Proljetne bebe/mame 2016.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    pupa stvarno vas sve snašlo..ni ne želim zamišljati što bih bez svoje mrvice da je u bolnici, držim fige da što prije dođe kući :))

    Curke jel čija beba imala žuticu da je dugo trajala, mi imamo 23 dana i žutica je sve gora, a patronažna u utorak rekla daje to okej.. sutra idem pedijatrici briga me..

    [lilypie.com]

  • Kriszta

    Broj poruka: 1180

    Prijavi adminu

    Sorry slučajno sam prijavila…na mobu ne vidim dobro!

    [lilypie.com]

  • Kriszta

    Broj poruka: 1180

    Prijavi adminu

    Moja malena je imala zuticu i kad su nas pustili iz bolnice mi je rekla pedijatrica, da je suncam,da pije puno tekućine i da se ne uplasim ako nakon 2-3 tjedna još bude žuta. .

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Moja uopće nije imala žuticu dok nije došla doma, tako da mi pedijatrica nije ništa rekla..tek je 4-5 dana počela žutiti i sad su joj oči ko maslačak žute..zvala sam patronažnu da ju dođe pogledati i idemo pedijatrici popodne..šta je sigurno, sigurno je :))

    kako ste mi vi ovih dana, lijepo je vrijeme, šetnje ce sada sve cesce i cesce :))

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Cure moje..ja se moram nekom požaliti. Nikada, nikada, nikada ne slušajte savjete drugih koliko god oni bili dobronamjerni. U zadnjih tjedan dana svi mi redom (svekrva, šogorica, susjeda) govore da prečesto hranim malu i da moram napraviti neki razmak od 2-3 sata jer ce dijete biti prevezano za mene itd..i sad ja djetetu u zadnja 3-4 dana nedam cicu na zahtjev već svaka 2 sata i trpim njezin plač i živciram se ovih dana tvog sveg tog jer mi dođe svekrva i gleda me i govori nemoj joj davati, naviknuti ces ju itd..i da bi mi patronažna došla i vagnemo ju i ona dobila 20 g u 6 dana! A prije toga je dobivala od 50-65 g dnevno. Baš sam iznervirala samu sebe toliko da mi je mlijeko kojeg imam za pol sela oslabilo i sad joj moram uvesti dohranu na neko vrijeme zbog svoje vlastite gluposti! -.- A što se tiče žutila..kaže patronažna da je normalno..

    [lilypie.com]

  • Avatar Pupa2

    Pupa2

    Broj poruka: 826

    Prijavi adminu

    Ninach, zao mi je sto ti se to dogodilo, al razumijem te kad kazes da ne slusamo druge…
    Meni se cinilo da plac mog djeteta nije “zdravi” plac i da njega nesto boli… Dijete koje vristi na bocicu i pravi bolne grimase.. A komentari okolo su bili da dijete malo mora nekad i plakati i da je on dijete kojeg treba tjerati jesti itd… Da bi na kraju zavrsio u bolnici. Eto, osjecala sam i vidjela da nesto ne stima…
    Sto se tvog dojenja tice, tvoja beba ima neki svoj ritam i ako se hrani na zahtjev, glupo je uvoditi ta neka pravila kao kod djece na ad-u. Moj je na ad-u i jedva izdrzi 3h, nekad to bude 2 i pol, a kamoli djeca na siki koja nekad pojedu manje, nekad vise… Ti do sada nisi kombinirala ad i sisu, samo sisa jel?

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ninachh12


    Cure moje..ja se moram nekom požaliti. Nikada, nikada, nikada ne slušajte savjete drugih koliko god oni bili dobronamjerni. U zadnjih tjedan dana svi mi redom (svekrva, šogorica, susjeda) govore da prečesto hranim malu i da moram napraviti neki razmak od 2-3 sata jer ce dijete biti prevezano za mene itd..i sad ja djetetu u zadnja 3-4 dana nedam cicu na zahtjev već svaka 2 sata i trpim njezin plač i živciram se ovih dana tvog sveg tog jer mi dođe svekrva i gleda me i govori nemoj joj davati, naviknuti ces ju itd..i da bi mi patronažna došla i vagnemo ju i ona dobila 20 g u 6 dana! A prije toga je dobivala od 50-65 g dnevno. Baš sam iznervirala samu sebe toliko da mi je mlijeko kojeg imam za pol sela oslabilo i sad joj moram uvesti dohranu na neko vrijeme zbog svoje vlastite gluposti! -.- A što se tiče žutila..kaže patronažna da je normalno..

    ne moraš niš uvoditi, pojačaj podoje i doji na svaki kme i po danu i po noći, mlijeko ne može oslabiti…
    sad ti je još i skok imala s tri tjedna pa možda je i zato nervoza prisutna, pa je i više tražila da jede.

