Vanmaterična trudnoća i začeće nakon nje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • elvedina

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Da se ija upišem na temu 19.01 zadnja menstruacija bila bolove u donje abdomena imam od 14.2 tako da sam uradila test pokazao pozitivno mojoj sreći nije bilo kraja nakon 12 god čekanja uspjela prirodno Al nažalost otišla kod gin koji nije vidio trudnoću u maternici betu radila 2704  nakon dva dana ponovim 2667 pad Al krvarenje prisutno danas mi otkrili plod u desnom jajovodu čak i otkucaj srca čula nažalost u utorak operaciju imam moje srce hoće da pukne 

  • Avatar jelenajelena

    jelenajelena

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    elvedina

    Da se ija upišem na temu 19.01 zadnja menstruacija bila bolove u donje abdomena imam od 14.2 tako da sam uradila test pokazao pozitivno mojoj sreći nije bilo kraja nakon 12 god čekanja uspjela prirodno Al nažalost otišla kod gin koji nije vidio trudnoću u maternici betu radila 2704 nakon dva dana ponovim 2667 pad Al krvarenje prisutno danas mi otkrili plod u desnom jajovodu čak i otkucaj srca čula nažalost u utorak operaciju imam moje srce hoće da pukne


    O joj draga☹☹jako mi je zao,mogu samo reci da znam kako ti je,prije dvije god i ja sam isto tako dozivila,mene je samo jedan dan bolio stomak da nisam mogla ustat,mislila sam da mora tajo,a onda kod doktora sok,,,vm..hitno operacija,jos sam cula malo srceko kako kuca,taj dan nikad necu zaboravit..saljem ti veliki zagrljaj podrske i utjehe(iako znam da nema utjehe za to…)zelim ti brz oporavak..drzi se

    [lilypie.com]
    Ja-27
    MM-33
    6god pokusavanja
    3spontana i vm…

  • Avatar Anci2305

    Anci2305

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    Sa svima vama suosjecam..
    Dugo pokusavamo,i nakon dugo vremena VM 02/18..
    Odstranjen lijevi jajovod,trudnoca 2,5 mj..jedva glavu izvukla(prvi gin u Njemackoj govorio sve u redu)..jos uvijek nista..jako sam opterecena,desni jajovod nisam provjerila jer se nekako bojim-prosla kroz ozbiljnu depresiju i napade panike nakon tog svega..ovulacija i menstruacija uvijek tocni i sve je ok,al nece 🤒

    2018 Vanmatericna odstranjen lijevi jajovod
    2020 odstranjen desni
    10/21 prvi IVF
    11/21 nakon dva vracena embrija trudnoca,kiretaza u 8 om tjednu 🥹
    09/22 dva preostala pingvincica vracena-beta negativna 😔
    01/23 2.IVF —> 22.2.2023 BETA 177 🥳🥳
    —>16.3 ultrazvuk kaze imamo blizance i dva ❤️❤️
    (12 JS,2 vracena 5 cekaju)
    Isuse,misli ti 🙏🩷

  • Nevergiveup

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, da podijelim i ja s vama svoje iskustvo. 9/2020 krvarenje i smeđi iscjedak su trajali dugo 2 tjedna, nisam ni pomislila na trudnocu zbog neurednih ciklusa. Otisla sam kod ginekologa koji je odmah posumnjao na vanmatericnu i odmah me uputio na hitnu. Isti dan sam operirana, uklonjen desni jajovod, trudnoca od 2 mjeseca. Lijevi jajovod uredan. Nakon toga nisam ni pomisljala na trudnocu nego sam prvo dovela cikluse i hormone u normalu. Točno nakon 2 godine ponovo sam ostala prirodno trudna unatoč prognozama da je to teško s jednim jajovodom i zbrckanim hormonima. Evo sad sam u 13 tjednu 😊. Zasad je sve u redu. Zato drage žene nikad ne odustajte! 😁

  • Avatar Artemida1990

    Artemida1990

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Nevergiveup

    Pozdrav, da podijelim i ja s vama svoje iskustvo. 9/2020 krvarenje i smeđi iscjedak su trajali dugo 2 tjedna, nisam ni pomislila na trudnocu zbog neurednih ciklusa. Otisla sam kod ginekologa koji je odmah posumnjao na vanmatericnu i odmah me uputio na hitnu. Isti dan sam operirana, uklonjen desni jajovod, trudnoca od 2 mjeseca. Lijevi jajovod uredan. Nakon toga nisam ni pomisljala na trudnocu nego sam prvo dovela cikluse i hormone u normalu. Točno nakon 2 godine ponovo sam ostala prirodno trudna unatoč prognozama da je to teško s jednim jajovodom i zbrckanim hormonima. Evo sad sam u 13 tjednu 😊. Zasad je sve u redu. Zato drage žene nikad ne odustajte! 😁


    Čestitam! 🎉❤️

    32🙋‍♀️🙋‍♂️
    26.2. ➕️ 30.4 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    E o i ja da podelim moju pricu. 08.02.2022 sam imala missed ab u 10 nedelji trudnoce posle 8 godina cekanja. To je bio sok i velika i neopisiva tuga. U Aprilu ja dobijem zeleno svetlo od gin da mogu opet da pocnem raditi na bebi i mi pocnemo. 03.04.2022 ja dobijem menstruaciju i pocnem raditi na bebi. Negde u intervalu vremena od 28 do 30 Aprila neznam bas tacno ja dobijem strasan bol koji me budi u pola noci kao da ce da dobijem ali to prolazi za nekih 20 min. 02.05.2022 ja dobijem menstruaciju sa ugruscima koja traje 6 dana sto me malo cudi jer mi normalno traje 4. Ali ja pomislih mozda je  zbog spontanog pa se jos uvek cistim. Cekam ja da prodji pocem sa LH trakicama i saljem ih curama na temi LH trakice. 7dc meni lh pozitivna ja saljem na forum cere mi kazu da je moguce da imam rane ovulacije. 8dc pozitivno 9dc pozitivno 10dc pozitivno i meni cure kojima sam zahvalna do groba SAYURI. SEPTEMBER,GARAVA,JOLY preporucuju da radim HCG test na trudnocu jer ovo nije u redu da 5 dana bude pozitivan test na trudnocu. I ja uradim test on pozitivan i sve mi se cudimo kako to da 02.05 ja imala ciklus a 12. 05 meni test na trudnocu pozitivan. Idem ja vadit betu a ona 300 odma idem na UZ trudnoca se ne vidi. Zakazu me za tjedan na kontrolu a ja u medjuvremenu dobijem jak bol u desnoj strani stomaka i idem na hitnu gde mi kazu da ploda nema u matericu i da je 99.9% vanmatericna. Idem kod mog privatnog i on meni kaze da je vanmatericna i da se ne vidi plod ali mi prepisuje. Letrozol tablete 3x1 i tako 2 njelje ja svaki drugi dan vadim betu koja pada. Prekine on meni tablete da vidi dali ce Letrozol izazvati spontani i vadim betu kad ona porasla opet. I zakaze on meni laparaskopiju i odstranjuje mi desni jajovod. Sad je prosli 5 mjeseci od vanmatericne evo dva meseca pokusavam na bebi i jos uvek nista. Izvinite zbog dugog texta daj Boze da niko to ne dozhivi ali nekome mozda pomogne moje iskustvo.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.