Zašto nisam dojila svoju djecu?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Luisa

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Mia15

    Baš me zanima s čim ove nafurane mamice kasnije hrane djecu,od toliko pametovanja i osuđivanja sigurno svaki dan svome djetetu spremaju domaću svježu kašicu a ne onu iz dućana.Il je možda bolje i ono kaj u dućanu stoji ko zna kak dugo,puno konzervansa,neznam čega il se i dalje trude biti pametne i davati svojoj djeci ono kaj je najbolje,spremati svaki dan svježe sa svog vrta.Al vjerojatno kolko su oko svega informirane nemaju vremena za to jer 50% svog vremena provode na internetu kako bi bile u sve upućene i mogle blatit ostale majke,koje su po njima manje vrijedne jer ne doje.


    Hahaha, bravo! 

    Omnia mea mecum porto

  • Luisa

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    naty5

    Uz dužno poštovanje gluplji članak već dugo nisam pročitala… pogotovo dijelovi tipa da smatrate da dojena djeca nemaju bolji imunitet itd. Itd. Postoje studije razno razne o tome koje jasno kažu da majka dojenjem prenosi svoja antitijela na bebu i to je dokazana činjenica znaci to Vam ne stoji… blagodati dojenja i mm ne može zamijeniti niti jedan umjetni prašak da se ne znam što u njemu nalazi .. ja ne znam nikoga kome je početak dojenja bio bajan , ja sam se 3 m borila s krvavim ranama na bradavicama al mi je u glavi bilo da svojoj bebi dajem ono najbolje od sebe i smatrala sam da toliku žrtvu mogu i moram podnijeti. I nisam bila nesretna , dapače svaki pomak na bolje mi je bio neizmjerna sreća. Ne smatram da svaka majka mora i može dojiti , niti ću ikoga osuditi . Ali ovakvi tekstovi koje promoviraju bočicu i ad su mi apsolutno ne primjereni i ovo uopće ne bi trebalo objavljivat!!! Nitko ne može osporiti značenje i važnost majčinog mlijeka u prvim mjesecima bebina života , a ovakve utjehe majki istomišljenica ne bi trebali prolaziti na stranici kao što je klokanica!

    Onda bi se klokanica očito po vama trebala zvati dojilica. Krava muzara. Sisara. Kako kod ali najbolje je zabranit riječ bočica u potpunosti.
    Još jedna velika majka dojilja, odite na rodinu stranicu ako vas smeta ovaj članak!!

    Omnia mea mecum porto

  • Luisa

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    StellaMaris

    Ma kako netko ima pravo osuđivati nekog tko iz nekih određenih, sebi poznatih, razloga ne doji.. pročitajte dobro članak prije komentara (vidim da ima dosta onih što izvlače riječi iz konteksta)…autorica navodi njezino iskustvo i njezine razloge ne dojenja koje su ponajprije fizičke prirode, u niti jednom djelu članka ja nisam shvatila propagiranje ne dojenja ili AD-a, dapače, žena je učinila sve što je mogla. Znam i ja za skok u razvoju, ali jeste li pročitali da je majka bila na operaciji dojki i da su vjerojatno mliječni kanali bili začepljeni, autorica kaže da je beba plakala od rođenja od gladi a ne tek 6-7-8 dan. I da je to bio skok jeste li vi svjesne kako je teško biti majka prvi put bez ikog svog u tuđini, ni to nezna tko nije doživio. Nismo se sve mi rodile naučene. Umjesto razumijevanja i poneke lijepe riječi ovdje često doživiš same osude.
    Mi smo sve tu da izmjenjujemo iskustva i savjete, bez osuđivanja i prebacivanja. Klokanica je tu da nam omogući da se sve u nečemu pronađemo i time si olakšamo.
    Tko tu zagovara ne dojenje i promovira AD. Pa sve bi mi bile najsretnije kad bismo djetetu uspjeli pružiti ono za što smo stvorene. Zbog takvih komentara i ja sam se osjećala nemajka duuuuugo vremena jer nisam mogla dojiti dijete jer je moje dijete gubilo konstantno na kilaži 15 dana, u mojim dojkama ni kapljice, što sam trebala, pustiti ga da umre od gladi. Gdje god smo se pojavili, prvo pitanje je bilo jel dojite, iduće bi bilo A ZAAAAŠTO NE?, onda bi obično uslijedio komentar kao SVAKA MAJKA MOŽE DOJITI!? Oni koji nisu iskusili ne znaju i nemaju pravo suditi.
    Ja zahvaljujem autorici na ovom članku jer konačno neki tekst koji se osvrće na to da voliš svoje dijete i ono tebe neovisno jel to dijete bilo dojeno ili ne. Jer ja sam žena i majka, ali sam i čovjek, i imate pravo…sretna majka-sretno dijete
    Oprostite ako su moje riječi preoštre, ali ja se divim svakoj majcI koja uspije dojiti i ljuta sam kad baš te majke stalno stvaraju atmosferu da smo mi koje nismo uspjele manje vrijedne (kao da nije dovoljan vlastiti osjećaj neuspjeha koji nas iz dana u dan, dugo vremena proganja)


    BRAVOOO!

