Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Mame, da li neka od vas ima problema sa štitnjačom?
    Ja sam i prije trudnoće pila terapiju (Euthyrox).
    Kakva su vaša iskustva? Je li sve bilo u redu sa trudnoćom? Koliko često idete endokrinologu?

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Me+mybaby

    Me+mybaby

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Ja sam tek u trudnoci uz sve ostalo dobila i hipotireozu. Za pocetak samo 25mcg Euthyroxa. Svakih mjesec dana sam na kontroli. Za sad sve ok. I ocekujem tako i do kraja.
    Frendica je imala opakih problema i nikako joj odrediti dobru terapiju i sad ima zdravu curicu doma. 

    https://lb1f.lilypie.com/XPQ8p2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Ja od malena imam problema sa stitnjacom tj imqm ciste ali nikada u zivotu nisam pila nikakve tablete. Jedino sam svakih par godina znala ici na uzv cisto da vidimo da se ciste ne povecavaju. Sad u trudnoci mi je tsh 3.74 dr kaze da je to ok. Osobno nemam nikakvih simptoma i trudnoca je hvala Bogu uredna. Zanima me sad jedna stvar, jel vi imate kakve simptome/poteskoce i koje posljedice stitnjaca ima na trudnocu?

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Pandica1510, nemam za sada nikakve simptome ni poteškoće. Zapravo, nemam ih otkad sam krenula piti tableta. Ja sam išla na uvz i nemam srećom ciste. Za sada je sve u redu, ali ja sam trudna 8tj+5d. Moram ići na vađenje krvi + urin pa ćemo vidjeti. 12.1. sam napravila rutinsku kontrolu i tsh je bio 5.0. Trenutno čekam pregled za endokrinologicu, pa ćemo vidjeti što će mi ona reći… Nadam se da neću dugo čekati. :/
    Me+mybaby, ja pijem od 75mcg, za sada… Ipak se nadam da će mi smanjiti.

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Bebusko@2017

    Bebusko@2017

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Ja sam u borbi od nekih 9,10 godina.S 15 operirana ,cijelu stitnjacu su mi vadili.Na terapiji inace oko 125mg eutyrox ,trenutno 200mg 22+3 tt.
    Imala sam spontani 2016 u 5.mj bila sam trudna 11tj.
    Tada mi je tsh bio 21.
    Mislim da se sve moze uz redovne kontrole…Sretno i bez straha  

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Nikad nisam imala (otkrivenih) problema sa štitnjačom. U trudnoći mi se to otkrilo i sad pijem Euthyrox (50). Trenutno mi je 1.07 (u subotu vadila krv). Što se tiče nekih simptoma, možda ubrzano debljanje. Na početku trudnoće sam se udebljala 4-5 kila (prva 3-4 mjeseca). 


  • eGo4

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    barbs

    Pandica1510, nemam za sada nikakve simptome ni poteškoće. Zapravo, nemam ih otkad sam krenula piti tableta. Ja sam išla na uvz i nemam srećom ciste. Za sada je sve u redu, ali ja sam trudna 8tj+5d. Moram ići na vađenje krvi + urin pa ćemo vidjeti. 12.1. sam napravila rutinsku kontrolu i tsh je bio 5.0. Trenutno čekam pregled za endokrinologicu, pa ćemo vidjeti što će mi ona reći… Nadam se da neću dugo čekati. :/
    Me+mybaby, ja pijem od 75mcg, za sada… Ipak se nadam da će mi smanjiti.


    Meni je isto problem otkriven u trudnoci-hipotireoza + cvor u desnom reznju koji poslije trudnoce moram punktirati. U pocetku sam bila na 50mcg pa mi je doza povecana na 75mcg, danas bila na kontroli pa se nadam da ce sada biti ok i da mi vise nece morati povecavati dozu. Inace idem svakih 6 tjedana na kontrolu.Sad sam 17+6 tt.
    barbs mislim da ce tebi na povecati dozu jer ti je tsh 5, a preporuke su da u prvom tromjesecju trudnoce bude ispod 2,5.
    Sretno!

    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Ja sam u ponedjeljak išla na pregled kod endokrinologice i promijenila mi je terapiju. Jedan dan tableta od 100mcga, a drugi dan od 125mcga… Svaki mjesec na pregled kod nje i vađenje krvi. 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Bebusko@2017

    Bebusko@2017

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Ja sam hiper.
    Svaki put mi povecava dozu.
    Moje sestre su imale problema s hormonima stitnjace u trudnoci,dojile su do 2.mj djetetovog zivota i trebale prekinut.Bas me zanima ocu li ja moc dojit ,na stalnoj sam terapiji.
    Ako imate kakva saznanja o stitnjaci i dojenju pisite,ili mozda neki link clanka…. 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Evo, probala sam pogledati na netu i našla ovaj članak :)

    http://forum.roda.hr/threads/15429-Hipertireoza-i-dojenje [forum.roda.hr]

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.