Uspavljivanje bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar brouhaha

    brouhaha

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Nemam baš neki savjet, jedino da treba puno strpljenja, jer će i to razdoblje proći. Neće se tako uspavljivati do 18. godine, samo treba izdržati godinu, možda malo više…

    Moje iskustvo je takvo da sam sina uspavljivala i po danu i navečer samo uz sisanje ili nosakanje, nikako drugačije nije htio zaspati, s tim da i kad smo bili u šetnji s kolicima, pa bude budan i prispava mu se, onda sam ga morala malo dojiti dok se ne smiri i zaspe, pa nazad stavljati u kolica. Već sam bila luda. Negdje s godinu dana (malo nakon što sam ga prestala dojiti) je znao sam zaspati u krevetiću, s tim da još uvijek sjedim pored krevetića dok on ne zaspe i pjevam mu, pričam (sad će 2godine), a ako izađem iz sobe on se odmah na noge i zove me dok ne dođem.

    Sa curom (2 mjeseca) imam drugo iskustvo. Po danu dojim na zahtjev, nekad zaspe na meni, nekad ne… onda ju stavim u maramu i nosakam, u krevetiću ili kolicima ne želi biti ni 5 minuta, a navečer podoji su češći, tako da oko 21-22sata zadnji put papa, stavim ju u krevetić i izađem iz sobe. Čujem da bude budna još neko vrijeme, ali ne plače, možda malo ponekad, dođem u sobu, malo ju smirim i opet izađem. Tako nekad i po 3-4 puta, ali na kraju zaspe i spava cijelu noć. Mislim i nadam se da radim dobru stvar, bar što se večeri tiče; sad je još mala, vidjet ću kakva će biti za 6mjeseci…

  • MaMiZg

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja ne znam gdje i kada smo se mi izgubili… Do cca 4 mjeseci sama bi zaspala u svom kreveticu i po danu i po noci. Dnevna spavanja su joj bila po 2 - 3 sata u komadu a po noci od cca 22 h pa do 8 h ujutro sa dva kratka budjenja za dojenje. Sad ima 8 mjeseci i strasno se opire spavanju, po danu spava tri puta po pola sata a nocu se budi bezbroj puta. Uspavljujemo je nosenjem, pjevanjem…
    Ostavljanje u kreveticu vise ne dolazi u obzir jer jako place. 
    Ni ja nisam za tzv. “cry it out” metode…

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mamizg, to je faza. Moja starija nikad nije bila neki spavač, pogotovo ne danju, s oko 8 mjeseci nije ni drugačije htjela spavat, nego tri puta po pol sata meni na rukama. Al to je trajalo mjesec dva, poslje sam ju navikavala da spava u kolicima prek dana jer ju baka nije mogla tak čuvat. Od početka se bunila, poslje sam ju provozala 5 min po kuči i zaspala bi. Ni ona ni mala bebačica nisu htjele spavat u krevetiću. Veća spava u svojoj sobi sad, od 20 mjeseci je u sobi, nemamo neke probleme, osim kaj se je muž preselio k njoj jer je malo ljubomorna na seku :D Sad ima nekaj više od 2 i pol godine. Po danu se sama uspava, većinom i na večer. A dosta dugo smo ju morali na ečer nosat da zaspi. Mala većinom zaspi dok cica, morat ću ju počet odvikavat od toga jer bude loše kad počnem radit

  • Avatar snoopyca

    snoopyca

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    ja sam slučajno shvatila da se sama može uspavati sa 4 mj, ostavila sam je u kinderbetu jer sam morala nešto obaviti na 20 min, i kad sam došla po nju, ona je spavala, i od tad je krenulo, postepeno, prvo sam je za svako dnevno spavanje ostavljala da se sama uspava a nakon par dana i noć, prvu noć je malo jače cendrala al to je to, slijedeća i svaka druga noć ona je u krpama u 8 i do 8 i 15 spava ;) ja happy ;)

