Smeđi iscjedak u ranoj trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • buducamama5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav, danas sam trudna 5t i 2d. Jutros mi se pojavio svijetlosmedi vodenasti iscjedak. Odmah sam zvala ginekologinju, propisala mi je Duphaston tablete, odmah sam popila 4. Međutim, krvarenje nije stalo, samo mi se boja iscjetka potamnjivala. Ne krvari konstantno i nemam nikakve bolove. Sto mi je ciniti? Na pregled idem za 2 dana. 

  • DaMa_21

    Broj poruka: 470

    Prijavi adminu

    buducamama5

    Pozdrav, danas sam trudna 5t i 2d. Jutros mi se pojavio svijetlosmedi vodenasti iscjedak. Odmah sam zvala ginekologinju, propisala mi je Duphaston tablete, odmah sam popila 4. Međutim, krvarenje nije stalo, samo mi se boja iscjetka potamnjivala. Ne krvari konstantno i nemam nikakve bolove. Sto mi je ciniti? Na pregled idem za 2 dana.


    Jedino sto se u ovakvim situacijama moze je terapija Duphastonom ili Utrogestanom koju si i dobila. Nazalost, ne postoji nista dodatno sto se moze napraviti.
    Ono sto je pozitivno je da nema svjeze krvi, smedji iscjedak je zapravo stara krv, moguce da se radi o krvi koja je zaostala nakon implantacije,moguce da je puknula neka mala zilica jer je sad cijela maternica dodatno prokrvljena, a mozda postoji i hematom. Smedjarenje i nekad krvarenje ima dosta zena u ranoj trudnoci i s trudnocom cesto bude sve ok :)
    Razmisljaj pozitivno i probaj koliko mozes ostati smirena, jedino sto mozes je otici na hitnu prije pregleda da oni vide je li sve ok.
    Samo moras znat da je 5+2 dosta rano i male su sanse da se na UZV vec sad moze vidjeti srce. 

    👱🏼‍♀️31 🧔🏼‍♂️32

    👱🏼‍♀️ hiperprolaktinemija (adenom hipofize), hashimoto, inzulinska rezistencija. Ciklusi ~26 dana

    07/2022 ➕
    03/2023 N💕

  • buducamama5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    DaMa_21

    buducamama5

    Pozdrav, danas sam trudna 5t i 2d. Jutros mi se pojavio svijetlosmedi vodenasti iscjedak. Odmah sam zvala ginekologinju, propisala mi je Duphaston tablete, odmah sam popila 4. Međutim, krvarenje nije stalo, samo mi se boja iscjetka potamnjivala. Ne krvari konstantno i nemam nikakve bolove. Sto mi je ciniti? Na pregled idem za 2 dana.

    Jedino sto se u ovakvim situacijama moze je terapija Duphastonom ili Utrogestanom koju si i dobila. Nazalost, ne postoji nista dodatno sto se moze napraviti.
    Ono sto je pozitivno je da nema svjeze krvi, smedji iscjedak je zapravo stara krv, moguce da se radi o krvi koja je zaostala nakon implantacije,moguce da je puknula neka mala zilica jer je sad cijela maternica dodatno prokrvljena, a mozda postoji i hematom. Smedjarenje i nekad krvarenje ima dosta zena u ranoj trudnoci i s trudnocom cesto bude sve ok :)
    Razmisljaj pozitivno i probaj koliko mozes ostati smirena, jedino sto mozes je otici na hitnu prije pregleda da oni vide je li sve ok.
    Samo moras znat da je 5+2 dosta rano i male su sanse da se na UZV vec sad moze vidjeti srce.


    Hvala. Pozitivna sam i nadam se da ce sve biti u redu. 🙏🏻🤍

  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    Ja sam imala blagi smedi iscjedak par dana, negdje u 10. tjednu. Nisam dobila nikakvu terapiju, na sljedećem pregledu sve je bilo ok. 

