Trudnoća nakon spontanog

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Kad je pravo vrijeme za planiranje trudnoće nakon spontanog? Žena se naravno mora fizički i psihički oporaviti pa je stvar individualna.
    Koliko je vama trebalo vremena do nove trudnoće?

  • Mala_maca

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Zdravo, vec dugo citam po ovom forumu i evo odlucila sam da se i ja registrujem 
    Ja sam imala kiretrazu u decebru (missed ab), ostao dio pa ponovo u februaru… cuvali smo se do aprila (tako ginekolog rekao) i od aprila pokusavamo ali nam ne uspjeva. Menzesi tacni u dan (svakih 29 dana)…  vec imamo jedno dijete i nadam se da ce ubrzo dobiti brata ili sestru.

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Suzana,
    Vec sam ti pisala mislim, kad rijesis upalu koja je izazvala spontani mozes ponovno u planiranje, kazu da je potrebno jedan ciklus pricekati kad je mala T u pitanju, a posto je tebi to bilo malo kasnije,.onda pricekaj bar toliko tjedana koliko si bila T.

    [lilypie.com]

  • Đesika

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav nova sam😊imam jedno pitanje.U 10 mj.2016 morala sam se ocistiti i to medikamentima bila sam nekih 7 tjedana plodu je prestalo kucati srce😓od 4 mj.2017 pokusavamo opet dal ima netko iskustva kolko treba doci do sljedece trudnoce…a u 40 sam godini…ciklus uredan sa gineloske strane sve ok…kod pobacaja sam primila i zastitnu injekciju posto sam 0 negativna…vec nekih 6 mjeseci pokusavamo…dal da gubim nadu il😔ipak mi je 40 a muz je mlađi 7 godina.Eto neznam dal pisem u pravoj temi il ne😊nova sam pa se ne snalazim.lipi pozdrav

  • Barbi13

    Broj poruka: 1863

    Prijavi adminu

    Moja prijateljica je imala isti problem kao i ti prije sest mjeseci i sad je trudna 4 tjedna,nemoj gubit nadu i opusti se ja imam 39 godina i ulazim u 38 tjedan i ja sam mislila da necu moc pratila plodne dane i na kraju se uhvatilo kad nisu ni bili plodni dani bitno je ne mislit hoce ili nece i radit na bebici svaki drugi dan da se spermici obnove

    URL = https: //lilypie.com]

  • Đesika

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Dal stres moze igrati ulogu u zatruđivanju…inace sam na inzulinu od moje prosle izgubljene trudnoce…jer u meni je kosmar zelim obitelj jer sam u braku tek godinu i pol…neki kazu joj pa 40 sto cekas😔prvi put sam zatrudnjela nakon tri mjeseca braka relativno brzo al ocito organizam nije bija spreman pa odbacija tu se pojavija secer i visok tlak…eto od tad uzimam terapiju i pazim se…samo sto nikako nemir srediti..

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Đesika

    Dal stres moze igrati ulogu u zatruđivanju…inace sam na inzulinu od moje prosle izgubljene trudnoce…jer u meni je kosmar zelim obitelj jer sam u braku tek godinu i pol…neki kazu joj pa 40 sto cekas😔prvi put sam zatrudnjela nakon tri mjeseca braka relativno brzo al ocito organizam nije bija spreman pa odbacija tu se pojavija secer i visok tlak…eto od tad uzimam terapiju i pazim se…samo sto nikako nemir srediti..

    Zao mi je radi gubitka.
    Nije organizam odbacio plod radi toga, sumnjam, iako moze secer utjecati…vjerovatno je bila krom.greska.
    Moja dokt.koja me vodi je rekla da u 40 - ima 90 posto j.s.su sa greskom, samo 10 posto su zdrave…sad, to je naravno neka statistika, ne znaci da je kod tebe ili bilo koga tako….ali zato se cesce mozda dogadjaju spontani pobacaji…makar, ja imam 27 pa sam do sad imala 3 spontana :/ isto nema nekog pravila.
    Mozda s obzirom na godine i sve, da pokusate s vantjelesnom?? Ipak se tu mogu odabrati naocigled dobri embriji koji se dijele dobro u pocetku….
    Mislim stvarno se moze desiti da sutra ostanes T i da sve bude ok…kao i mnoge cure ovdje !!!!
    Sve zavisi kako se poklopi, spoji…to je lutrija nazalost…
    Zelim ti svakako puno srece !

    [lilypie.com]

  • Đesika

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    mono1111

    Đesika

    Dal stres moze igrati ulogu u zatruđivanju…inace sam na inzulinu od moje prosle izgubljene trudnoce…jer u meni je kosmar zelim obitelj jer sam u braku tek godinu i pol…neki kazu joj pa 40 sto cekas😔prvi put sam zatrudnjela nakon tri mjeseca braka relativno brzo al ocito organizam nije bija spreman pa odbacija tu se pojavija secer i visok tlak…eto od tad uzimam terapiju i pazim se…samo sto nikako nemir srediti..
    Zao mi je radi gubitka.
    Nije organizam odbacio plod radi toga, sumnjam, iako moze secer utjecati…vjerovatno je bila krom.greska.
    Moja dokt.koja me vodi je rekla da u 40 - ima 90 posto j.s.su sa greskom, samo 10 posto su zdrave…sad, to je naravno neka statistika, ne znaci da je kod tebe ili bilo koga tako….ali zato se cesce mozda dogadjaju spontani pobacaji…makar, ja imam 27 pa sam do sad imala 3 spontana :/ isto nema nekog pravila.
    Mozda s obzirom na godine i sve, da pokusate s vantjelesnom?? Ipak se tu mogu odabrati naocigled dobri embriji koji se dijele dobro u pocetku….
    Mislim stvarno se moze desiti da sutra ostanes T i da sve bude ok…kao i mnoge cure ovdje !!!!
    Sve zavisi kako se poklopi, spoji…to je lutrija nazalost…
    Zelim ti svakako puno srece !