  • Avatar beba3007

    beba3007

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Ja imam jednaki problem kao i većina vas mama. Moj maleni, prva beba,  je sada star 6 mjeseci i 9 dana.. uspavljivanje kada smo zajedno preko dana je na prsima…drugačije ne ide..dok, kad ga baka čuva uspava ga bez problema. Isti problem imamo i navečer. Prvo uspavljivanje oko 8; 8 i pol - 9-.. kako kada - prsa..i onda se probudimo za cca 4 sata, tada mu dam dohranu i onda eventualno po potrebi ga stavljam na prsa, a ako frajer neće, tada šetam stanom i pričekam da utvrdi san. Budimo se 1-2 puta u toku noći. 
    Pokušavam ga odučiti od uspavljivanja prsima i stavim ga u krevetić, ali on tako jako počne plakati, da ga moj muž digne iz krevetića (koji puta i ja)  i donese u boravak kako bih ga ja stavila na prsa. Znam da moramo “začepiti” uši, premda to zvuči tako brutalno - barem meni, ali ponekad je to nemoguće, a pogotovo sada kada je prehlađeni…. a moram jer kad počnem raditi….još uvijek ga naravno i dojim uza svu dodatnu prehranu..

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Drage mame,
    Imam pitanje, naime moj sincic od 11 mjeseci, od rodjenja ide spavati 20.00 sati. S vremenom se broj budjenja po noci naravno mijenja, i to nije nikakav problem. Ono sto me brine sto zadnjih 5 dana imamo ovakav scenarij. U 20.15 zaspe, probudi se u 20.45 i tada krece show program, nece spavati do 23,24 ili recimo nocas cak do 2.00 ujutro. Ne izgleda bolesno, nema temperaturu, ali cim ga pocnes nunat i on skuzi da hoces da spava vristi, ali doslovno vristi. I ne daj Bog drzati ga u mraku. Nocas samo se do pola 2 morali igrati u boravku, da bih negdje oko 2 na prevaru i uz puno suza uspjela uspavati. Sto mislite sto je na stvari? Jel imao netko takav problemcic?
    Hvala.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Drage mame,
    Imam pitanje, naime moj sincic od 11 mjeseci, od rodjenja ide spavati 20.00 sati. S vremenom se broj budjenja po noci naravno mijenja, i to nije nikakav problem. Ono sto me brine sto zadnjih 5 dana imamo ovakav scenarij. U 20.15 zaspe, probudi se u 20.45 i tada krece show program, nece spavati do 23,24 ili recimo nocas cak do 2.00 ujutro. Ne izgleda bolesno, nema temperaturu, ali cim ga pocnes nunat i on skuzi da hoces da spava vristi, ali doslovno vristi. I ne daj Bog drzati ga u mraku. Nocas samo se do pola 2 morali igrati u boravku, da bih negdje oko 2 na prevaru i uz puno suza uspjela uspavati. Sto mislite sto je na stvari? Jel imao netko takav problemcic?
    Hvala.

    Imali smo identičnu situaciju. Sve super, zaspi u normalno vrijeme i nakon sat dva buđenje i nema druge nego igranje dok doslovno ne zaspi na podu od umora, to je znalo biti i do 3 ujutro! Pokušaji nunanja, uspavljivanja i bilo kakvih umirujućih radnji završavali su plačem. On se jednostavno htio igrati. To je trajalo nekih 2-3 tjedna čini mi se i sad se normaliziralo i vratilo na staro. Ista dob je bila u pitanju. valjda je neka faza.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    rhaea


