cim se pocne komesati/ koprcati i skvrciti joj malo nogice prema trbuhu da se isprdi pa ce nastaviti cicati.

    I naravno Dea daje zlatne savjete 😘 

    Sretno Mvuk i javite kako napreduje

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Orangina

    Mvuk

    Pozdrav, imam bebicu staru 2 mjeseca. Na težini dobro napreduje (2kg u 2 mj), al imamo oogromnih problema s dojenjem. Odmah sam imala ogromnu navalu mlijeka i do dan danas mi se nije stabilizirala. One početne kvrge su se riješile, ali i sad nastaju po noći. Preko dana su cice stalno prepunjene, ko silikoni. Beba se stalno zagrcava, ima grčeve, i konstantno plače već 2 mjeseca. Ne znam kad plače od grčeva kad od gladi, užas. Često obilno bljuca, pa traži još. Imam osjećaj da jede samo prvo mlijeko. Ja se uvijek izdajam prije da popusti napezost, nekad moram baš dosta al to je nužno da uopće obuhvati bradavicu.
    A znam da se tako samo više stvara…
    O let downu da i ne govorim
    Ima li nade da ćw se ikad to srediti?
    Po noći je nezamislivo da ju ja sama izhendlam, muž je presvlači da meni kupi vrijeme za izdajanje jer su krcate krcate

    Na rubu snaga smo

    Pozdrav! Dali nosis grudnjak preko dana/noci? Meni su se stvarale kvrge i zbog toga pa sam ga pocela skidati preko noci a preko dana nesto jako elasticno da ne stisce kanalice.
    Probaj topli tus prije podoja da popusti pritisak/tople komprese mozes drzati na grudima dok beba doji.

    Ne brini kako mlijeko izgleda kad ga izdojis jer beba puno dublje i efikasnije povuce nego izdajalica!

    Probajte bebu dici da podrigne usred dojenja tj.cim se pocne komesati/ koprcati i skvrciti joj malo nogice prema trbuhu da se isprdi pa ce nastaviti cicati.

    I naravno Dea daje zlatne savjete 😘

    Sretno Mvuk i javite kako napreduje

    Pozdrav. Za početak hvala na savjetima
    Za sad je sve po starom. Stvarno se minimalno izdajam, ali i dalje se iz jedne cike komotno po mojoj procjeni može najesti 3 djece. 
    Ovo da jede samo prvo mlijeko imam dojam jer i nakon podoja ja kad stisnem ciku iz nje štrca,a mlijeko mi djeluje iste teksture.
    Možda vrijeme učini svoje, nadam se.
    Drugi položaji osim ležećkog nam nikako ne idu.

    Javit ću svakako

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Ima tko za pomoc :(

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    ?? Bojana reci

    [lilypie.com]

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Curka mi ima 3 tjedna , otpustena sa 3220 , i u bolnici smo mozda 3 puta trazile flasicu po 30 ml , od kad smo doma samo stavljam na prsa ..patronazna nam je dosla prvi put 26.6 i tada je imala 3230 , jucer sam ju ja vagala i ima 3700 i danas isto tolko ..

    Zna mi nekad jako plakat na cici , vristat ..cendrat  ..i to vecinom kada treba zaspat , pa sad ne znam jel moguce da joj prejako onda ide mlijeko pa je to smeta ? Nebi htjela dat dohranu nikako posto znam da ima mlijeka kad god stisnem i cujem da aktivno guta ..al uzasno me strah da ja to ne radim kako treba , da cu izgubit mlijeko i da je ona gladna ..kaka do dva puta na dan uredno , piski isto uredno ..

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Bojana27

    Curka mi ima 3 tjedna , otpustena sa 3220 , i u bolnici smo mozda 3 puta trazile flasicu po 30 ml , od kad smo doma samo stavljam na prsa ..patronazna nam je dosla prvi put 26.6 i tada je imala 3230 , jucer sam ju ja vagala i ima 3700 i danas isto tolko ..

    Zna mi nekad jako plakat na cici , vristat ..cendrat ..i to vecinom kada treba zaspat , pa sad ne znam jel moguce da joj prejako onda ide mlijeko pa je to smeta ? Nebi htjela dat dohranu nikako posto znam da ima mlijeka kad god stisnem i cujem da aktivno guta ..al uzasno me strah da ja to ne radim kako treba , da cu izgubit mlijeko i da je ona gladna ..kaka do dva puta na dan uredno , piski isto uredno ..


    Kad kazes da si je ti vagala, mislis na svoju kucnu vagu? Jel bila obucena, gola, sa pelenom ili bez? Jel prije toga piskila ili kakila beba? Sve to ima utjecaja na vagani iznos. Uzmi u obzir i da svaka vaga ima mali odmak i ne vaze isto, tako da i to igra ulogu. Ono sto je bitno za dojenu bebu je da se ne vaze svaki dn jer upravo zbog toga majka posumnja u svoje mlijeko. Vagati 1 u dva tjedna je sasvim dovoljno. Jer nekad pocicaju 100 ml a vec u sljedecem podoju mogu 30 ml..
    Ovo vristanje koje opisujes je tipicno za skok. Cica, pa se ljuti i place pa opet hvata po zraku, cica pa opet vristi. Bitno je odgovoriti na svaki zahtjev bebe za sisanjem, kad god trazi, makar to bilo svakih 10 min ili trajalo 2h u komadu. To je dojenje na zahtjev i jedino ispravno. Tako ces odrzati kolicinu mlijeka konstantnom. U skoku oni navlace mlijeko za kasnije, kada im vise treba jer i motoricki budu napredniji.
    Da joj prejako ide mlijeko onda bi se zagrcavala i to bi bilo na svakom ili vecini podoja. 
    Kako i kada ju uspavljujes? Mozda bude premorena pa se ne moze opustiti kako treba? Mozda da ju ranije, na prve znakove umora ides uspavljivati? Kod mog malog je to cohanje uha i glave i zijevanje..
    Za pelene, trebala bi imati 3-4 manje pokakane pelene ili 1-2 obilnije te 4-6 popisanih pelena. Podoja bi trebala imati 10-12 u 24h, ako je vise to je samo plus, manje ne bi smjela nikako imati. Ne pustiti da spava vise od 2-3h. Gladna beba ne bi kakala i smanjila bi piskenje, tako da tu nemas brige. Nastavi kako si do sada. I zapamti nemoj vagati svaki dan.
    Ako negdje zapne, javi se, netko ce ti pomoci savjetom.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bojana27

    bojana27

    Broj poruka: 749

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno ❤️ Vazem na chicco vagi za bebe bas , zaspi na cici ☺️☺️ Nadam se da cemo uspijet u svemu ❤️

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Moj ima 2,5  pa jos uvijek zaspi na sisi. A kad je bilo malen , tolko bi plakao da bi sisao moju ruku, a ne sisu. Nemoj previše brinuti, sve radiš ok. Moj se rodilo kao nedonosce i bio je jako pospan u početku, onda sam ga budila, njezno prstom po vilici da se aktivira refleks itd, ja sam na svako njegovo kme, i plač reagirala sisom, rodio se s 2460, 2,5 mj kasnije ima 5440😂😂 u početku je isto manje dobivao na težini,ali krenulo je neznam mi ja sama kad. Opusti se, to isto puno znaci, dijete osjeca nase raspolozenje.

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Sumnjam da išta radiš krivo, uživajte ti i beba :) ako imas jos kakvih pitanja ili problema piši 😘😘

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.