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

  • vjeverica5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage žene, smirite me molim vas.. danas sam bila kod svog mpo doktora na pregledu, uredno sve, trudnoca po uzv 6+5, culi srce kako kuca ♥️🙏 prije toga na pregledu sa 5+3 vidio se plod i otkucaji..znaci kao sve napreduje kako treba..
    Ali, evo sad mi se pojavio smedi iscjedak i drze me grcevi kao kad trebam dobiti ali slabiji.. jutros me dr pregledao, trebam li sad na hitnu ili ne? O svemu je upucen, rekao mi je da pojacam progesteron (cyclogest uzimam 1x1, pojacati cu na 2x1), i da slobodno uzimam magnezij za grceve.. Ovo nam je prvi uspjeh nakon 4godine i 7 transfera, ne mogu uopce opisati koliko sam vam sebe ..

  • ajsa

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    vjeverica5

    Drage žene, smirite me molim vas.. danas sam bila kod svog mpo doktora na pregledu, uredno sve, trudnoca po uzv 6+5, culi srce kako kuca ♥️🙏 prije toga na pregledu sa 5+3 vidio se plod i otkucaji..znaci kao sve napreduje kako treba..
    Ali, evo sad mi se pojavio smedi iscjedak i drze me grcevi kao kad trebam dobiti ali slabiji.. jutros me dr pregledao, trebam li sad na hitnu ili ne? O svemu je upucen, rekao mi je da pojacam progesteron (cyclogest uzimam 1x1, pojacati cu na 2x1), i da slobodno uzimam magnezij za grceve.. Ovo nam je prvi uspjeh nakon 4godine i 7 transfera, ne mogu uopce opisati koliko sam vam sebe ..


    Mozda je smedji iscjedak se pojavio zbog pregleda, zna se desavati. Ja sam imala isto smedji iscjedak od 5 sedmice sve do 12, svaki dan, znalo je teci i u vecim kolicinama. Bila sam na progesteronu isto i uzasne grceve sam imala. Sad smo u 18 sedmici. Jesi javila doktoru da si imala smedji iscjedak? Najbolje da nazoves i pitas njega, reci ce ti da li ima potrebe ponovo dolaziti.

  • vjeverica5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    ajsa

    vjeverica5

    Drage žene, smirite me molim vas.. danas sam bila kod svog mpo doktora na pregledu, uredno sve, trudnoca po uzv 6+5, culi srce kako kuca ♥️🙏 prije toga na pregledu sa 5+3 vidio se plod i otkucaji..znaci kao sve napreduje kako treba..
    Ali, evo sad mi se pojavio smedi iscjedak i drze me grcevi kao kad trebam dobiti ali slabiji.. jutros me dr pregledao, trebam li sad na hitnu ili ne? O svemu je upucen, rekao mi je da pojacam progesteron (cyclogest uzimam 1x1, pojacati cu na 2x1), i da slobodno uzimam magnezij za grceve.. Ovo nam je prvi uspjeh nakon 4godine i 7 transfera, ne mogu uopce opisati koliko sam vam sebe ..

    Mozda je smedji iscjedak se pojavio zbog pregleda, zna se desavati. Ja sam imala isto smedji iscjedak od 5 sedmice sve do 12, svaki dan, znalo je teci i u vecim kolicinama. Bila sam na progesteronu isto i uzasne grceve sam imala. Sad smo u 18 sedmici. Jesi javila doktoru da si imala smedji iscjedak? Najbolje da nazoves i pitas njega, reci ce ti da li ima potrebe ponovo dolaziti.


    Hvala bogu, iscjedak je stao jos jucer ujutro.. a bas taj dan na pregledu sam ga pitala sta ciniti u slucaju da se pojavi smedi/rozi iscjedak, da li da idem na hitnu..i rekao mi je da ne treba, dok nije crvena krv ili izljevi da nema potrebe na hitnu, pojacati progesteron (sad uzimam cyclogest 2x1) i pratiti.. zasad sam ok, ali se zabrinem jer uvijek mislim na ono lose.. 

