Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Gead Grad

    jesam al samo dvije popila zbog valjda operacije da nenadode to vrijeme opet neko kaze nema smetnje i sa svojom dr.sam pricala kaze nema smetnje al mene interesuje da li ce nadoc uopste vise i ako pijem za dojenje


    Majcina ljubav nema granice, stavljaj bebu koza na koza na prsa, pij puno tekucine! Sretno

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam bebicu staru 2 mjeseca. Na težini dobro napreduje (2kg u 2 mj), al imamo oogromnih problema s dojenjem. Odmah sam imala ogromnu navalu mlijeka i do dan danas mi se nije stabilizirala. One početne kvrge su se riješile, ali i sad nastaju po noći. Preko dana su cice stalno prepunjene, ko silikoni. Beba se stalno zagrcava, ima grčeve, i konstantno plače već 2 mjeseca. Ne znam kad plače od grčeva kad od gladi, užas. Često obilno bljuca, pa traži još. Imam osjećaj da jede samo prvo mlijeko. Ja se uvijek izdajam prije da popusti napezost, nekad moram baš dosta al to je nužno da uopće obuhvati bradavicu.
    A znam da se tako samo više stvara… 
    O let downu da i ne govorim
    Ima li nade da ćw se ikad to srediti?
    Po noći je nezamislivo da ju ja sama izhendlam, muž je presvlači da meni kupi vrijeme za izdajanje jer su krcate krcate 

    Na rubu snaga smo

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Maja Vukovic

    Pozdrav, imam bebicu staru 2 mjeseca. Na težini dobro napreduje (2kg u 2 mj), al imamo oogromnih problema s dojenjem. Odmah sam imala ogromnu navalu mlijeka i do dan danas mi se nije stabilizirala. One početne kvrge su se riješile, ali i sad nastaju po noći. Preko dana su cice stalno prepunjene, ko silikoni. Beba se stalno zagrcava, ima grčeve, i konstantno plače već 2 mjeseca. Ne znam kad plače od grčeva kad od gladi, užas. Često obilno bljuca, pa traži još. Imam osjećaj da jede samo prvo mlijeko. Ja se uvijek izdajam prije da popusti napezost, nekad moram baš dosta al to je nužno da uopće obuhvati bradavicu.
    A znam da se tako samo više stvara…
    O let downu da i ne govorim
    Ima li nade da ćw se ikad to srediti?
    Po noći je nezamislivo da ju ja sama izhendlam, muž je presvlači da meni kupi vrijeme za izdajanje jer su krcate krcate

    Na rubu snaga smo


    Upravo si sa ovim izdajanjem napravila zacarani krug. Za pocetak prestani izdajati, izdoji tek toliko da popusti pritisak. Kao da otkopcas grudnjak koji te stezao.
    Drugo, ako imas jak reflek otpusta mlijeka probaj dojiti tako da si ti u polulezecem polozaju a beba na tebi, tako nece djelovati gravitacija i nece se zagrcavati. Mozes i dizati ju usred podoja da podrigne. Podrigne li sada? Ako se zagrcava, vjerojatno se i naguta zraka pa je i normalno da ju to muci 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Znam da loše radim s izdajanjem, al nikad neće doći do hranjivog mlijeka inače čini mi se. I sad nisam sigurna dolazi li jer često već nakon sat vremena trpa ruke u usta
    Da, uvijek je dižemo na podrigivanje.i podrigne. Al ona podriguje i oo oila sata, aat kasnije 
    Naša dojenja traju po 5,6 min. Već tad se uznemiri i neće više jesti. Ili jede jako ružno pa je maknem dase ne Naguta još
    Nekad traju duže pa ju prekidamo
    Al mene uvijek muči što mlijeko n početku izgleda isto kao na kraju, ne izgleda masnije

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Maja Vukovic

    Znam da loše radim s izdajanjem, al nikad neće doći do hranjivog mlijeka inače čini mi se. I sad nisam sigurna dolazi li jer često već nakon sat vremena trpa ruke u usta
    Da, uvijek je dižemo na podrigivanje.i podrigne. Al ona podriguje i oo oila sata, aat kasnije
    Naša dojenja traju po 5,6 min. Već tad se uznemiri i neće više jesti. Ili jede jako ružno pa je maknem dase ne Naguta još
    Nekad traju duže pa ju prekidamo
    Al mene uvijek muči što mlijeko n početku izgleda isto kao na kraju, ne izgleda masnije