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Joj Ninach nemoj slušati svekrvu, one su ti ljubomorne ko pas i najradije bi da ti ne dojiš nego da ona hrani bebača dok si ti negdje sa strane (pereš šporet npr.). Moja je meni mozak popila s pokušajima da mi sabotira dojenje. Samo ti doji čim bebica traži i ako se količina malo i smanjila nakon par dana će to doći na svoje. Nemoj ubuduće slušati takve savjete nego slušaj sebe i bebicu, vi najbolje znate što vam odgovara. A i ta priča biti će vezano za mamu…o Bože, i ja se trenutno naslušavam toga. A za koga bi dijete trebalo biti vezano, za šukunbaku?! Samo se vi mazite i pazite, a ljubomornicama ko je kriv što su ljubomorne

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar NMareN

    NMareN

    Broj poruka: 532

    Prijavi adminu

    Cure pozdrav i od nas, mi smo za dva dana stare 4t a termin je trebao biti za 4dana, stalno si ponavljam sva sreća da je sve dobro završilo. Sa čitanjem mu stvarno nemamo problema,i Dr se čude jer em je ranije rodena,pa je bila i u inkubatoru,pa je tu i carski ali evo sve je super. Nemam granice,upale,ne boli,ma onak školski baš,stvarno sam sretnica čitajući vaše probleme.
     Pupa pričala si da uz svu zelju i trud nisi uspjela dojiti i da ne želiš ovdje osude,nema te tko prozivati niti isušivati,ti su gluposti. Znam da ima svakakvih ljudi ali ne zamaraj se onima koji su negativni. 
    Evo ja sam npr imala jedan komentar koji me baš pogodio. “Pa ti ni ne znaš što znači roditi”, jer je carski bio u pitanju. To mi još kaže zenska osoba,ajde da je muški koji kao nema pojma o tome. Mislim si onak ne ja ne znamniti imam pojma,meni je moju bebu kroz dimnjak ubacila roda jebemu… NNiti sam željela carski,niti sam željela roditi u 36.t,niti sam željela da bude hitno,da bude frka i bebin i moj život u opasnosti,kad sam upitala Dr sa strahom i suzama dal bude carski samo mi je rekla naravno,ne možemo čekati drup i da vam krenu trudovi,jako je hitno. Taj strah cure,ta nemoć,nešto presztrasno… Cure koje su imali carski znaju kakva je to bol poslije operacije,taj cijeli dan,drugi,treći,pa i mjesec dana poslije boli… Alu ja ne znam što znači roditi,baš ružno je to čuti ali oke.. 
    Ninach draga ubila bi te tvoje koje ti samo tako dijele savjete,slušaj sebe,ti si medicinske struke i pošalji ih sve …., dobro su ti rekle cure,samo hrani kad beba traži i bude sve oke sigurna sam.
    Mary36 tako si me lijepo nasmijala .
     Mi vam imamo sa skoro 4t 2700,sitni smo,ali beba kažu jako lijepo napreduje,hranim je na zahtjev,po noći mi zna spavati i po 5h u komadu,buditi je nemiran jer dobiva na težini. Nekako mi odgovara ovo na zahtjev jer to nije svakih tipa sarpt vremena nego u proasiheku svakih 3,5 h,nekad više nekad manje.
    Volite se,nazire,pusajte i uživajte,pusssa od nas velikih i malih 

    Ja to mogu, ja to hoću….

    [lilypie.com]

  • Kriszta

    Broj poruka: 1180

    Prijavi adminu

    Joj Ninachh ja sam toliko htjela i planirala u trudnoći da ću bebicu na zahtjev dojiti, nažalost nisam uspjela,ali koliko sam skuzila,ljudi vecinom smatraju da je to glupost, to mislim stariji ljudi.. Isto tako i tebe razumijem, meni je bilo slično i sad zbog toga ne dojim kako treba. Prvo dijete,uplašena, neiskusna, slušala tuđe glupe savjete, umjesto da slušam svoje dijete. To sad znam sa mjesec dana. Ne odustaj, i ja sam na tuđi savjet uvela Ad i sad se moja ulijenila još više ,siki 2 min i neće više zaspi. .nemoj odustati!!!!!
    Mislim na tebe,drži se.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.