Komplikacije - naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tamtamara

    tamtamara

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ovako,danas sam išla na gink pregled da utvrdimo trudnoću,ispostavilo se da sam trudna 12 tj,dokt mi je dao potvrdu o nesposobnosti za rad koju sam danas ujutro odnijela poslodavcu,na to su mi rekli da mi nakon 31.7 neće produžiti ugovor!dali su mi i potvrdu u kojoj to pišee da mi se prekida radni odnos!dali sam ja s tom potvrdom otvorila komplikacije?i dali ću primati ikakvu naknadu za vrijeme bolovanja?molim savijet kome i gdje se obratiti,u firmi sam prijavljena na određeno,2 god,ood toga god porodiljni!dali otići na biro ili kamo?hvala

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    tamtamara


    Ovako,danas sam išla na gink pregled da utvrdimo trudnoću,ispostavilo se da sam trudna 12 tj,dokt mi je dao potvrdu o nesposobnosti za rad koju sam danas ujutro odnijela poslodavcu,na to su mi rekli da mi nakon 31.7 neće produžiti ugovor!dali su mi i potvrdu u kojoj to pišee da mi se prekida radni odnos!dali sam ja s tom potvrdom otvorila komplikacije?i dali ću primati ikakvu naknadu za vrijeme bolovanja?molim savijet kome i gdje se obratiti,u firmi sam prijavljena na određeno,2 god,ood toga god porodiljni!dali otići na biro ili kamo?hvala

    Komplikacije su ti otvorene, na koncu mjeseca ginic ce ti dati dvije doznake. Jednuces odnijeti u firmu, a drugu na Hzzo. Nakon sto ti istekne ugovor, duzna si hzzou u roku 15 dana javitinpromjwnu statusa. Koliko mi je poznato tokom komplikacija primat ces punu placu, odnosno maksimalno 4250 kn ako je placa veca. Kada otvoris porodiljni, buduci da vise neces biti u radnom odnosu primat ces naknadu u visini 1663 kn, kao sve nezaposlene majke. Za provjeru informacija najbolje se javi nadleznom hzzou. Nadam se da sam pomogla.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar tamtamara

    tamtamara

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hej,hvala ti!znači meni će porodiljni biti minimalac bez obzira na staž?ah ptezivit ćemo,tnx

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    tamtamara


    Hej,hvala ti!znači meni će porodiljni biti minimalac bez obzira na staž?ah ptezivit ćemo,tnx

    Da, bit ce minimalac zato sto u trenutku otvaranja porodiljog neces vise biti u radnom odnosu. Samim time, staz ti vise ne znaci nista. Osim ako se uspijes dogovoriti s poslodavcem da ti ipak produzi ugovor, s obzirom da ih nista ne kostas. Pitaj, nemas sto izgubiti.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar mare27

    mare27

    Broj poruka: 734

    Prijavi adminu

    imam i ja pitanje-ako su otvorene komplikacije ,a nezaposlena sam dal i biro nešt plača?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    mare27


    imam i ja pitanje-ako su otvorene komplikacije ,a nezaposlena sam dal i biro nešt plača?

    Ako nisi zaposlena ne mozes ni imati otvorene komplikacije. To je bolovanje zbog komplikacija u trudnoci, samo zaposleni mogu biti na bolovanju. To sto ti mozda moras mirovati, je potpuno druga stvar. Nema nikakve naknade u tom slucaju.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar mare27

    mare27

    Broj poruka: 734

    Prijavi adminu

    logično…a jesam luda hehehhe

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ma sam ti pitaj! :-)
    Bit ce da si trudna, trudnicama mozak slabije radi hahahaha

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • marija32

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    imam i ja jedno pitanje vezano uz visinu naknade.

    Do 15.11. sam na roditeljskom dopustu s drugim djetetom. Buduci da planiramo trece dijete, zanima me, u slucaju da se malac uhvati, mogu li nakon zavrsetka dopusta raditi 3 mjeseca (tj. primiti dvije pune place radi dobivanja prava na onih 4250 kn naknade), i nakon toga uzeti 2-3 mjeseca neplacenog? Hoce li mi taj neplaceni srusiti prosjek?
    Znam da postoji dvije opcije: neplaceni i ono pravo roditelja da budu s djetetom do 3. godine? Postoji li razlika izmedju ta dva prava obziom na visinu naknade i prosjek. Koji je bolji za moju situaciju? Inace, pretpostavljam da cu, kao i u prve dvije trudnoce, zavrsiti na komplikacijama zbog problema s kraljeznicom…a u neprekinutom radnom odnosu sam vec preko 10 godina. Hvala puno…inace, zvala sam hzzo, ali meni je preko telefona tako tesko sa sigurnoscu shvatiti sto su mi tete rekle. Razmisljam ih i posjetiti…

  • marija32

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    i da dodam jos - mijenja li na stvari ako bih si u tih par mjeseci ja uplacivala doprinose?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.