    Omnia mea mecum porto

  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Dojenje ili ad nije bitno uopće, svi opet zavrsimo na krutoj hrani. Ja nisam dojena i u svojih 30 godina sam jedino oboljevala od upale sinusa , a kao dijete nisam nikada bila bolesna, dok moja vršnjakinja kuma je dojena i to 2 pune godine pa 100 bolesti navukla u posljednje godine a da ne pričam kao dijete je stalno bila po doktorima i nikada normalno u školi nije bila. sve je to glupost .a da ne kažem da je moja curica od prvog dana na ad i zdrava,a prijateljicin sin dojen pa je vec i u bolnici bio zbog eserihije pa upala pluća. Ni imunitetet niti privrženost nema veze sa ad-om niti dojenjem vec sa ljubavlju majke i brigom za tim djetetom. 

    Mare M

  • Avatar Marijeta27

    Marijeta27

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    BRAVO, AMEN

    Mare M

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Bolestine definitivno nemaju veze s dojenjem ili ad-om,to je stvar imuniteta!A sto se tice povezanosti dojenjem smatram da je ona povezanost pupcanom vrpcom,dok su bebe jos u nama  najsnaznija sto moze biti!Rastu u nama 40 tjedana,razvijaju se i na kraju im podarimo zivot!Pa nece to sve nestat ako netko ne doji!I mene su isto svi odmah pitali dal dojim!Ne,ne dojim!I jel mi dijete zakinuto za nesto?Nije!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Osobno mi je tak svejedno ko doji,ko ne!Svaka majka odlucuje za svoje dijete na kraju krajeva!Dojenje je nesto osobno i ljudi bi vise trebali prestati ispitivati majke dal doje ili ne!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Mamica31

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mame koje osuduju one mame koje nisu uspjele dojiti samo zele sebe uzvisiti, a mnoge su poslije kupovale gotovu hranu s hrpom konzervansa itd….hrane djecu u mc donaldu kad budu starija. Na dojenje vecina majki ne moze utjecati ako djete ne zeli, u bolnici dobiju bocicu prije nego mlijeko nadode pa poslije ne zele. Nekome mlijeko curi odmah poslije porodaja meni je tek 6.dan nadoslo, a do tada je jeo na bocicu u bolnici.Ja sam se izdajala pa gubila polako mlijeko. Jednostavno nije htjeo. Tri mj smo jedva uspjeli i uz sav trud, samo sam pokusavala dojiti, ubijala sam se do svih granica izdrzljivosti, nije islo i jako mi je to tesko palo i bila sam u depri zbog toga pogotovo kad vidim nekoga drugoga kako uspjesno doji. Sada me nije briga sto netko govori. Mame koje su komentirale negativno nise me cak ni pitale koji je bio problem kako sta nego je bilo bitno reci da su one velike mame koje doje. Tako da nije tu stvar u tome sto ne dojite nego da neke lijece svoje komplekse. Ima i onih koje ne zele ali kod vecine nije tako. Na prehranu poslije mozete utjecati, kuhati zdravo, imati vrt, itd. Pa nek te mamice pogledaju sebe sada koliko ih i dalje pazi na prehranu. Ona koja me najvise osudivala kad joj je dijete odraslo jede i u mc donaldu kupuje gotove proizvode vecinom. S dojenjem nije imala problema islo je kao od ruke djete jelo spavalo spavala ona spavala beba.Sada kad treba kuhati neda joj se, bas se pitam da je imala probleme kao i vecina nas jel bi pala koja bocica.

  • Avatar Marijana07

    Marijana07

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Ja imam traume od dojenja i forsiranja istog,ako mi i sa ovom bebom ne bude islo uopce necu patit ni sebe ni nju. Niti jedna zena nije manje majka ili losija ako ne doji svoje dijete..

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Evo,i ja bih se htjela nadovezati na ovu temu.. Imam sina od skoro 10 mjeseci. Dojila sam ga 15 dana i sve je bilo  vise manje u redu. (Krvave bradavice koje su zarasle svakako najbolje da i ne spominjem, al zbog toga nisam htjela odustati) I dogodilo se to da je dijete trebalo sve vise mlijeka,a ja ga ocito nisam uspjela dovoljno “proizvesti”. Nekoliko dana placa, vriske,gladi, patronazna pokusava pomoci, nespavanja i borbe sa izdajanjem “ u prazno” da mu pokusam navuci mijeko…. I nije uspijelo. Na kontroli kod pedijatrice- dijete premalo dobilo na tezini..
    Presli smo na Ad i dijete se konacno najelo. Otada, prirast tezine i vise nego dobar.
    Uveli kasice,mali jede sve sta mu se ponudi. Takodje, jede samo povrce koje samo uzgojimo, kao i voce  (osim banana) i domace meso. Nikad kupovnu kasicu nije pojeo.
    Tako da ne mislim da sam losa majka jer sam ponudila djetetu bocu da se konacno najede i naspava. On sad ima 10 mjeseci, zdrava je beba i nemislim da mu ista fali…

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.