  • ajsa

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu


    vjeverica5

    ajsa

    vjeverica5

    Drage žene, smirite me molim vas.. danas sam bila kod svog mpo doktora na pregledu, uredno sve, trudnoca po uzv 6+5, culi srce kako kuca ♥️🙏 prije toga na pregledu sa 5+3 vidio se plod i otkucaji..znaci kao sve napreduje kako treba..
    Ali, evo sad mi se pojavio smedi iscjedak i drze me grcevi kao kad trebam dobiti ali slabiji.. jutros me dr pregledao, trebam li sad na hitnu ili ne? O svemu je upucen, rekao mi je da pojacam progesteron (cyclogest uzimam 1x1, pojacati cu na 2x1), i da slobodno uzimam magnezij za grceve.. Ovo nam je prvi uspjeh nakon 4godine i 7 transfera, ne mogu uopce opisati koliko sam vam sebe ..

    Mozda je smedji iscjedak se pojavio zbog pregleda, zna se desavati. Ja sam imala isto smedji iscjedak od 5 sedmice sve do 12, svaki dan, znalo je teci i u vecim kolicinama. Bila sam na progesteronu isto i uzasne grceve sam imala. Sad smo u 18 sedmici. Jesi javila doktoru da si imala smedji iscjedak? Najbolje da nazoves i pitas njega, reci ce ti da li ima potrebe ponovo dolaziti.

    Hvala bogu, iscjedak je stao jos jucer ujutro.. a bas taj dan na pregledu sam ga pitala sta ciniti u slucaju da se pojavi smedi/rozi iscjedak, da li da idem na hitnu..i rekao mi je da ne treba, dok nije crvena krv ili izljevi da nema potrebe na hitnu, pojacati progesteron (sad uzimam cyclogest 2x1) i pratiti.. zasad sam ok, ali se zabrinem jer uvijek mislim na ono lose..


    Super bas mi je drago. Probaj se opustiti i sto vise mozda odmaraj. Meni je moja dokt rekla posto nije mogla naci razlog smedjeg iscjedka da je moguce pucanje kapilara, i najvise sam ga imala kad saam se puno kretala ili nesto cistila po kuci. Tako da moze biti isto i kod tebe. U svakom slucaju ako se pojavi opet ja bih nazvala dokt da ponovo pogleda. 

  • vjeverica5

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu


    Evo mene opet.. u cetvrtak popodne mi se javila i prava krv, ne puno ali crveno i naravno panicno sam odjurila na hitnu.. doktorica me tamo pregledala i rekla da je sve u redu, plod je tu i srce kuca..za sve ostalo je prerano da bi ista vidila. Kaze da ima vise razloga zasto ta krv tj smeđarenje i slicno, ali posto sam na terapiji vec, nema mi sta drugo dati..jedino sto mogu je mirovati.. e sad, ja mirujem ali ne toliko da doslovno cijeli dan prelezim u krevetu, tijekom dana sam na kaucu, sjedim i lezim. Uzmem si za jesti, stavim sude u masinu, 100 odlazaka na wc i slicno.
    Da li bi se to mozda smirilo (jer mi se i danas javilo) kada bi mirovala bas strogo? Doslovno da se samo na wc dizem, i da sam skroz u krevetu?
    Strah me tog konstantnog brljavljenja, a i sama doktorica mi je rekla da mi vise stete silni pregledi nego ta krv i iscjedak.. a opet, tesko se smiriti i biti pozitivan ovako😔

  • Aluna

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav,pitanje za vas cure, u 11tjednu trudnoce sam.,jucer mi se pojavila svjeza krv,odmah sam otisla kod doktorice, beba je aktivna srce kuca i cerv zatvoeen.dobila utrogesran 3×2.. međutim svaki put nakon mokrenja smeđi iscjedak tamno smedi. Doktorica nezna razlog krvarenja.,dali je neko od vas bio u istoj situaciji? Kako se zavrsilo? Pregled imam tek u cetvrtak.,bas sam u strahu jer mi smedi iscjedak ne prestaje.,jedino nemam nikakve bolove… 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.