Spinalna anestezija

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Pia123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Prošlo je 8 dana od spinalne anestezije i još uvijek imam glavobolje i bol u vratu i leđima, znatno manji, no nigdje nisam pročitala da je nekome smetao zvuk. Imam osjećaj zacepljenih ušiju, a glasniji zvukovi su mi gotovo neizdrživi. Ipak, espresso sa šećerom pomaže :) 

  • Nicky

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam imala carski sa spinalnom anestezijom  u 12.30, poldigli me ujutro u 7 “kaoi sve ostale” ja samo pala nazad na krevet, kasnije me tjerali da sjedim pola sata u 11, uspila se dici u pet popodne, nakon toga pocele uzasne glavoblolje 2inekcije voltarena svaki dan…. nisam nista znala o epiduralnoj jer su me za opciju anestezije pitali u liftu dok sam isla na operacijski stol. Objasnjeno mi od jedne ces spavati od druge si budna, ja rekla daj sto je bolje za bebu. Kad glavobolje nisu prestale 3 dana receno mi da sam luda I razmazena a nakon toga su se sjetili pogledati moj karton I rekli ah imala si epiduralnu to se zna dogoditi…pij coca colu… 
    Neznam sto da mislim…
    Neznam jesam sama kriva jer nisam se informirala o anestezijama ali osim “ velik drob mali kukovi” nije mi receno da cu na carski do 12, carski je bio u 12.30…

  • Avatar Pipi77

    Pipi77

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja sam radala vaginalno, ali sam trazila epiduralnu. Jucer sam dosla kuci i bol u vratu i ramenima su uzasni. Glavobolju sam imala samo prvi dan i terapija mi je isto bila kava cola dosta tekucine i lezanje. Svakih 6 sati brufen. Ne mogu sjediti a hodanje si ogranicavam samo do wca. Meni jedino glupo to sto su me u bolnici uvjeravali da bol u vratu i ramenima nije od anestetika. 

  • IvanaaT

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ja sam imala posljedice paralize nakon epiduralne anestezije i nisam mogla od boli u vratu i glavi ležati na jastuku već samo na ravnom bez ikakvog  micanja..Nakon krvne zakrpe koju sam dobila u bolnici Sveti Duh idući dan nakon poroda sva bol je bila kao rukom odnesena. Ali i zahvat krvne zakrpe ima moguće ozbiljne komplikacije. Epiduralna mi je produžila porod, uspavala bebu, usporila joj rad srca..I skoro smo završili porod sa vakumom..Ali Bogu hvala u zadnji su mi tren pritisnuli trbuh..Trudna sam ponovo i molim Boga da se ne nađem u tom očaju da od muke ponovo zatražim epiduralnu. Spinalnu sam dobila na carskom rezu a tada sam imala samo treskavicu..

  • istep

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nisam mama muško sam :), ali imao sam slične gotovo identične simptome i imam potrebu unaprijediti ovaj post jer mi je pomoglo pa da i budućim mamama pomogne.

    Naime operirao sam koljeno i dobio spinalnu anesteziju. Danas je 7. Dan. Subota je, a operacija bila u petak. Gotovo ne osjećam tegobe, pa ću opisati što je meni pomoglo.
    Prva dva dana nakon ustajanja sam isto imao ubitačne bolove u glavi i vratu na skali od 1-10 negdje 8.5-9 stvarno jako.
    Bez micanja samo ležeći položaj mi je odgovarao jer sam bio užasno ukočen i jaki bolovi u zatiljku vratu i glavi. Tad su mi dali dupli brufen od 400mg na mojih 70 kg. I to je pomagalo tada. Tako prva dva dana i ležeći položaj i puno tekućine da se ispere anestezija jer kao što je i pisalo na svakog anestezija drugačije djeluje.
    Nakon toga puno strpljenja brufen svakih 6h i puno tekućine. 
    Ono što sam otkrio i što je odnijelo bol do kraja to je svježi sir sa češnjakom. Bolničar je rekao da i limun u vodi pomaže.
    Prvi obrok s češnjakom je smanjio glavobolju za pola. Drugi do kraja. A treći obrok s češnjakom i sirom je odnio i bol u leđima jer se bol micala s vrata prema križima.
    Evo ispričavam se na duljem postu. 
    Ali češnjak i sir su zakon i to mi je stvarno pomoglo!
    Sretno dalje!

  • istep

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    istep

    Nisam mama muško sam :), ali imao sam slične gotovo identične simptome i imam potrebu unaprijediti ovaj post jer mi je pomoglo pa da i budućim mamama pomogne.

