Što vas živcira u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar jolevk

    jolevk

    Broj poruka: 180

    Prijavi adminu

    mene nezivcira nista hvala Bogu jer sam kuci 24/7 kuci zbog komplikacija..hehe..ali mi ide tako na zivce moja svekrva koja je pocela sad vec biti nervoznija vec ja kao da ona rada. i svaki dan me zove da vidi di sam a ja u krevetu iskoristavam spavanje. :D a inace nije takva prvo unuce pa ju jos i nekako mogu razumjeti..diranje stomaka samo muz smije i to on samo navecer se pomazi prije neg legne  spavati :D

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    aiiiiiii, sad bi mogla pisati satima..

    poludim na ono klasično, “ sad moras jesti jesti za dvoje” i “sad MORAS jesti to i to, jer to ti je dobro za bebu”, a meni se bas ta cokolada ili bas TO nesto ne jede jer mi je sad ogavno..
    pa ono, “ sad bi trebala poceti jesti meso, ipak si trudna”…na to mi se kosa na glavi digne! ne jedem meso vec 10 godina, bebica se razvija i vise nego dobro, cak mi stalno doktorica govorinda ima trbuscic i da voli papati, pa mi se nekako cini da to sto ja ne jedm meso, njemu apsolutno  nista ne skodi…
    a danas sam bila kod cura na poslu, pa oni komentari “ ajme, pa ti se nisi nista udebljala” …to me zapravo nebi trebalo smetati, ali glavno pitanje je kad nazovem ili odem tamo koliko sam se udebljala….cini mi se kao da navijaju da budem debela prasica valjda, pa da im bude lakse…

    ..ono da me da se prema meni ponasaju kao prema invalidu, ne moram ni spominjat
    …oni savjeti kako sad ne smijem sjediti ovako ili onako, lezati , hodati u japankama, vaditi ves iz ves masine, ici na more, prati kosu, lakirati nokte i jos svasta nesto…
    isto tako, ne smijes piti ovo, jesti ono….sve je stetno! ma nemoj, tko to kaze? meni se nije dogodilo nista kad sam jela gljive i pila caj od kamilice!
    to sam vec napisala, trebale bi se sve izvrnuti na ledja, i cekati da prodje tih 9 mjeseci u baloncicu…

    mah, sjetiti cu se ja jos kojecega, samo da me pukne inspiracija..

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Moram priznat da se baš ni ne obazirem na tuđe komentare al mi je smješno to što svi očekuju da kao trudnica trebam valjda imat 100 kg pa mi se onda čude i gledaju me kao da sam bolesna jer mi samo trbuh raste…a jedina stvar od koje ludim je kad si ljudi koji meni nisu bliski dozvole da mi diraju trbuh,to mi stvarno smeta i mogla bih vrištat onda!!! grr

    5ra ;)

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    5ra


    Moram priznat da se baš ni ne obazirem na tuđe komentare al mi je smješno to što svi očekuju da kao trudnica trebam valjda imat 100 kg pa mi se onda čude i gledaju me kao da sam bolesna jer mi samo trbuh raste…a jedina stvar od koje ludim je kad si ljudi koji meni nisu bliski dozvole da mi diraju trbuh,to mi stvarno smeta i mogla bih vrištat onda!!! grr

    e, a to diranje trbuha!!! pa kako sam to mogla zaboraviti!!!
    ja ne dam nikome osim R-u da dira trbuh…i to je to ! sad sam vec ljudima umjesto “bok” kad se vidimo pocela govoriti “ ne diraj mi trbuh, to ne volim”, pa tek onda mozemo dalje razgovarati!

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Sreca pa sam to diranje trbuha nekako izbjegla i u iti sam okruzena ljudima koji nemaju potrebu prepipavat me po trbubu…samo mi se jednom dogodilo da sam srela jednog frenda i nakkn sto sam mu rekla da sam trudna odmah me poced pipati…uzasan osjecaj tak da srecom ostali nisu takvi…jedino volim kad me muzek mazi pa tibici i onda se nas misek pocne ritati

  • Avatar ninika11

    ninika11

    Broj poruka: 894

    Prijavi adminu

    Joj meni je jedna ženska osoba na jednom rođendanu( ima 35 godina, sama, bez djece dečka muža) napala da otac mora blagoslivljat dijete svaki dan i da mi nije pametno svima govoriti da sam trudna.. A ona je to načula iz mog razgovora sa kumom… Znači nisam joj došla i rekla e trudna sam ženo koju vidim treći put u životu. Ja ako hoću da cijeli svijet zna to je moja stvar… Baš me naživcirala bila. I stalno neke komentare dobacivala glupe, a pojma nema o ničemu..

