SUA( jedna pupčana arterija) i hiperehogeno crijevo

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav! 
    Trudna sam 17+4 i imam 31 godinu. S obzirom da mi u bolnici gdje vodim trudnocu nisu radili UZV od 10 tj trudnoce suprug i ja odlucili smo otici u privatnu kli iku. Na Uzv mi je doktor rekao da vidi samo jednu pupčanu arteriju umjesto dvije te da beba ima hiperehogeno crijevo sto predstavlja dva blaga markera za kromosomsku bolest..najvise je spominjao Downov sindrom. Ostalo da su organi za te tjedne trudnoce uredni. On mi predlaze amniocintezu ili neki od testova tipa Harmony . Zanima me da li je neka od trudnica ovo prolazila i ima li kakav savjet? Inace nitko mi nije radio kombinirani test; mjerenje nuhalnog nabora itd.iako iza sebe imam vec 3 spontana.

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Isla si privatno  a 3D anomaly scan ili?
    Ja bi išla po još jedno mišljenje. 

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Da. Privatno u Ginekos na 3d anomaly scan

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    bubamara1986

    Da. Privatno u Ginekos na 3d anomaly scan


    Nazalost ne znam puno o tome, ali sigurna sam ako je navedeni dokt.spomenuo amnio da ju je dobro napraviti ! Ako si kod Kosa isla, a mislim da jesi, mozda ga je dobro poslusati !
    Kako to da ti nisu radili mini anomaly, pogotovo nakon 3 spontana???

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Nije bio dr.Kos ali je i ovaj doktor dosta dobar i profesionalan. Nista mi nisu radili i zato sam sad jos vise u panici sto nisam sama inzistirala na uzv ili isla ranije kod privatnika. 

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nazalost,
    Moras sama odluciti sto ces. Rizik spontanog od amnio je cca 1 posto mislim.
    Svakako ako se.odlucis na amnio, odi kod nekog provjerenog ! Znam da ti Kos to sigurno super odradi…
    Ili ako mozes, plati 3900 Harmony, makar ti to nije sto posto garancija da je sve ok, i dalje je to niski ili visoki rizik.
    Zelim ti svu srecu i da sve bude ok !!!

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    A gdje dr.Kos radi preko uputnice?

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

  • Avatar Belle84

    Belle84

    Broj poruka: 913

    Prijavi adminu

    Preporucam Harmony test ako imas financijskih mogucnosti. Sigurno ti je bio doktor Hafner na pregledu. U Ginekosu su svi jako strucni (tamo vodim trudnocu) pa preporucam da tamo napravis ili amnio ili Harmony.
    Jako cudno da te soc.ginekolog nije poslao na mini anomaly scan u 12.tjednu (mjerenje nuhalnog nabora itd). Mislila sam da to svi salju po defaultu.

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Dokt.Kos ne radi u drzavnim ustanovama. Iskljucivo privatno radi u Ginekosu.

    [lilypie.com]

  • Avatar bubamara1986

    bubamara1986

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Bila sam i danas kod svog soc.ginekologa. Inace trudnocu vodim u Petrovoj po njegovom savjetu zbog prijasnjih spontanih. Ugl.on mi preporuca da idem kod dr.Kosa i da popricamo o svemu te da mi on napravi daljnju obradu. 

    “Sve što jesam, i što se nadam da ću biti, dugujem svojoj majci.”

    Abraham Lincoln

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.