Rodiliste u Osijeku

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ana191

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    A dobro.. Bit ce kako mora biti!! Znaci da kupim najbolje izdajalicu pa da ju ponesem u bolnicu.. Za svaki slucaj.. Kako god, bitno da ona meni nije gladna.. A tokom noci dali da ju budim svaka 2 ili 3 sata  ako se ne probudi? Isto tako ako je pelena puno tokom noci da ju budim i previjam ili cekam jutro? 

  • Donna43

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav :) Imam pitanje vezano za ‘'apartmane’' u rodilištu. Je li netko koristio i koji je način rezervacije (po terminu ili kad dođete u bolnicu) , može li muž biti s vama koliko hoće i kakva je kupaona u toj sobi (pretpostavka da je ima :)) ? 
    Ima li klima/ventilacija/prozor u rađaoni i kakva je situacija u sobama kad je ljeto? 
    Hvala unaprijed :) 

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Ana191

    A dobro.. Bit ce kako mora biti!! Znaci da kupim najbolje izdajalicu pa da ju ponesem u bolnicu.. Za svaki slucaj.. Kako god, bitno da ona meni nije gladna.. A tokom noci dali da ju budim svaka 2 ili 3 sata ako se ne probudi? Isto tako ako je pelena puno tokom noci da ju budim i previjam ili cekam jutro?


    ako si planirala svakako kupiti, onda bi bilo dobro da je imaš i u bolnici… Iskreno, ne znam šta kažu sestre na to, ali videla sam jednu mamu s tim i odlučila da ću je i ja imati sledeći put ;) Za buđenje će ti sve reći, ništa se ne sekiraj, a za bilo kakvo pitanje imaš zvono u sobi kojim pozoveš sestre i sve ti fino kažu… Javi kak je prošlo, držim fige :)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Donna43

    Pozdrav :) Imam pitanje vezano za ‘'apartmane’' u rodilištu. Je li netko koristio i koji je način rezervacije (po terminu ili kad dođete u bolnicu) , može li muž biti s vama koliko hoće i kakva je kupaona u toj sobi (pretpostavka da je ima :)) ?
    Ima li klima/ventilacija/prozor u rađaoni i kakva je situacija u sobama kad je ljeto?
    Hvala unaprijed :)


    S tim nemam iskustva, ali mogu reći za obične sobe bez rezervacije i to :) Ja sam bila na 4. spratu, tri ili četiri kreveta u sobi, ali nije bila gužva, jedan dan sam čak bila sama.. Kupaonica je ok, kakva se može očekivati u bolnici koja nije nedavno renovirana, zavisi kakve imaš zahteve i očekivanja… Meni je bitno da je čisto, a bilo je čisto pa sam bila zadovoljna… Imaju prozori u sobi koji se otvaraju povremeno da se izrači, ja sam rodila 9.9. i bilo je dosta toplo vani, a u sobi je bilo ugodno… U rađaoni sam bila 15ak minuta i nema ti tamo prozora niti ičega ako se dobro sećam, to mi je malo u magli ali znam da nije bilo zagušljivo ni vruće, iako sam ja rodila noću, ne znam kako je preko dana, ali mislim da je ok… Samo si osvesti da je to stara bolnica koja izgleda kao kad je moja svekrva rodila '86., pa nemoj imati previsoka očekivanja i sve će biti ok :) čisto je, a to je najvažnije. Inače, u sobu ne smiju gosti, samo prvi dan i to na kratko, meni su kasnije puštali muža samo na kratko da pokupi neke stvari da ne nosim ja teško i to je to, bebu doguraju do vrata da je vide, nema ulazaka u sobu nakon prvog dana, tako bi trebalo biti bar… e sad za neke specijalne sobe i apartmane ne znam ništa reći

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • iMa16

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Donna43

    Pozdrav :) Imam pitanje vezano za ‘'apartmane’' u rodilištu. Je li netko koristio i koji je način rezervacije (po terminu ili kad dođete u bolnicu) , može li muž biti s vama koliko hoće i kakva je kupaona u toj sobi (pretpostavka da je ima :)) ?
    Ima li klima/ventilacija/prozor u rađaoni i kakva je situacija u sobama kad je ljeto?
    Hvala unaprijed :)