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    A meni je super kad me netko pita koji sam mj trudnoće, pa ja kažem 4,5, i onda: Pa već ti je toliki trbuh?
    Gle, ekipa - da sam 1) mršavica pa mi samo trbuh raste, reakcija bi bila: a kaj ti niš ne jedeš, trebaš sada više jesti, blah blah blah
    Sada kad sam 2) veća - kak ti je veliki trbuh, moj je bio takav kad sam išla roditi (a to govori žena koja ima 1 dijete i ima brat-bratu 40 kg ako se uključi posteljina i krevet na kojem leži)
    I onda kaj da ja na to velim - sam se nasmijem i slegnem ramenima, ali ak mi to još jednom kaže netko koga ne poznam baš najbolje (što mi se dogodilo u prvoj trudnoći 2 tjd prije poroda), onda bum opet odbrusila: Ja bum smršavila poslije poroda, vaš IQ, s druge strane, ne bu nikad bio veći.
    Diranje trbuha me ne smeta ako je od osoba koje znam, osobe koje ne znam nek se maknu.
    Kad kažem da ću koristiti platnene pelene onda me blijedo svi gledaju, da jel sam normalna, zašto kad ima toliko jednokratnih, pa to je dodatni posao, pa ovo, pa ono…. :rolleyes:
    Tretiranje mene kao invalida - pa daj sjedni, pa nemoj stajati, pa nemoj se živcirati, pa nemoj brzo hodati, pa daj odi na lift - kaj sad zato kaj sam trudna automatski moram dignuti noge u zrak?!?!
    Primjer razgovora: “Pitanje - jel znaš kaj je? Odgovor - beba? Ma da ali KAJ je? Ljudska beba, doduše s obzirom na moj karakter bi moglo biti i zmajsko jaje. Ma joj, kaj se šališ, ma kojeg je spola? Aha, vjerojatno cura, ali još nije 100 %, nije se dobro vidjelo. Aha, a imaš već djece. Da, curicu. Aha.. Ajoj, pa dobro, bitno da je živo i zdravo. GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!”

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Iskrica nadovezujem se na ovo tvoje zadnje
    Jel budete htjeli znat spol??? Da. A kaj je??? Dečko. A baš super da je prvo pa muško…a kaj da je curica onda nebi bilo dobro i nebi ju voljeli i željeli…ja se zgrozim na neke ljude

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

      mi smo još friški pa nisam doživjela ove “afere” s trbuhom.
    Meni su presmiješne žene koje me obavezno pitaju jel povraćam, a onda dok kažem “ne” imaju “zamrznuti” izraz lica, kao da su htjele napraviti kiselu facu pa su se u zadnji tren zaustavile. Što njima ima biti krivo ako su me zaobišle mučnine?! 

    Žao mi je mog dragog, jer smo se mi dogovorili da on neće ići u rodilište sa mnom, i sad mu svi prijatelji koji su to prošli nabijaju osjećaj krivnje kao da on nije dobar otac ako nije tamo sa mnom. E, to mi je stvarno krivo. 

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    E meni su digli tlak svi oni pametnjakovici koji savjetuju muzu kako je dobro da ne bude samnom u rodilistu jer kao sve ce mu se zgadit I nece me vise nikad taknut I tako to. Naime kad smo saznali da sam trudna odma je rekao da ce biti u rodilistu I onda sad kad sam na kraju s tolikom euforijom govori kako nece prisustvovat rodenju kad god mu netko savjetuje. 
    Kakav covjek mora biti da rodenje djeteta opisuje kao nesto gadno. 
    Ali dobro, mozda je I bolje da budem sama u radaoni.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.