Uspavljivanje bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frančo

    Frančo

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Oduvijek sa imala problema što se tiče uspavljivanja bebe. Nikad mi nisu same zaspale sve do 9.mj. starosti no kako su rasle bilo je i bolje spavanje.Sad imam sinčića od godinu dana i bilo je ista situacija kao i sa curkama.Nunala sam ga,nosala po sobi,pjevušila sve samo da zaspi.Trajalo je to do njegovih 8 do 9 mjeseci no s 10 je već sam zaspao.Obično zaspi u dnevnom boravku kraj mene dok gledamo televiziju.Voli se igrati na podu kraj nas no kad je umoran prisloni glavu na moje noge ja ga polegnem na trosjed, dam mu dudu i gotovo.Kad sam sigurna da čvrsto spava stavim ga u vreću za spavanje i u njegov krevetić.Uvijek zaspi u isto vrijeme 22 - 22i30 sati.Spava cijelu noć bez buđenja sve do 8 i 30 sati. Danju baš i ne spava više dremucka no to mu je valjda dovoljno da napuni baterije za dalje no važno je da spava kroz noć danju je lakše.

  • Avatar Seagtriella

    Seagtriella

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Evo naša bebica će sada 6 mj. Nekad zaspi lakše nekad teže, u zadnje vrijeme gotovo uvijek na rukama. Veći je problem što se noću budi plačući svakih sat-dva, ali i tome smo našli rješenje, stavimo je pored sebe i onda prospava noć u komadu. Cak i ako se probudi rukicama nas potraži i bude sve u redu, nema luđačkog plača kakvim se glasa sama u krevetiću. I to mi je ok. beba ima svoje potrebe i ne želim je siliti na nešto na što očito nije spremna. Doći će vrijeme kada ćemo joj moći objasniti da mora spavati sama, do tada joj samo trebamo pružiti potporu, ljubav i sigurnost u kakvom god obliku njoj trebala… ne vjerujem da bebe urođeno manipuliraju roditeljima… ali vjerujem da im urođeno treba puno ljubavi i nježnosti. neke bebe traže više neke manje…

  • Avatar Zeko123

    Zeko123

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Bok,

    Evo mi imamo sreće s našom bebom šta se spavanja tiče. Sada ima 2 mjeseca i spava od 22:00 do 08:00 u komadu. Od rođenja je dobro spavao, ali onda bi zaspao oko ponoći, spavao do 5, pa do nekih 6 dojenje i onda bi potegao još do nekih 09:00. I što je najbolje od svega, nema uspavljivanja na rukama ili na cici. Stavim ga u njegov krevetić, nekad malo njurga (par min) ili zaplače, ali se smiri sam i zaspi. Prvi put je tako zaspao jer sam već bila koma, stavila sam ga na spavanje i išla se sredit u kupatilo, malo je plakao i mislim si… nek plače 5 minuta, samo da si oprerem lice i zube, pa ću ga uzet… I u međuvremenu se smirio i zaspao sam. I od tada tako idemo na spavanje. Neku noć sam se probudila i skužila da je budan, ali samo je cuclao prstić i onda ponovo sam zaspao. :)

  • rodazg

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    moja bebica od 5 mj se uspava dojeći, oko 22.30 do 23.00 i onda ju nosim dok čvrsto ne zaspi inaće cim je spustim u krevetić otvara okice i pocme se izvijat. prije, od 2. do 4.mj. je spavala po 8 sati u komada i onda nakon hranjenja i ponovog uspavljivanja još nekih 2 sata, a od 4.mj. se opet pocela budit po noći, možda zbog zubića a možda jer joj moje mlijeko više nije dovoljno. po danu zaspi 3 do 4 puta po pola sata, kao da je programirana

  • Avatar ninasi

    ninasi

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Moja najstarija uspavljivala se nošenjem. Iscrpilo me u potpunosti. Tek sa dvije godine krenula je sama spavati. Mlađa cura je do druge godine uspavljivala se na prsima. Odvikavanje je trajalo par dana ali potpuno me iscrpilo nočno buđenje. Navećer bih i ja postala nervozna jer je sve bilo kaotično. Kada nam je došao sinčić odlučila sam da više neću učiniti takve pogreške i od prvog dana spava sam u krevetiću. Nakon kupanja i hranjenja ostavim ga da leži u krevetiću. Uglavnom nakon par minuta zaspi. Bez dileme, svakodnevni rituali prije spavanja su od velike pomoći i neprocjenjivi su za djetetovo razumijevanje vremena za spavanje.

  • Avatar dadls

    dadls

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Mi nemamo problema,
    napapa se, dobije pelenu, malo se igramo, nosimo,
    polegnem ga i dam dudu i on guguće i zaspi.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Uh ne znam sto bih rekla… :-) Do 6. mjeseci starosti nismo imali nikakvih problema, podojila bih ga, budnog bi ga stavila u krevetic, on bi se malo gnijezdio dok se ne namjesti i zaspao sam. E sa 6. mjeseci, kada je postao mobilan, odnosno kada je naucio puzati, sam sjesti i vec se lagano dizao na noge, poceli su problemi. Trenutno ima 9. mjeseci i tu i tamo zna zaspat na cici, pa ga samo prebacim u krevetic, ali u vecini slucajeva moram ga nunat na sebi da bi zaspao. Ako ga budnog stavim u krevetic, on sjedne i place, ili se ustane, drzi za ogradicu, skace i place…

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Dosad (10 mj.) je bio dijete iz snova, nisam znala što je neprospavana noć, al zadnjih dana, tjedana…uffff… Sve super navečer zaspi u svom krevetiću al nakon sat, dva spavanja buđenje i ko da je podne smije se , hoće se igrati i onda tako do 1, 2, 3 po noći. Probala sam ga pomazit pa vratit, dat mu čaj, pustit njemžne melodije, stavit ga kod sebe  u krevet al ništa, samo igra dok se ne “onesvijesti”. Izbijali su mu i zubići sad pa pripisujem tome i tješim se ;)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Jel ima netko neku tehniku, koja nije cry it out? Pliiiz :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar sbjelisi

    sbjelisi

    Broj poruka: 2221

    Prijavi adminu

    Jao cure, svaka vam čast. Meni se čini misija nemoguća uspavati ga bez cike.. Probali smo jedan tjedan nosati ga odn. nunati ponoći, ali jednostavno nije išlo. On bi plakao dva sata bez prestanka.. Ja mislim da ja to jednostavno ne znam…

    oharascarlett14@gmail.com

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.