Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ninche9

    Ja sam htjela iskoristit gravitaciju i rodit stojeci ali noge su me izdale pa sam stajala samo par minuta i bilo mi je prebolno(i uz EPI) pa sam rodila u klasicnom hrvatskom polozaju,noge gore na onom metalnom i tiskaj


    Lako je zamisljati sta i kako al kad dodje do toga vise ne znas kak bi i sta bi… 😨😨 moj je dragi tooootalni protivnik EPI pa cu morati bez toga, rekla sam mu vec da cu mu to masno naplatiti. Nekak cu izdrzati kad su sve druge izdrzale, uostalom vec sam pisala da sam iz prve ruke vidla porod, valjda nece biti puno gore. Samo da ne popucam i da me ne sivaju… to mi je najveci strah!!

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Marijana,tako je,pocetkim nove godine za prethodnu. A za porod ti drzim fige kao i ostalim da prodje brzo ,bez pucanja i savova. Samo hrabro! I lijepa su oba imena :)

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Hvala cure na odgovorima. Evo danas idem opet kod sefice na razgovor,da vidimo kaj cu radit i kada…a za ginekologa mislim da mogu mjenjat kad hocu da tu nema tih kvartala,al ak neko zna sigurno da ima veze nek napise.. a meni je toliko lose,cijelu noc nisam spavala od mucnine… Neznam kaj cu ja u ponedeljak radit na poslu,pogotovo kad osjetim sve one mirise.. stim da jos moram putovat busem i sbanom..

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Marijana ja imam do bolnice autom isto 15tak min i isla sam odmah cim mi je puknuo vodenjak. Dok sam dosla u bolnicu bila vec 7prstiju otvorena.

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Marijana zasto je protiv EPI? I ja sam bila jer sam citala forume gdje Hrvatice pisu da ih bole leda kasnije te ovo te ono.. ali tu je EPI skoro kao dobar dan. Ne radi to sarlatan nego anesteziolog koji zna svoj posao. Olaksaj si draga, nemoj se junaciti.
    Ja sam mislila da cu izdrzati kao i sve druge zene i nase mame i bake..ali kad je ozbiljnije krenulo trazila sam SVE. Meni je od puknuca vodenjaka i prvih trudova koji su krenuli u autu pa do minute kad je dosla beba proslo 13 sati i 30minuta. Bez EPI i one sprice opijata mislim da bi umrla od bolova (ali stvarno!!) a mislim za sebe da imam visi prag boli nego vecina zena koje poznajem
    Benedikt je lijepo ime. Jako neobicno a lijepo


    Nemoj se bojat pucanja.ja to nista nisam osjetila i lijepo su me sasili.boli poslije ali brzo prode ako lijepo cijeli
    Mene je bilo strah rezanja

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ninche mom ti je dragom nezamislivo da mi netko u kicmu gura ogromnu iglu i nesta uspricava u mene. Procitao je dosta tih clanaka gdje su navedene nuspojave i kasnije “posljedice” od bolova u ledjima, migrena itd itd i totalni je protivnik toga da se unaprijed odlucuje za to bez da se proba roditi bez tih sredstava. Ali s druge strane, prosli smo tecaj i skuzio je da postoje situacije kad jednostavno ne ide drugacije, kad beba jednostavno ne ide lako van pa je potrebna EPI. U tom slucaju bi radje da me ubodu tom iglom nego da mi rade carski. Bila sam bas neki dan na prijavi j bolnici i uzela papire za ispuniti, izmedju ostalog i suglasnost za EPI ako bude doslo do toga. A i moja mi je babica rekla da doktor kad vidi da ne ide drugacije i da se mama jako muci, sam predlozi EPI. Protiv toga se mm ne bi bunio. Stvarno je mm moderna i super osoba, nimalo zatucan, ali sts se poroda tice tu je izraziti zagovornik prirodnog poroda jer je “najnormalniji” i za mamu i za bebu.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ninche, Skocki, Pandice sta mislite jel pametno unaprijed uzeti jedno pakovanje AD “za svaki slucaj”? Naravno da planiram dojiti i molim Boga da odmah krene mlijeko bez problema. Koju vi dohranu koristite? Nasla sam SWT ovaj rezultat testiranja (ovo je 5 ADova na vrhu liste)

  • MM2245

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Marijana

    Ninche, Skocki, Pandice sta mislite jel pametno unaprijed uzeti jedno pakovanje AD “za svaki slucaj”? Naravno da planiram dojiti i molim Boga da odmah krene mlijeko bez problema. Koju vi dohranu koristite? Nasla sam SWT ovaj rezultat testiranja (ovo je 5 ADova na vrhu liste)

    Meni je Bebivita bila najbolja.
    Sve ostale su tesko padale na zeludac.

    Ljubek-zubek 2.2.2014.
    Misic-pisic 4.5.2016.
    Ljubicica 12.10.2017.

  • tinatina1

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Ja sam imala ( u BiH) zagovoreni drugi carski rez sa spinalnom anestezijom medjutim trudovi i porod su krenuli ranije pa nisam primila tu anesteziju nego opcu. Pa moze li mi netko reci koja je razlika izmedju epidural i spinal anestezije ? 
    Idem uskoro na pregled ovdje u Stuttgartu pa da znam ako mi netko nesto ponudi haha ( ja nista ne odbijam )

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    MM2245

    Meni je Bebivita bila najbolja.
    Sve ostale su tesko padale na zeludac.


    MM2245 stvarno? Evo bas sam bila u Lidlu i u Mülleru i ne mogu se nacuditi kak je to povoljna hrana a ima je svugdje. I jos je na ovom testiranju od Stiftunga medju prvih 5. Super!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.