Trombofilija i ivf

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Cao nadam se da ce se netko javiti na ovu temu.jucera sam saznala da imam trombofiliju a ulazim u postupak iduci mjesec.pa ako netko ima iskustva bila bi zahvalna da mi se javi

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Javi se curama na temi potpomognuta oplodnja, mislim da ih ima nekoliko iskustva s trombofilijom.
    Sretno

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Ja imam trombofliju PAI-1 4G/4G homozigot, dr mi je rekla da naredni mjesec idemo na stimulaciju i po ostvarenoj trudnoci najjaca doza heparina. 
    Koja ti je mutacija?

    [lilypie.com]

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Ja imam trombofliju PAI-1 4G/4G homozigot, dr mi je rekla da naredni mjesec idemo na stimulaciju i po ostvarenoj trudnoci najjaca doza heparina.
    Koja ti je mutacija?


    Umene je inserecijski genotip 5G/5G i delecijski genotip (DD)

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Gumbek

    Javi se curama na temi potpomognuta oplodnja, mislim da ih ima nekoliko iskustva s trombofilijom.
    Sretno


    Hvala lutko

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Ja imam trombofliju PAI-1 4G/4G homozigot, dr mi je rekla da naredni mjesec idemo na stimulaciju i po ostvarenoj trudnoci najjaca doza heparina.
    Koja ti je mutacija?


    Ja sam za istu dijagnozu uzimala Andol 100 pro u prvoj i Andol 75 pro u drugoj trudnoci. Ali obje trudnoce su bile ostvarene prirodnim putem.

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    I ja sam dosta čitala da to nije toliko opasna trombofilija međutim dodatni faktor je što je prema posljednjim istraživanjima ona povezana sa inzulinskom rezistencijom, odnosno da velika većina ljudi sa ovom dijagnozom ima ovaj tip mutacije, a kako sam razumjela svoju doktorku to je čini po mene opasnijom dvostruko.
    Jesi imala nekad neki spontani Tea? 
    Iza mene je jedan, pa ne želim dodatno rizikovati.

    [lilypie.com]

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    _svjesna

    I ja sam dosta čitala da to nije toliko opasna trombofilija međutim dodatni faktor je što je prema posljednjim istraživanjima ona povezana sa inzulinskom rezistencijom, odnosno da velika većina ljudi sa ovom dijagnozom ima ovaj tip mutacije, a kako sam razumjela svoju doktorku to je čini po mene opasnijom dvostruko.
    Jesi imala nekad neki spontani Tea?
    Iza mene je jedan, pa ne želim dodatno rizikovati.


    Ja sam radila ogtt i secer mi je malo povisen bia.pa sam odma dijabeticaru isla i dobila sam aparat za praćenje secera svake dvi ure sam mjerila ga.sada iza Uskrsa idem i nosim sve sto mi je dala da izvadim vezano za to.al mi moja doktorica opće prakse kaze da mi je tro mjesecni šećer 5.6 da se ne brinem previse.Mada prijeti po aparatu kad mjerim pred dijabetis.Tamo da ni sama neznam sta me čeka jel idem u postupak ili ne

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Nova sreca

    _svjesna

    I ja sam dosta čitala da to nije toliko opasna trombofilija međutim dodatni faktor je što je prema posljednjim istraživanjima ona povezana sa inzulinskom rezistencijom, odnosno da velika većina ljudi sa ovom dijagnozom ima ovaj tip mutacije, a kako sam razumjela svoju doktorku to je čini po mene opasnijom dvostruko.
    Jesi imala nekad neki spontani Tea?
    Iza mene je jedan, pa ne želim dodatno rizikovati.

    Ja sam radila ogtt i secer mi je malo povisen bia.pa sam odma dijabeticaru isla i dobila sam aparat za praćenje secera svake dvi ure sam mjerila ga.sada iza Uskrsa idem i nosim sve sto mi je dala da izvadim vezano za to.al mi moja doktorica opće prakse kaze da mi je tro mjesecni šećer 5.6 da se ne brinem previse.Mada prijeti po aparatu kad mjerim pred dijabetis.Tamo da ni sama neznam sta me čeka jel idem u postupak ili ne


    A jesi radila OGTT sa inzulinemijama? To je istovremeno praćenje inzulina i šećera tokom 2 sata.
    Kod mene šećer bude normalan, međutim nakon 2h inzulin se ne vraća na normalne vrijednosti nego je povišen.
    Ovo stanje koje se zove hiperinzulinemija također izaziva policistične jajnike, a u vezi s time je i ova mutacija.
    Uglavnom, čeka me zasigurno hrpa lijekova od sljedećeg ciklusa kada planiramo trudnoću. :)

    [lilypie.com]

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    _svjesna

    I ja sam dosta čitala da to nije toliko opasna trombofilija međutim dodatni faktor je što je prema posljednjim istraživanjima ona povezana sa inzulinskom rezistencijom, odnosno da velika većina ljudi sa ovom dijagnozom ima ovaj tip mutacije, a kako sam razumjela svoju doktorku to je čini po mene opasnijom dvostruko.
    Jesi imala nekad neki spontani Tea?
    Iza mene je jedan, pa ne želim dodatno rizikovati.


    Na srecu, nije mi se nikad dogodio spontani. Zao mi je sto se tebi dogodilo, ali onda je i razumljivo da si dobila preporuku  za Heparin. Sorry, nisam skuzila da je spontani iza tebe…
     Moja sestra sa istom dijagnozom, zbog gubitka u 21.tt, u drugoj T dobijala injekcije heparina..

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.