    Fala lipa na savjetu😊prcekat cu jos misec dva onda idem kod svog gin.do sad je bilo u redu rekao je ako sam prvi put zatrudnjela prirodno da mogu i drgi put eto samo me svaki put pita za secer…jer prvi put kad sam zatrudnjela odma me posla na endokrinologiju da me stave na inzulin i on sumnja da je to i bisok tlak posljedica…svejedno fala puno i ja razmisljam o umjetnoj ubrzo

  • Avatar Hip_Hopsica

    Hip_Hopsica

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Evo ne znam dal će nekom pomoći, al ovako je išla situacija kod mene…. Prvo smo 2 godine pokušavali prirodnim putem ostati trudni, ali kako se ništa nije dešavalo, prošle godine počeli smo ići na sve moguće pretrage. Ustanovljen nam je loš spermiogram (slaba pokretljivost) i da je kod mene začepljen desni jajovod. S obzirom na godine (blizu 40ith) odlučili smo za MPO. No na dan kad sam trebala počela uzimati terapiju (01/2017), nisam dobila M, i saznala da sam spontano ostala trudna. Sreći nije bilo kraja, ali nažalost nije niti dugo potrajala, jer sam u 8 tjednu završila na kiretaži (srce prestalo kucati). Nakon toga mi je rečeno da minimalno 3 mjeseca ništa ne pokušavamo, a da bi nam u biti najbolja pauza od 6.mj. Prema uputama dr. planirali smo sad nakon ljeta ići ponovno u MPO postupak, no već prvi mjesec kad se nismo pazili, ostala sam ponovno trudna, odnosno točnije 2 mj. nakon spontanog. Sad smo u 23.tj i sve je OK i čekamo našu bebicu.
    Svima koji planiraju trudnoću a ista se ne dešava kroz par mjeseci, predlažem da naprave barem one jednostavnije pretrage. Kad smo saznali za loš spermiogram muž je krenulo piti vitamine koji su se kroz par mjeseci pokazali uspješni, a i uvijek je bolje znati na čemu si. Želim svima puno sreće!!!

    02/2017….. spontani pobačaj
    02/2018….. stigla naša curica :-)
    04/2019….. spontani pobačaj
    07/2019….. spontani pobačaj
    02/2020….. trudna - Bhcg na 4+2: 386; 4+4: 879; 9+3 Beba br.1: 27mm, beba br. 2 stala s razvojem na 6mm;
    15+1- uredan Nifty 💙; 05.11.2020. Podobnik
    [lilypie.com]

  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Hip_Hopsica

    Evo ne znam dal će nekom pomoći, al ovako je išla situacija kod mene…. Prvo smo 2 godine pokušavali prirodnim putem ostati trudni, ali kako se ništa nije dešavalo, prošle godine počeli smo ići na sve moguće pretrage. Ustanovljen nam je loš spermiogram (slaba pokretljivost) i da je kod mene začepljen desni jajovod. S obzirom na godine (blizu 40ith) odlučili smo za MPO. No na dan kad sam trebala počela uzimati terapiju (01/2017), nisam dobila M, i saznala da sam spontano ostala trudna. Sreći nije bilo kraja, ali nažalost nije niti dugo potrajala, jer sam u 8 tjednu završila na kiretaži (srce prestalo kucati). Nakon toga mi je rečeno da minimalno 3 mjeseca ništa ne pokušavamo, a da bi nam u biti najbolja pauza od 6.mj. Prema uputama dr. planirali smo sad nakon ljeta ići ponovno u MPO postupak, no već prvi mjesec kad se nismo pazili, ostala sam ponovno trudna, odnosno točnije 2 mj. nakon spontanog. Sad smo u 23.tj i sve je OK i čekamo našu bebicu.
    Svima koji planiraju trudnoću a ista se ne dešava kroz par mjeseci, predlažem da naprave barem one jednostavnije pretrage. Kad smo saznali za loš spermiogram muž je krenulo piti vitamine koji su se kroz par mjeseci pokazali uspješni, a i uvijek je bolje znati na čemu si. Želim svima puno sreće!!!


    Hip hopsica, bas mi je drago da tvoja priča na kraju imam sretan kraj! Zelim ti da sve prode u najboljem redu. Ovakve price nas utjese i razvesele !😊 Ja jos psihicki, a ni fizicki nisam spremna za novu trudnocu, ali nadam se kad cu krenut u to da cu ubrzo pored sebe imati malog slatkog bebaca…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.