Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    larimara

    Ivaanaa super ti je ovaj jastuk! Gdje si kupila odnosno narucila?
    Nisam imala nikakvo iskustvo s takvim jastucima,ali vidim da ima dosta prednosti. Jos uvijek ima nazalost ljudi,dodu u posjetu i diraju novorodence,a da ruke nisu oprali:))) dozivjela! Ne znas sta da kazes,a da ne ispadnes uvredljiv.
    Ovaj puta mi je bilo svejedno,direktno sam rekla neka operu ruke.
    Marijanada ti javim…one kapsule sto si preporucila,sam dobila i trosim. Ne cini mi se jos da se povecala kolicina mlijeka,mozda je jos rano…ali nije se smanjila. Ono sto je cudno da se na lijevoj strani ne mogu vise izdajati,samo po koja kap,a na desnoj se cak malo povecalo. U prosijeku smo na istom…Mirisim od tih kapsula kao da sam iz biljne drogerije izasla,ali ne smeta mi.


    LARIMARA ni meni nije bad, ja prvo velim “izvolite u kupaonu oprati ruke i dezinficirati sa sredstvom pored pa mozemo u dnevni boravak…” 😊 nemam srama 😂😂 ja nisam primjetila da se uopce osjetim po piskavici, nije mi ni muz nista rekao… evo ja jucer popila dvije jer me dijete po noci isisalo, i cice buknule. To s izdajanjem je tebi na psihickoj bazi, mozda ne ide jer si previse opterecena da krene ili ide bolje. Opusti se, daj Boze da pomogne, a ako i ne pomogne znas da si sve pokusala. Velim, na mene djeluju da je to cudo jedno. Koliko dugo vec pijes i po kolko dnevno? Kako izdajas? Zaboravih… moja seka je izdajala 7mj jer mali nije htio ciku. Prvo je rucnom izdajalicom, pa elektricnom jednostrukom, zatim dvostrukom elektricnom i tad se “otcepilo” (refleks otpustanja je jaci kad istodobno obje cice izdajas). Nakon 3mj su joj bradavice bile jako iziritirane i krenula je rucno, to je bilo mlijeka pri svakom izdajanju po 150-200ml. Ja sam isto tako preuzela njenz metodu. Znaci kak: stojis ali nagnuta nad umivaonik ili radnu plocu ili stol (gdje se vec izdajas) tak da ti gravitacija pomogne, i istodobno izdajas ili onak ko da muzes kravu bozemeprosti. Ja sam za 10min znala po 120ml izdojiti… nevjerojatno. 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu
    Nastavak: Posto mi je lijeva cica malo veca od desne, i imam osjecaj da se brze puni, nije mi vrag dao mira danas i rekoh idem si do kraja izdojiti desnu (nakon podoja) da navucem malo mlijeka u nju, da pokusam dobiti to da se izravnaju. Uzmem izdajalicu elektricnu, krenem, ono nista, ni kap! Krenem rucno… ono ide. WTF??  evo jedna slika za rucno izdajanje.

    Kad stiscem kao na slici br 3 ide najvise mlazova. Ali treba izdajati sa svih strana da se negdje ne zastopa kanalic

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima..ja sam nova ovdje takoder u Njemackoj tocnije Bavarska grad mali Oberstaufen..bila bi zahvalna kad bi mi netko mogao pomoc i reci koju kremu za bebinu guzu da uzmem i gdje inace termin mi.je 20.3. Spremila sam sve al eto jos nisam te pocetne kremice jer neznam koju da ovdje kupim .Hvalaa vammm i super ste

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Minamarina1313
    Dobronamdosla! To s kremama je stvar za sebe.Puno razlicitih misljenja,teorija itd….mogu ti reci sto je meni moja babica rekla kod prvog djeteta…sto sam i kasnije primjenjivala kod mladeg.
    Nisam ga mazala,rekla je da ga mazem samo ako bude imao crvenilo ili nadrazenu kozu. Srecom nije imao problema i rijetko sam ga mazala. Uzimala sam kremu za bebe od WELEDE. 
    Ovaj manji beban je osjetljiviji i jedno vrijeme problematican s jakim crvenilom. kad bi imao crvenilo mazala sam ga kremom na bazi cinkovog oksida,zapravo je to pasta,a ne krema jer nije masna. Hipp ima takvu jednu pastu,citaj sastav.
    Penaten pa i nasa Pavloviceva krema…bi bile OK,ali imaju u sebi parafin pa sam ih izbjegavala.
    Neka druge cure iznesu svoja iskustva…
    Marijana puno hvala na savjetu. Evo dojenje smo (bez)uspjesno rijesili. Jucer navecer sam dobila neugodne,ali podnostljive bolove u prsima,na trenutke kao stezanje. Pomislia…evo ide mlijeko. Uzela masinu,mucila se pola sata izdojila sam nevjerovatnih 10ml. 10ml!!!!!! ne,ne fali ni jedna nula. Probam danas,rukom masirala,izaslo par kapi. Nakraju uzmem masinu i jedva 20 ml! Poslala sam sve u 3 necega i tako smo zavrsili. Beban pije AD,dobro ga podnosi,sta mogu.
    Piskavicu neka pije muz…kazu da je dobra za kosu!

