Toksoplazmoza

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar angel2803

    angel2803

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Hvala Cherrymary..ne brini bit ce sve u redu i kod tebe..drzim palceve..i javi se kad budes nesto znala. Saljem zagrljaj..😘

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1102

    Prijavi adminu

    Iako sam sretna da ova tema nije krcata postovima molim da mi se javi netko ako je imao slicno iskustvo.. 
    Prije malo vise od mjesec dana mi se odjednom pogorsao vid na jednom oku, zbog cega sam radila pretrage na hrpu virusa/parazita, pa tako i na toksoplazmozu.. Nalazi su pokazali negativan rezultat, ali su lijecnici misljenja da se radi o toksoplazmozi jer svi parametri upucuju na to, ali s obzirom da je oko imunosupresivno, to moze biti razlog zasto nije pokazalo u krvi.. E sad je moj prvi ivf odgođen do daljnjeg, pa me zanima ima li itko informaciju koliko dugo moze nakon takve upale biti opasno za plod, i da je itko imao slicno iskustvo. 

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • ivaaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    cherrymary oprosti na smetnji. Stigao mi je pozitivan nalaz na toxoplazmu. u 17 tjednu sam trudnoće. IGg i IgM su pozitivni. I tebi je bilo tako? u komi sam danas. Kakva su tvoja iskustva?

  • iraaa123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    ivaa, molim te kako prolazi tvoja trudnoca po saznanju tokoplazmoze. Koja je daljnja procedura? Ja cekam nalaze od Torcha u 15 tjednu sam.

  • mirela86

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    ivaaa

    cherrymary oprosti na smetnji. Stigao mi je pozitivan nalaz na toxoplazmu. u 17 tjednu sam trudnoće. IGg i IgM su pozitivni. I tebi je bilo tako? u komi sam danas. Kakva su tvoja iskustva?


    Ivaaa mozes li pisati jel sve ok evo i ja ludim isto i meni 16 tjedan igm igg pozitivni ajd molim te pisi iskustva

  • anti30

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav, da li je netko imao iskustva sa Toxoplazmom u trudnoci? Kako je zavrsilo? Da li je beba u redu?
    Meni je IgG pozitivan, IgM negativan, a avidnost 54% a preko 60% je stara infekcija. Pise ponoviti nalaz. Jako sam uplasena :(

  • anti30

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Cherrymary

    Bok! Molim savjet ako je netko bio u sličnoj situaciji. Trudna sam 19 tjedana i 4 dana, imam mačke cijeli život i potvrdjena mi je toksoplazmoza od zavoda za transfuziju ali da je infekcija vjerojatno starija od godinu dana pa se nisam zabrinjavala jer nije opasno za plod. Dodjoh kod svoje ginekologice s tim nalazom koja me hitno upućuje zaraznoj na daljnje pretrage. Tamo me blago rečeno oprala doktorica da nissm normalna kaj čekam toliko dugo od nalaza, da ako meni moje dijete nije bitno, nisam trebala niti dolaziti isl. Rade mi elisu na toksoplazmozu IgM 14,3, IgG 14,9; IgA negativan i avidnost IgG-a na donjoj granici. Doktorica sa zarazne zaključije da ne može utvrditi je li zaraza nastupila za vrijeme trudnoće i upućuje me na hitnu amniocentezu da se vidi ako je zaražen plod i daje rovamycine terapiju 2 tablete 3x dnevno. Inače vidim po netu da se upućuje na daljnje krvne pretrage, nigdje nisam pročitala da se za sumnju nepotvrdjenu ovako invazivno pristupa. Ima li netko sličnih iskustava? 😞😭


    Da li je sada kod vas sve u redu? Jako malo po netu ima nesto o tome. 

  • anti30

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    mirela86

    ivaaa

    cherrymary oprosti na smetnji. Stigao mi je pozitivan nalaz na toxoplazmu. u 17 tjednu sam trudnoće. IGg i IgM su pozitivni. I tebi je bilo tako? u komi sam danas. Kakva su tvoja iskustva?

    Ivaaa mozes li pisati jel sve ok evo i ja ludim isto i meni 16 tjedan igm igg pozitivni ajd molim te pisi iskustva


    Sto su Mirela Vama na kraju rekli? U 12 sam tjednu i u totalnoj sam panici. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.