Skok u razvoju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Evo puno se spominje po svim temama vezanima uz bebe, dojenje ili ad!! Da razjasnimo stvar i da sve mame koje se nađu u situaciji skok u razvoju, a sve se nađu, znaju o čemu se radi.. Znači beba visi na cici 0-24, nervozna je, plače, nemirno jede, loše spava, mrzovoljna je itd, itd.. Imate osjećaj da su cice prazne, da vise ko ispuhani baloni, da je mlijeko slabo ili ga nema dosta, a često su to i komentari okoline.. NE, cice nisu prazne, dapače, zato se i zove skok u razvoju.. u tom periodu, koji traje od 3-5 dana prosječno, beba si nacicava mlijeka za slj razvojnu fazu.. što više beba u tom periodu bude na prsima više mlijeka će si navući za daljnje uspješno dojenje. Upravo je skok u razvoju, razlog zašto mame odustaju od dojenja, misleći da nemaju mlijeka jer beba toliko traži i ljuti se na cici, uvode, radi mira u kući ad, da se beba smiri i tu priča staje.. uvođenjem ad vaše tijelo ne dobiva signale za proizvodnju mlijeka i vaša beba ne nacicava da bi imala za 3, 4 dana više mlijeka, radite upravo suprotno, šaljete signale tijelu da ne proizvodi mlijeko koje bebi treba, “zaštopate” proizvodnju..prvi skok se događa kada dođete doma iz bolnice, obićno treći dan nakon poroda.. cice su vam tada pune, nabujale i tvrde, a često mlijeko i samo curi.drugi skok javlja se oko trećeg tjedna ali nema ove prepunjenosti cica jer beba već ima rutinu i do tada je uskladila papanje na svakih 2, 3 sata kako kod koga, treći skok je oko 6 tjedna starosti, zatim oko 12 tjedna, 6 i 9 mjeseci su zadnji koje majke i ne primijete jer je uz cicanje i dohrana u igri.. Ja osobno ni sa jednim sinom nisam skok primjetila, a sluđam iskustva drugih mama da ma wc ne mogu otići tako da je to vrlo individualno.. ono što želi reći je da ne odustajete, INFORMIRAJTE SE, čitajte, tražite, slušajte, pitajte i svako dojenje može biti itekako uspješno..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    mmama, tema je pun pogodak, bar se nećemo više ponavljati ko papagaji na dojenju!

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Super tema mmama! Mjesto za utjehu, savijet i sve sto treba kad nastupe skokovi! 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Nama je poceo skok sa 6 tjedana. Izvela sam bebu malo van na friski zrak i nije izdrzala ni 5 minuta. Onaj sa 3 tjedna me bacio u depru, a na ovaj sam bila spremna i naoruzzana zivcima.  Evo bebunka cijeli dan cica, a ja visim na mobu, kaj bum drugo…

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    krafnica


    Nama je poceo skok sa 6 tjedana. Izvela sam bebu malo van na friski zrak i nije izdrzala ni 5 minuta. Onaj sa 3 tjedna me bacio u depru, a na ovaj sam bila spremna i naoruzzana zivcima.  Evo bebunka cijeli dan cica, a ja visim na mobu, kaj bum drugo…

    Ništa ti surfaj, glavno da je prištekana, tako i treba biti! Čim više i bolje će nacicati i navuči mlijeko za dalje, a tvoje je da izdržiš! Možeš ti to, samo hrabro!!

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    krafnica


    Nama je poceo skok sa 6 tjedana. Izvela sam bebu malo van na friski zrak i nije izdrzala ni 5 minuta. Onaj sa 3 tjedna me bacio u depru, a na ovaj sam bila spremna i naoruzzana zivcima.  Evo bebunka cijeli dan cica, a ja visim na mobu, kaj bum drugo…

    bravo.. nema druge nego tako.. i vjerojatno samo koji dan.. <3

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    ako je skok došao prije 3. tjedna, onda znači da bude došao i prije 6. tjedna? On dolazi kao u pravilnim razmacima ili?

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    ako je skok došao prije 3. tjedna, onda znači da bude došao i prije 6. tjedna? On dolazi kao u pravilnim razmacima ili?
  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    DarijaZ


    MalaMuca


    ako je skok došao prije 3. tjedna, onda znači da bude došao i prije 6. tjedna? On dolazi kao u pravilnim razmacima ili?

    Mislim da ne dolazi u pravilnim razmacima, barem kod nas nije …sve ti je to individualno…to su neka okvirna vremena kad bi trbali doci, da se lakse orijentiras..

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    tako je, skok je cca oko 3, pa OKO 6 tj..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.