Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    hana123

    Pozdrav , trudna sam 6 tjedana i na prvi pregled idem tek 1.10.
    Tad cu biti skoro 7 tjedana trudna. Mene muci jedna stvar - do danas dok nisam napravila test sam pusila kutiju i vise cigareta na dan. Od danas sam odlučila prestati pusiti ali ne ide mi, trudim se barem smanjiti i evo, dosad sam popusila “samo” 4. Planiram naravno doci na nulu s vremenom. Ali posto sam do danas pusila ko Turcin, hoce li biti posljedica? Sto ako ipak ne uspijem totalno prestati s pusenjem ,nego samo smanjim??? Toliko me strah, eto samo da vidim tu malu mrvicu u sljedeci petak i to ce mi biti motiv za prestanak. Bojim se i pobacaja i missed aba posto vidim da je puno zena to proslo a pusenje je dodatni rizik. Molim vas zene pusacice barem me malo utjesite 😭 nikako da se smirim


    A sve ti to znaš i sama. Apsolutno. Dijete majke pušaćice ima puno veće rizike za sve. Sve drugo je zavaravanje sebe. I jedino što možeš dobiti podršku od drugih majki pušaćica koje će imati “opravdavanje” time sto je susjeda X pušila i eto beba je ok. Ti nikad ne znaš kako će pušenje utjecati na TVOJU bebu. Vjerujem da je teško, ali zar je zdravlje i život TVOJE bebe na drugom mjestu, iza cigarete?!
    Meni osobno nema ništa ružnije vidjeti od trudnice sa već izraženim stomakom i cigaretom i mamu kako doji bebu, a u drugoj ruci puši. Sve viđeno i nerazumljivo. Sretno!

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • medaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Htjela bih vas pitati za savjet, kako postupiti jer i sama sam nasekirana par dana. Naime, trudna sam pet mjeseci, nisam pusac niti sam odrasla u takvoj sredini(izuzev moga brata koji pusi cigarete). Moj muz je pusac i svi njegovi jesu. Otkako smo se uzeli nije mi toliko ni smetalo sve dok nisam ostala trudna. Pusi u kuhinji ali cesto nedovoljno izraci. Zivimo odvojeno od njegovih, tako da su povremeni susreti podnosljivi jer je to kod njih intenzivno(mnogo puse). U par navrata pocelo mi smetati gusiti, osjetim nagon za kasljanje, prosto imunitet mi opadne kao da se razbolim. Nekoliko puta sam muzu skrenula paznju, on kao otvori prozor, makne cigaretu ustrucava se. S obzirom da radi na terenu i kada dodje bude mi zao da kazem smeta mi jer nije stalno tu. Evo ljuti se na mene poceo izlaziti na balkon pusiti i stalno govori istjerala si me. Pokusavam mu objasniti na fin nacin, ali taj je tvrdoglav govori to je kao droga to se mora ispusiti, je li moras sjediti sa mnom kada pijemo kafu zajedno a on zapali. Meni je to glupo da sjedim i pijem kafu u dnevnoj a on u kuhinji.(ni kafu ne pijem ali sam navela primjer). Ne znam kako je imati poriv za cigaretom ali cesto pusaci ne gledaju da li kome smeta. 

  • Avatar pepillu

    pepillu

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Iskreno mislim da je stetnije za bebu sve ove kemikalije koje koristimo u kozmetici tipa dezic sa aluminijem itd. Od jedne , dvi cigarete dnevno

    [lilypie.com]

  • Andrejalozic

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Izvinjavam se nasla sam sada ovu temu
    Dali ima koja mama da je pusila 4 ,5 cigareta dnevno a da je sve bilo uredu s trudnocom pokusavam jos vise da smanjim i nadam se da cu uspeti al se opet bojim

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.