Trudnička ambulanta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Vidjela sam da nema ove teme na forumu, a imam jedno pitanje vezano za trudničku ambulantu bolnice Merkur. 
    Dakle, bila sam gore dva puta na uzv na zahtjev moje doktorice, prvi put zbog mjerenja bebe, a drugi put na kontroli. Svaki put je bio drugi ginekolog. Oba su me pitala zašto sam došla. Osjećala sam se glupo, šta ja znam zašto me poslala. Ovo mi je prva trudnoća i mislila sam da je normalno da me šalje u bolnicu na pregled. Inače, trudnoća je uredna. S bebom sve u redu. Za vrijeme pregleda bio je 30 TT.
    Očekivala sam da će mi pokazati bebu na monitoru, dati sliku i možda neki savjet, ali ništa. Samo sam dobila nalaz i to je to. Baš sam se razočarala. Znam da imaju puno pacijenata i da lete na sve strane, ali ipak sam očekivala mrvicu više. Pogodilo me i to kad sam prvi put došla, pa me sestra pitala koja mi je ovo trudnoća, ja kažem druga. Prvi je bio spontani. A doktorov komentar: - ma možete iskreno reći da ste namjerno napravili abortus. 
    Dakle, pitanje je kakva su vaša iskustva na pregledima u trudničkim ambulantama po bolnicama? Šta se može saznati kod njih? Hoću se pripremiti, da ih sljedeći put bombardiram s pitanjima. Neće me se riješiti za dvije minute! 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    venera


    Vidjela sam da nema ove teme na forumu, a imam jedno pitanje vezano za trudničku ambulantu bolnice Merkur. 
    Dakle, bila sam gore dva puta na uzv na zahtjev moje doktorice, prvi put zbog mjerenja bebe, a drugi put na kontroli. Svaki put je bio drugi ginekolog. Oba su me pitala zašto sam došla. Osjećala sam se glupo, šta ja znam zašto me poslala. Ovo mi je prva trudnoća i mislila sam da je normalno da me šalje u bolnicu na pregled. Inače, trudnoća je uredna. S bebom sve u redu. Za vrijeme pregleda bio je 30 TT.
    Očekivala sam da će mi pokazati bebu na monitoru, dati sliku i možda neki savjet, ali ništa. Samo sam dobila nalaz i to je to. Baš sam se razočarala. Znam da imaju puno pacijenata i da lete na sve strane, ali ipak sam očekivala mrvicu više. Pogodilo me i to kad sam prvi put došla, pa me sestra pitala koja mi je ovo trudnoća, ja kažem druga. Prvi je bio spontani. A doktorov komentar: - ma možete iskreno reći da ste namjerno napravili abortus. 
    Dakle, pitanje je kakva su vaša iskustva na pregledima u trudničkim ambulantama po bolnicama? Šta se može saznati kod njih? Hoću se pripremiti, da ih sljedeći put bombardiram s pitanjima. Neće me se riješiti za dvije minute! 

    Evo ja sam rodila na Merkuru, prva trudnoca, prvi porod. U trudnicku ambulantu sam isla na kontrole od 37 tt. I ja sam prvi put bila malko razocarana odnosom, ali poslije sam znala kaj me ceka. Htjeli ili ne u trudnickim ambulantama se pregledi obavljaju kao na traci i tu ne mozes puno napraviti, nazalost.
    Ne znam koji su te doktori zapali. Ali ovo su moja iskustva sa nekima:
    1. kontrola dr. Leder - hladan, pomalo bezobrazan i uzasno grub pri pregledu
    2. i 3. kontrola dr. Skalak - pristojan, uljudan, njezan pri pregledu, mozes ga sve pitati
    4. kontrola dr. Stasenko - divna doktorica, kod nje sam najduze bila na pregledu, temeljita, njezna, ali mene je i malko uplasila jer puse i na hladno
    Sestre su mi sve bile divne.
    Na dan kad sam rodila isto sam isla na kontrolu, ali u radjaonu jer je bila nedjelja. Pregledao me, a na koncu i porodio, divan mladi doktor, dr. Zunec, uz njega je bio dezuran i dr. Roki, ne znam koliko strucan jer me nije nikada pregledavao, ali veliki zafrkant i veliki covjek.
    Ako te jos sto zanima, samo pitaj. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    O moje Boze! Ovo je brutalno. Ja se ne znam nositi s takvim osobama, uzasno me to vrijeda i rastuzuje, najradije bi im ocitala bukvicu, ali presutim, okrenem se i odem patiti u tisini :/

    Zasto su takvi!!!! 

    Ocito je i u Merkuru sreca potrebna, da naidemo na dobre doktore, kao sto si ti ProduMomy! Nadam se da cu ja naici na jedno od tih troje!! 

    Moj dr.je isto uzasno grub pri pregledu, mrzim ici na kontrolu zbog toga, iako na uzv sve pokaze i objasni i to me jedino veseli, ali nije bezobrazan s nekim komentarima i sl. 
    To je stvarno grozno sto ti je rekao taj dr. !!!!!!! 

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    beag


    O moje Boze! Ovo je brutalno. Ja se ne znam nositi s takvim osobama, uzasno me to vrijeda i rastuzuje, najradije bi im ocitala bukvicu, ali presutim, okrenem se i odem patiti u tisini :/

    Zasto su takvi!!!! 

