Proljetne bebe 2018.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    panda102

    A proudy sto nisi uzela epiduralnu? Jesi li uopce o njoj razmisljala, ili si ipak uzela?


    Uzela sam,  Panda! Uzet cu i sada. Ali ja sam od onih nesretnica kojima ne prima kako treba. 😁
    Dobila sam 4 doze sve skupa,  ali u ni jednom trenu me nije prestalo boliti. Meni je epiduralna pomogla samo da se mogu skoncentrirati i prodisati trudove,  bez nje nisam mogla. Ali me svejedno uzasno boljelo. Anesteziologica se cudila ko pura dreku kak ja pod epiduralnom moram puhat.
    Uzet cu ju opet,  jer znam kak bi mi bez nje bilo. 

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Ja se prvog poroda sjecam samo da je bolilo, al eto nemam uopce vise ideju koliko, mislim da cu se iznenadit kad krene. 
    Meni je porod krenuo prsnucem vodenjaka, trudovi su neki lagani lagani krenuli 15 min poslje, polako su se pojacavali al nista strasno, zapravo mozda je i bilo strasno al nekako sve vam je to u nekom transu. Imam srece sto su mi u rodilistu dozvolili hodanje i kretanje, nisu silili nikakav drip jer je islo lagano al se pomak vidio. Kad sam dosla na 8 cm nakon 12 sati od pucanja vodenjaka predlozen mi je drip jer je beba bila visoko, pa da pojacamo trudove da se paralelno otvaram i da se beba spusta, taj dio je recimo bio bolan i zauzela sam jedan polozaj koji mi je odgovarao. Kad sam potpuno otvorena bila i kad su krenuli trudovi za izgon moram priznat da mi je to tiskanje bilo ko neko olaksanje. Moja cura je u 5om trudu bila vani, rezana jesam i to su mi se ispricavali i rekli da imam uzasno cvrstu i jaku medjicu da me nisu recnuli da bi do guzice popucala sigurno. Tako da i sad ocekujem rez. Uglavnom trajalo je sve skupa nekih 15-16 sati, al od toga su recimo 3 sata bila jako bolna, ostalo onako cisto podnosljivo. 

  • Avatar EveM

    EveM

    Broj poruka: 215

    Prijavi adminu

    Bok cure! Recite vi koje ste rodile, epiduralna- to boli il je zanemarivo u odnosu na trudove?
    Joj.. meni buraz bas nedavno presao na ginekologiju u Vinogradsku pa me zeza da ce mi bit na porodu🙈( iako nije sala- stvarno bi bio). Mislim, mozda djetinjasto al nekak to ne zelim.. uz sve muke jos da i njega gledam.. hehe, ne znam kome bi bilo neugodnije🤪

    https://lmtm.lilypie.com/DDa4p1.png [lmtm.lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    EveM

    Bok cure! Recite vi koje ste rodile, epiduralna- to boli il je zanemarivo u odnosu na trudove?
    Joj.. meni buraz bas nedavno presao na ginekologiju u Vinogradsku pa me zeza da ce mi bit na porodu🙈( iako nije sala- stvarno bi bio). Mislim, mozda djetinjasto al nekak to ne zelim.. uz sve muke jos da i njega gledam.. hehe, ne znam kome bi bilo neugodnije🤪


    Ma nis ti to ne boli. Problem je sto moras biti savrsenk mirna dok ti piknu taj katater u kicmu,  a soraju te trudovi. Tak da su mene drzali babica i asistent anesteziologice,  dok je ona pikala. Nisam ja to nis osjetila. Ugl to ti piknu,  provuku tu cjevcicu neku i onda ti kroz tu cjevcicu daju doze lijeka,  meni je bila zalijepljena na prsima. 

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    EveM

    Bok cure! Recite vi koje ste rodile, epiduralna- to boli il je zanemarivo u odnosu na trudove?
    Joj.. meni buraz bas nedavno presao na ginekologiju u Vinogradsku pa me zeza da ce mi bit na porodu🙈( iako nije sala- stvarno bi bio). Mislim, mozda djetinjasto al nekak to ne zelim.. uz sve muke jos da i njega gledam.. hehe, ne znam kome bi bilo neugodnije🤪


    Nije djetinjasto. Meni sestra radi na merkuru, pa sam joj rekla kad dodjem radjat da ni slucajno ne dolazi, jesmo si jako bliske i ona je to prisla dva puta i nije nam bed pricat o sisama, porodu, guzicama, kakanju, ma o nicemu, al nekako porod mi je malo preintiman za publiku s kojom cu sjedit za stolom i rucat. Naravno muz se ne broji u to. 
    Da mi muz ne moze ici u radjaonu iz nekog razloga, radje bi bila sama.

    A epiduralnu nisam dobila, tj nisam no trazila pa zi ne znam odhovorit

  • Avatar EveM

    EveM

    Broj poruka: 215

    Prijavi adminu

    Proudy tnx, barem jedna briga manje..
    Gumbek- slazem se, jos i uz muza koji ne znam dal i kako ce to podnijeti( lose mu kad vidi krv) sad da se i o tome brinem… 🙈 . 

    https://lmtm.lilypie.com/DDa4p1.png [lmtm.lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    EveM

    Proudy tnx, barem jedna briga manje..
    Gumbek- slazem se, jos i uz muza koji ne znam dal i kako ce to podnijeti( lose mu kad vidi krv) sad da se i o tome brinem… 🙈 .


    Moj muz je rekao da nije vidio kap krvi u porodu. Jedina krv je bila iz rane od epiziotomije, al to je bilo kad je mala vec bila vani, kaze jedino kad je rezao pupcanu da je to vidio  al koliko je bio euforican radi bebe i njenog placa i svakog detalja uz bebu nije mene vise ni dozivio, ni moju pipi ni krv ni nista haha
    Uglavnom ako se muz ne bude navirivao tamo dolje nece vidjet nista strasno :D 

  • Avatar EveM

    EveM

    Broj poruka: 215

    Prijavi adminu

    To sam mu i ja rekla.. skoncentriraj se na mene od ramena na gore.. hehe.. bit ce dovoljno. Ma vidjet cemo, rekla sam mu da ukoliko ne bude siguran- nek ne ulazi. Sta mogu.

    https://lmtm.lilypie.com/DDa4p1.png [lmtm.lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja i muz smo se dogovorili da ce biti sa mnom,  ali nece ici gledati dolje,  nista. I meni i njemu je tako bilo ugodnije. I tak i je i bilo. Cim je usao u boks,  upoznao se s doktorom oni su se lijepo dogovorili da je M zaduzen za gornji,  a doktor za donji sektor. Jedina krv koju je vidio je bila krv na bebi kad je izasala van. To je to.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    ProudMomy

    Ja i muz smo se dogovorili da ce biti sa mnom, ali nece ici gledati dolje, nista. I meni i njemu je tako bilo ugodnije. I tak i je i bilo. Cim je usao u boks, upoznao se s doktorom oni su se lijepo dogovorili da je M zaduzen za gornji, a doktor za donji sektor. Jedina krv koju je vidio je bila krv na bebi kad je izasala van. To je to.


    Ja sam svom odma iduci dan u posjeti naredila da pogleda dolje kakvo je stanje haha i kolika je steta, cimerici je beba bila u inkubatoru pa je nije bilo u sobi, tako da smo sami bili. 
    Malo je negodovao al je pristao
    Uglavnom nije pao u nesvjest, nije se ispovracao, rekao je da je ocekivao puno gore, jedino se grozio konaca, da je imao osjecaj da to ocajno boli 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.