  • Minamarina1313

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Hvala ti mnogo si mi pomogla Larimara a znas kako je kad cekas prvu bebu mislis da sve znas dok ne dode pred kraj svatis da nista ne znas hahah..

  • Narica123

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Odvikavanje od nastavaka nam bas i ne ide, nekako je cudno. Jedan dan hoce da doji samo bez njih i sve super, onda se navecer samo rasplace i nece bez njih. Ali pokusavamo.
     
    Muz je odlucio biti od pomoci pa pripremiti papire za Kindergeld i Elterngeld. Nije poslao Steuer ID za bebu, znate li kako bih mogla to da im naknadno posaljem, ne mogu ih dobiti na telefon. On je poslao to tek prosle sedmice pa bih ja to samo sad dodala. I da, nije nista pametnjakovic poslao preporucenom postom, pa ne znam jel postoji ikakav nacin da saznam da li je to njima stiglo ili da jednostavno posaljem nove zahtjeve. Poslato je sad ove sedmice utorak/srijeda. A ja sam mu sve popunila, imao je zadatak da provjeri i da posalje :D

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Narice…ne brini nista,oni se obicno sami jave kad nesto fali.  Oni s tobom komuniciraju samo pismeno.
    Tocno je da ih se tesko dobije telefonom. Ne treba slati preporuceno. Mi smo prije 2 tjedna poslali za Elterngeld, a oni su tek prekjucer poslali pismo u kojem samo pisu da su nase papire primili i da mole za strpljenje jer obrada traje.
    Ako znas sta fali samo im posalji,lako oni tamo sortiraju…
    Mi smo se s njima kod prvog djeteta dopisivali mjesec i pol…stalno su nesto trazili iako smo u savjetovalistu ispunili papire.
    Ja sam za svaki slucaj sve kopirala sto sam im slala.

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Narice pokusavaj i dalje bez sesirica pa ga stavi ako drukcije ne ide. Evo frendica doji vec 8mj sa sesiricima i sve je u redu. Bebac velik 12kg ima 
    Sta se krema tice ja koristim pavlovicevu i to po potrebi i navecer kad dobije nocnu pelenu jer po noci je ne mijenjam. Mislim da nema potrebe za puno mazanja, bebina koza je jako njezna i sama ces vidjeti kad treba a kad ne. Weleda prozvodi su inace na dobrom glasu 
    Larimara zao mi je zbog mlijeka ali bit ce bebcu i na ADu dobro, narast ce velik a vi cete se puno maziti i paziti kao i do sad. Nadam se da ces se sad malo opustiti znajuc da si dala sve od sebe ali jednostavno nije islo. 

    [lilypie.com]

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Minamarina1313
    Ja sam na preporuku rodbine,babice,ovdje u D uzela od Bahnhof Apotheke balzam Windelbalsam se zove. U Athemis apotekama ih ima kupit ili preko bilo koje ljekarne mozes narucit ili sama preko interneta. Takodjer sam mazala samo po potrebi. Sve preporuke od mene,jedno mazanje je bilo dovoljno.

  • Avatar Mira2007

    Mira2007

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Drage moje, ne da mi je svanulo vidjevši da ovaj forum postoji nego mi evo sunce sija ovdje u Friedrichshafen u gdje je pola sedam navecer zapravo 😄
    Da vam se predstavim: Zovem se Mira, u Njemačkoj sam skoro dvije godine, imam deckica od tri godine i jednog još u trbuhu. Sad sam 29+5 tj i ne da niš ne znam nego kao sa prvim niš ne znam a još je teže jer sam sva teška a valja o prvom brinuti 😅 Uglavnom sam isto sva puna pitanja a najviše zbog Njemacke i dali ima netko možda blizu nas?
    Lijepi pozdrav mamice

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.