    Ocito je i u Merkuru sreca potrebna, da naidemo na dobre doktore, kao sto si ti ProduMomy! Nadam se da cu ja naici na jedno od tih troje!! 

    Moj dr.je isto uzasno grub pri pregledu, mrzim ici na kontrolu zbog toga, iako na uzv sve pokaze i objasni i to me jedino veseli, ali nije bezobrazan s nekim komentarima i sl. 
    To je stvarno grozno sto ti je rekao taj dr. !!!!!!! 

    A šta da kažem, jako sam htjela i tu prvu bebu i bilo mi je teško kad je ustanovljeno da više nema spasa i da moram na kiretažu. A njima se ne isplati zamjeriti, tako da nisam ništa rekla na njegov komentar. Tada sam imala 21 godinu pa je vjerojatno htio reći da sam bila premlada za dijete i da sam ga se zbog toga išla riješiti. Ne znam, stvarno. 
    ProudMomy na drugom pregledu mi je bio dr. Roki. Ni on nije bio baš preljubazan. Je zafrkant, ali me isprovocirao jer mi jedno 4 puta nije htio reći kojeg je beba spola makar sam rekla da do sada nismo uspjeli ništa vidjeti zbog položaja bebe. Tek kad sam izlazila iz sobe se smilovao i rekao da je dečko. Poslje pregleda me boljela glava koliko me naživcirao svojim komentarima. A stvarno sam i sama zafrkant i samo se smijem, nije da sam neka živčana koza, pa da mi sad sve smeta. Al eto uspio mi je dići tlak. Sreća da ga nisu mjerili. 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Znaci vec su dva na listi bezobraznih! 

    ProudMomy, je li s tobom na porodu bio muz?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    beag


    Znaci vec su dva na listi bezobraznih!  

    ProudMomy, je li s tobom na porodu bio muz?

    Bio mi je muz na porodu. Mogla sam ga odmah uvesti unutra, ali mi je doktor savjetovao da pricekam da mi piknu kateter za epiduralnu, jer bi inace za vrijeme uvodjenja katetera morao izaci van, pa da ga ne gnjavimo.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Venera, meni je dr. Roki stvarno bio u redu, ali kazem nikad mi nije bio na pregledu ni na uzv-u. Samo je bio dezuran dok sam bila u boksu, navracao mi je svakih sat vremena i uvijke se nesto zafrkavao, kao pa jel jos mali nije vani i sl. Kad sam rodila i kad su mi dali malog, malo sam se uplasila jer je bio sav ljubicast i Roki me smirio: Ma kakve boje znaju biti, tvoj je super! :-) I s mojim muzem je isto puno pricao, tako da stvarno ne mogu reci nista lose za njega.
    E sad jos jedino znam nesto za dr. Dujica, on im je tamo glavni na odjelu, inace je veliki strucnjak za uzv i otkrivanje nepravilnosti u razvoju ploda na uzv-u. On ce vas gledati svako jutro na viziti kada rodite. Nije prisupacan bas, ali je veliki strucnjak.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    I ja sam rodila na Merkuru, a u trudničkoj ambulanti su me pregledavali dr. Podgajski, koji mi je i vodio trudnoću, tako da me najčešće naručivao u ambulanti kad je bio dežuran. Osim njega, pregedavala me dr. Stasenko i ona mi je bila super, pristupačna, nježna, dr. Zmijanac, koja me i porodila. Ona mi je zaista bila divna, nježna, strpljiva, odgovara na sva pitanja.. Jednom me pregledao dr. Roki i bio mi je ok, zabavan i dr. Kuliš i on mi je bio malo grub prilikom preglea, toga se jedino sjećam.
    Moj savjet je da pitaš što te god zanima jer će ti se rijetko koji doktor raspričati sam od sebe.
    Sretno!

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    JeanGenie


    I ja sam rodila na Merkuru, a u trudničkoj ambulanti su me pregledavali dr. Podgajski, koji mi je i vodio trudnoću, tako da me najčešće naručivao u ambulanti kad je bio dežuran. Osim njega, pregedavala me dr. Stasenko i ona mi je bila super, pristupačna, nježna, dr. Zmijanac, koja me i porodila. Ona mi je zaista bila divna, nježna, strpljiva, odgovara na sva pitanja.. Jednom me pregledao dr. Roki i bio mi je ok, zabavan i dr. Kuliš i on mi je bio malo grub prilikom preglea, toga se jedino sjećam.
    Moj savjet je da pitaš što te god zanima jer će ti se rijetko koji doktor raspričati sam od sebe.
    Sretno!

    Kakav ti je bio porod?   Sestre, doktorica…

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Pa bio je dosta težak…Da sad ne pišem detaljnoo tome jer sam sve  opisala u temi Priče s poroda. Ali što se tiče osoblja, mogu reći sve najbolje. Porodile su me dr. Žana i dr. Zmijanac i njih dvije su mi bile super, kao i sestre za mame. Što se tiče sestara za bebe, nažalost najviše sam kontaktirala sa sestrama s intenzivne i one su manje više bile ok, a i ove iz dječje sobe su stvarno bile svima na usluzi. Bila sam u Merkuru dva tjedna nakon poroda tako da sam vidjela sve doktore tamo i zaista su svi bili ok, jedino mi je glavni neonatolog bio pregrozan, ali mislim da je on otišao u mirovinu..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.