    ProudMomy


    Drage mame,
    Imam pitanje, naime moj sincic od 11 mjeseci, od rodjenja ide spavati 20.00 sati. S vremenom se broj budjenja po noci naravno mijenja, i to nije nikakav problem. Ono sto me brine sto zadnjih 5 dana imamo ovakav scenarij. U 20.15 zaspe, probudi se u 20.45 i tada krece show program, nece spavati do 23,24 ili recimo nocas cak do 2.00 ujutro. Ne izgleda bolesno, nema temperaturu, ali cim ga pocnes nunat i on skuzi da hoces da spava vristi, ali doslovno vristi. I ne daj Bog drzati ga u mraku. Nocas samo se do pola 2 morali igrati u boravku, da bih negdje oko 2 na prevaru i uz puno suza uspjela uspavati. Sto mislite sto je na stvari? Jel imao netko takav problemcic?
    Hvala.
    Imali smo identičnu situaciju. Sve super, zaspi u normalno vrijeme i nakon sat dva buđenje i nema druge nego igranje dok doslovno ne zaspi na podu od umora, to je znalo biti i do 3 ujutro! Pokušaji nunanja, uspavljivanja i bilo kakvih umirujućih radnji završavali su plačem. On se jednostavno htio igrati. To je trajalo nekih 2-3 tjedna čini mi se i sad se normaliziralo i vratilo na staro. Ista dob je bila u pitanju. valjda je neka faza.

    Hvala ti, draga! Sad si me malo utjesila :-)
    Fakat mi nije bilo jasno kaj mu je. Bas to sto kazes, cim ga pokusam nekako umiriti i prevariti da zaspe, on poludi i vristi. Pustis ga da se igra i on se smije i rasprica kao da je podne :-D.
    Ah valjda ce proci… Ne znam pokusat cu ga veceras recimo kasnije stavit na spavanje, da se malo vise umori…

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    rhaea


    ProudMomy


    Drage mame,
    Imam pitanje, naime moj sincic od 11 mjeseci, od rodjenja ide spavati 20.00 sati. S vremenom se broj budjenja po noci naravno mijenja, i to nije nikakav problem. Ono sto me brine sto zadnjih 5 dana imamo ovakav scenarij. U 20.15 zaspe, probudi se u 20.45 i tada krece show program, nece spavati do 23,24 ili recimo nocas cak do 2.00 ujutro. Ne izgleda bolesno, nema temperaturu, ali cim ga pocnes nunat i on skuzi da hoces da spava vristi, ali doslovno vristi. I ne daj Bog drzati ga u mraku. Nocas samo se do pola 2 morali igrati u boravku, da bih negdje oko 2 na prevaru i uz puno suza uspjela uspavati. Sto mislite sto je na stvari? Jel imao netko takav problemcic?
    Hvala.
    Imali smo identičnu situaciju. Sve super, zaspi u normalno vrijeme i nakon sat dva buđenje i nema druge nego igranje dok doslovno ne zaspi na podu od umora, to je znalo biti i do 3 ujutro! Pokušaji nunanja, uspavljivanja i bilo kakvih umirujućih radnji završavali su plačem. On se jednostavno htio igrati. To je trajalo nekih 2-3 tjedna čini mi se i sad se normaliziralo i vratilo na staro. Ista dob je bila u pitanju. valjda je neka faza.
    Hvala ti, draga! Sad si me malo utjesila :-)
    Fakat mi nije bilo jasno kaj mu je. Bas to sto kazes, cim ga pokusam nekako umiriti i prevariti da zaspe, on poludi i vristi. Pustis ga da se igra i on se smije i rasprica kao da je podne :-D.
    Ah valjda ce proci… Ne znam pokusat cu ga veceras recimo kasnije stavit na spavanje, da se malo vise umori…

    Mi smo mu i ukinuli popodnevno spavanje i zabavljali ga da zaspi sto kasnije, cak sam ga ujutro budila ranije(luda mater) jer sam mislila da predugo spava da je to razlog al sto god mi radili on je imao svoje becarenje uredno svaku vecer. Kak doslo tak proslo.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Znaci ne pali nista! Tnx for the tipp. Onda cu stavit normalno na spavanje, pa da se bar uspijem ko covjek otusiart i to sve, dok ne pocne tulum :-D
    Rhaea, hvala ti.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.