    Mlijeko rijetko netom izdojeno izgleda masnije. Kada izdojeno stoji neko vrijeme u posudi moze se vidjeti odvojen masni dio i vodeni ispod.
    Istina da je mlijeko u pocetku vodenije, ali u istom podoju beba dobije i taj masniji dio. Ne treba cekati satima za njega, beba ga dobije u istom podoju. Ako su podoji u razmaku manjem od 2h onda sljedeci podoj mozes zapoceti sa onom koju je zadnju sisala, pa onda prebaciti na drugu.
    Zbog naglog refleksa zbilja preporucam polulezeci polozaj, jer sam i sama bila u istoj situaciji. Mali se zagrcavao i odbijao dojiti u toj mjeri da sam dobila mastitis. Onda smo krenuli dojiti tako da ja lezim a on na meni sa glavom na mojoj ruci kojom bi ga pridrzavala. Dojila sam ga i u polozaju nogometne lopte ali bi ja bila u polulezecem polozaju, on na jastuku i ja bi mu pridrzavala glavu.
    Stavljanje ruku u usta znaci oralnu fazu, beba je spoznala ruke. Ne znaci odmah da je gladna.
    Gladna beba sigurno ne dobije 1kg mjesecno!
    Probaj prije sljedeceg podoja ne izdajati, nego tako ponuditi da sisa, u polulezecem polozaju. Ispod leda si svakako stavi jastuk da ti bude udobno i ‘zavali’ se. Ako imas fotelju, jos bolje.. Stavi bebu na prsa, jednom rukom (onom na kojoj strani sisa) ju uhvati za guzu, a drugom pridrzi dojku. Nakon otpusta mlijeka, kada krene slabije gutati mozes raditi i kompresije, stiskati dojku orema bradavici da joj poboljsas tok mlijeka i da se ne mora puno truditi i tako produljiti podoj.
    Postoje zene koje imaju hiperlaktaciju, ali mali broj. Osobno smatram da je kod tebe problem izdajanje koje moras smanjivati. 
    Ako imas fb profil javi se u grupu Roda, ili na njihov mail ili sos telefon, mozda i oni imaju koji savjet..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Zasto prekidas podoj kad traje duze?
    Bebi je bitno dozvoliti da doji koliko i kada zeli. Makar to bilo po 45 min i da opet trazi za 10 min. S vremenom ce produljiti razmak izmedu dojenja.. Neces pogrijesiti i ako joj ponudis cesce, pogotovo kada je vruce..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Prosao mi komentar..
    Koliko ima podoja dnevno? Koliko mokrih a koliko pokakanih pelena?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Prekidam podoj samo na podrigivanje, al uvijek ako želi još, dam joj. I dajem čim traži.
    Ima 8-9 podoja dnevno. Prosječno 3 kakane, obilno piški, barem 6,7 puta .dojimo uvijek ležećki na boku jer je jako nemirna i teško je obuzdam u bilo kojem drugom položaju.
    Ja imam jako puno mliječnih kanalića, to su mi i na uzv uvijek govorili (imam fibroadenom na lijevoj). Meni se za 4 sata ako spava toliko prepuni dojka da moram izdojiti više. Al uvijek se trudim minimalno. Nema potreba za kompresijama jer ona bi se doslovno udavila (pedijatrica mi je rekla da nije vidjela već jako dugo da netko ima toliko mlijeka)  Možda griješim što se ne budim nakon 2 sata i izdajam… Nisam pametna. 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Mvuk

    Prekidam podoj samo na podrigivanje, al uvijek ako želi još, dam joj. I dajem čim traži.
    Ima 8-9 podoja dnevno. Prosječno 3 kakane, obilno piški, barem 6,7 puta .dojimo uvijek ležećki na boku jer je jako nemirna i teško je obuzdam u bilo kojem drugom položaju.
    Ja imam jako puno mliječnih kanalića, to su mi i na uzv uvijek govorili (imam fibroadenom na lijevoj). Meni se za 4 sata ako spava toliko prepuni dojka da moram izdojiti više. Al uvijek se trudim minimalno. Nema potreba za kompresijama jer ona bi se doslovno udavila (pedijatrica mi je rekla da nije vidjela već jako dugo da netko ima toliko mlijeka) Možda griješim što se ne budim nakon 2 sata i izdajam… Nisam pametna.


    Ja bi na tvojem mjestu dodala jos podoj-dva a izdajanje smanjivala na minimun i na kraju prestala. Postepenim smanjenjem ce se proizvodnja lakse izregulirati i nebi trebalo doci do prepunjavanja.
    Uvijek mozes staviti hladan list kupusa u grudnjak, on sprjecava upale.
    I meni se dogodi ako malac produzi spavanje, da mi dojke budu prepune, ali ne izdajam nego on to posisa uspjesno. Sada. Do njegovih 4 mj smo se borili s njegovim odbijanjem sise, nagovaranjem, izdajanjem i hranjenjem na casu, bocu i spricu izmedu dojenja..
    Ja se nadam da ce malena brzo uhvatiti ritam i da ce ti se hiperprodukcija smanjiti na normalnu

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mvuk

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    A jel i tebi u to vrijeme do 4 mjeseca dijete stalno plakalo?
    Kako ništa ne spava preko dana, srce me boli da je budim po noći ako se uspava na 4,5 sati
    Ona zna lijepo uhvatiti bradavicu, ali se često prenajede i baš obilno onda bljucka

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.