    Naime operirao sam koljeno i dobio spinalnu anesteziju. Danas je 7. Dan. Subota je, a operacija bila u petak. Gotovo ne osjećam tegobe, pa ću opisati što je meni pomoglo.
    Prva dva dana nakon ustajanja sam isto imao ubitačne bolove u glavi i vratu na skali od 1-10 negdje 8.5-9 stvarno jako.
    Bez micanja samo ležeći položaj mi je odgovarao jer sam bio užasno ukočen i jaki bolovi u zatiljku vratu i glavi. Tad su mi dali dupli brufen od 400mg na mojih 70 kg. I to je pomagalo tada. Tako prva dva dana i ležeći položaj i puno tekućine da se ispere anestezija jer kao što je i pisalo na svakog anestezija drugačije djeluje.
    Nakon toga puno strpljenja brufen svakih 6h i puno tekućine.
    Ono što sam otkrio i što je odnijelo bol do kraja to je svježi sir sa češnjakom. Bolničar je rekao da i limun u vodi pomaže.
    Prvi obrok s češnjakom je smanjio glavobolju za pola. Drugi do kraja. A treći obrok s češnjakom i sirom je odnio i bol u leđima jer se bol micala s vrata prema križima.
    Evo ispričavam se na duljem postu.
    Ali češnjak i sir su zakon i to mi je stvarno pomoglo!
    Sretno dalje!


    Glavobolje su nestale 4. Dan, a bol u leđima 6. Dan.
    Sretno dalje! :)

  • istep

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    istep

    istep

    Nisam mama muško sam :), ali imao sam slične gotovo identične simptome i imam potrebu unaprijediti ovaj post jer mi je pomoglo pa da i budućim mamama pomogne.

    Naime operirao sam koljeno i dobio spinalnu anesteziju. Danas je 7. Dan. Subota je, a operacija bila u petak. Gotovo ne osjećam tegobe, pa ću opisati što je meni pomoglo.
    Prva dva dana nakon ustajanja sam isto imao ubitačne bolove u glavi i vratu na skali od 1-10 negdje 8.5-9 stvarno jako.
    Bez micanja samo ležeći položaj mi je odgovarao jer sam bio užasno ukočen i jaki bolovi u zatiljku vratu i glavi. Tad su mi dali dupli brufen od 400mg na mojih 70 kg. I to je pomagalo tada. Tako prva dva dana i ležeći položaj i puno tekućine da se ispere anestezija jer kao što je i pisalo na svakog anestezija drugačije djeluje.
    Nakon toga puno strpljenja brufen svakih 6h i puno tekućine.
    Ono što sam otkrio i što je odnijelo bol do kraja to je svježi sir sa češnjakom. Bolničar je rekao da i limun u vodi pomaže.
    Prvi obrok s češnjakom je smanjio glavobolju za pola. Drugi do kraja. A treći obrok s češnjakom i sirom je odnio i bol u leđima jer se bol micala s vrata prema križima.
    Evo ispričavam se na duljem postu.
    Ali češnjak i sir su zakon i to mi je stvarno pomoglo!
    Sretno dalje!

    Glavobolje su nestale 4. Dan, a bol u leđima 6. Dan.
    Sretno dalje! :)


    Dakle onda je bio 1 brufen od 400mg svakih 6h*
    Zahvaljujući bolničarima za kavu, colu i češnjak i limun.
    Ukratko kava i cola su stvarno pomagale, ali narezani češnjak pomiješan sa svježim sirom je najviše pomogao!

  • Anaos

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Strasno sam se bojala spinalne anestezije i jedini razlog zasto sam pristala na nju je razgovor s anesteziologom koji mi je objasnio da je spinalna bolja za bebu jer joj anestetik ne prelazi u krvotok kao u opcoj.
    Inace sam medicinske struke i zbog toga su strahovi bili jos veci.
    Sam protokol anestezije je bio vrlo jednostavan. Prvo sam dobila lokalnu anesteziju da sam ubod nebude bolan. Zatim sam se morala jako nagnuti ( kao macka) i anesteziolog je aplicirao anesteziju. Vrlo malo sam osjetila, ali nemogu reci da je bilo bolno.
    Ono cega sam se grozila i cega me bilo jako strah je osjecaj da nemogu micati nogama, medjutim kad je anestezija pocela djelovati osjecala sam toplinu u nogama i intenzivan osjecaj relasacije. Zapravo bilo je jako ugodno, to nisam nigdje procitala pa sam htjela podijeliti s vama😊!
    Sama operacija je prosla vrlo brzo, doslovno nista nisam osjetila, doktori i osoblje su se trudili da me opuste i vise nikada nebih bila u dvojbi spinalna ili opca.
    Osjet u nogama mi se vratio kroz nekoliko sati, nikakve bolive u kraljeznici nisam osjecala kao ni glavobolju.
    Jedno pozitivno iskustvo u svakom slucaju!

  • aaa.s11

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pia123

    Prošlo je 8 dana od spinalne anestezije i još uvijek imam glavobolje i bol u vratu i leđima, znatno manji, no nigdje nisam pročitala da je nekome smetao zvuk. Imam osjećaj zacepljenih ušiju, a glasniji zvukovi su mi gotovo neizdrživi. Ipak, espresso sa šećerom pomaže :)


    I ja imam osjecaj zacepljenih usiju, ne uvijek, ali imam. Je li Vama proslo samo od sebe? 

  • mario123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ima li pomoći.
    Prekucer radio turp skleroze vrata mjehura i u sali me ubjedivali da je bolje spinalna.
    Imam skoliozu i prvi put valjda promasi, legnem odmorm kaze ajmo opet, psujem ja, vec boli i potrefi.
    Zavrsila operacija, danas treci dan
    Vrat puca i leda, ne mogu se podići i popiti sta. Kao da mi se vrat odvaja.
    Sta da rasim?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.