    Ne znam jesi li rodila ali evo moje iskustvo - apartman nisam rezervirala unaprijed jer nisam znala kad ću roditi, u boksu sam pitala babicu jel slobodan, pa je nazvala odjel i eto imala sam sreću da je bio. 
    Apartman NIJE imao vlastitu kupaonicu, tako da sam koristila zajedničku, koja nije tak loša uopće (ležala sam na 3.katu), a na drugom katu čini mi se ima kupaonu ali je navodno derutna. Povlastica apartmana je da ti može doći ko god hoće kad hoće, u posjetu, al ja sam u drugom mjesecu imala peh da je bila zabrana posjeta zbog gripe tako da.. osoblje je bilo super, stalno obilaze i pitaju jel šta treba, ali po cijelom odjelu, tak da nisam imala spešl tretman nit sam ga htjela, što se toga tiče. 
    U rađaoni nisam doživjela prozore, mislim da u samom boksu nemaš, to je kao neka sobica usred hodnika, s vratima sa svake strane ali u hodniku bi trebalo biti (ne sjećam se, trudovi su me šorali 😅 
    )

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Pozdrav dizem temu , ima netko “friski ” da je rodio u Osijeku ? Jel moramo svoje spavacice na porodu imat ili mozemo njihove ? Torba za rosiliste i torba za sobu ili samo jedna torba ?
    I da spominju neku prvu torbu za bebe sta je to ? Poklon nekakav dobijemo ili ?

    [lilypie.com]

  • iMa16

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    kzeli

    Pozdrav dizem temu , ima netko “friski ” da je rodio u Osijeku ? Jel moramo svoje spavacice na porodu imat ili mozemo njihove ? Torba za rosiliste i torba za sobu ili samo jedna torba ?
    I da spominju neku prvu torbu za bebe sta je to ? Poklon nekakav dobijemo ili ?


    Poklon ti je mali violetin paket pelena, i vlažne maramice , ali ponesi još svojih, ovisi kad ćete ići kući pa će ti možda trebati više. 
    Ja sam rodila u 2.mj, trebaš imati svoju spavaćicu, ja sam si uzela jednu za porod u vrećicu sa šlapama, a ostale stvari su u koferu, to sestre odnesu poslije poroda. Ovo sam stavila u vrećicu jer mi je bilo praktičnije nego kopat po koferu, a odmah sam spremila ono u čemu sam došla.

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Ma i mislila sam svakako jos da mi muz pofura pelena sutradan kad bude dolazio ☺ kremicu cu si odmah spakirat a pelene onda sutradan jer kontam da mi ne bude odmah pretrpana na pocetku torba

    [lilypie.com]

  • iMa16

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ana191

    Onda super.. Dada to je takozvano babinje jel😀 bitno da mi sve pokazu posto mi je to prvo dijete pa nista ne znam hah a sto se tice sisanja? Citam po forumima neke su se patile da beba prihvati siku.. Neke ne.. Neke je to bolilo.. To me pomalo zabrinjava..


    Upravo tako, sve je individualno. Meni su sestre bile susretljive, i mogu reći da su ove “starije” bolje nego ove što izgledaju ko da su tek izašle s faxa i iz škole, one se drže svega po knjizi što nije slučaj u praksi(često). 
    Što se tiče bolnog dojenja, meni je u bolnici sve bilo ok, mlijeko nadošlo drugog dana, inzistirala sam da je beba skroz sa mnom, i dojila skroz, svakih 2-3 sata i rekla da ne želim da dohranjuju. Kad sam došla doma počela je neka bol ali samo kak da kažem, kod prvog usisa, osjećaj kao da te ugrize za bradavicu, i onda dok ta bol odjenjava, sve bude ok, znači boli par sekundi. To mi ne trajalo cca mjesec dana, kasnije je prošlo. A opet, moju prijateljicu niš nije bolilo nikad, tak da sve to ovisi. 

  • Pebbles305

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame! Nadam se da me primate u svoj mali krug. Ja sam trudnica u 4. mjesecu trudnoće i termin kada bi trebali upoznati našu djevojčicu je 6.3.2020. Pročitala sam gotovo sve odgovore na ovoj temi i jako sam se zainteresirala za neke informacije i imam par pitanja.
    Naime, kako se oduvijek panično bijim epiziotomije i nisam pobornik klasičnog ležanja pri porodu, oduševilo me par postova ovdje koji spominju mogućnost poroda u položaju koji ti odgovara, a ponajviše porod u vodi!!! Od kako sam počela razmišljati o trudnoći, već sam suprugu govorila i da bi išla u Rijeku kad se jednom približi porod, sve samo da bih se dokopala poroda u vodi (naravno ako samnom i s bebom sve bude ok). Apsolutno sam protiv ikakvih analgezija, dripova ili bilo kakvig ubrzavanja poroda-naravno dokle god je beba zdrava i van opasnosti. Molim sve koji imaju iskustva s našom osječkom bolnicom i kadom, stolčićem i sl. da se jave i podijele iskustvo! Isto tako me zanima, kada je najbolje da odemo na tečaj? Suprug želi biti samnom u rađaoni, a ja svakako želim iskoristiti tečaj u bolnici kako bi ih isto već tako “zaskočila” za kadu 😂…hvala unaprijed na odgovorima i pusa svima 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.